Byla 1-166-333/2017
Dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu ir ikiteisminio tyrimo metu surinktą medžiagą, kurioje

1Alytaus rajono apylinkės teismo teisėja Vaidutė Stangvilienė, išnagrinėjo Kauno apygardos prokuratūros Alytaus apylinkės prokuratūros prokuroro pareiškimą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu ir ikiteisminio tyrimo metu surinktą medžiagą, kurioje

2R. D., a. k. ( - ) gimęs ( - ), Lietuvos Respublikos pilietis, vidurinio išsilavinimo, nevedęs, niekur nedirbantis, gyvenantis ( - ), gyvenamąją vietą deklaruojantis ( - ), teistas, teistumas išnykęs, kaltinamas padaręs nusikaltimą, numatytą Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (toliau – BK) 140 straipsnio 2 dalyje.

3Teismas

Nustatė

42016-11-21 apie 4 val. namuose, ( - ), R. D., būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, virtuvėje kilusio žodinio konflikto metu tyčia smurtavo prieš savo šeimos narį - sugyventinę J. G., sudavė smūgį su rankoje laikytu prožektoriumi į galvos sritį. Taip smurtaudamas padarė nukentėjusiajai J. G. nežymų sveikatos sutrikdymą dėl muštinės žaizdos galvos plaukuotosios dalies srityje.

5Pagrindiniai duomenys, kuriais grindžiamas kaltinimas:

6Kaltinamojo R. D. parodymai (b. l. 107-108). Kaltinamasis kaltę dėl padaryto nusikaltimo pripažino ir parodė, kad su J. G. kartu gyvena apie 18 metų jos motinai E. B. priklausančiame name. Jis su J. veda bendrą ūkį. Paprastai kai būna blaivūs, sutaria gerai. Kai išgeria alkoholio, dažnai vyksta žodiniai konfliktai. Žodiniai konfliktai vyksta dėl įvairiausių priežasčių. Tiek jis, tiek J. dažnai vartoja alkoholinius gėrimus, vartoja kiekvieną savaitę po keletą dienų iš eilės. J., išgėrusi alkoholio, būna pikta. 2016-11-20 buvo antra diena, kai jis kartu su J. vartojo alkoholinius gėrimus. Paryčiais, galimai apie 4 val., su J. susipyko. Dėl ko konkrečiai, neprisimena. Tuo metu gėrė vyną "Šokas", kurio stiprumas apie 19 laipsnių. Buvo išgėrę tris butelius vyno. Jis labai supyko ant sugyventinės ir paėmęs nuo stalo prožektorių sudavė vieną kartą J. į galvos sritį. J. pradėjo šaukti, kad iškvies policiją. Iš kito kambario atėjo jos motina, todėl išsigandęs jis pabėgo iš namų. Su savimi pasiėmė ir prožektorių, kurį laikė rankoje. Į namus sugrįžo gerokai po pietų. Vaikščiodamas kažkur pametė prožektorių, namuose prožektoriaus tikrai nėra. Dėl savo poelgio labai gailisi, tai buvo pirmas kartas kuomet prieš sugyventinę panaudojo fizinį smurtą.

7Nukentėjusiosios J. G. parodymai (b. l. 33-37). Nukentėjusioji parodė, kad su R. D. kartu gyvena 18 metų, kartu veda bendrą ūkį. Paprastai sutaria neblogai, būna ir susipyksta. Dažniausiai pykstasi, kai būna abu neblaivūs. Abu alkoholį vartoja kiekvieną savaitę po kelias dienas iš eilės. Ji pati išgėrusi būna priekabi, t. y. priekaištauja R., vartoja necenzūrinius žodžius. Buvo antra diena, kai su R. namuose vartojo alkoholį. Alkoholį vartojo kambaryje. Begeriant apie 4 val. susipyko. Dėl ko, jau neprisimena. Jau buvo stipriai neblaivi. Tiksliai neprisimena, iš kur R. paėmė prožektorių, gal buvo ant stalo. Konflikto metu jai sėdinčiai ant kėdės R. sudavė vieną kartą prožektoriumi į galvos sritį, po ko pradėjo kraujuoti iš galvos. Ji pajautė fizinį skausmą, pradėjo šaukti. Į kambarį atėjo mama, tuomet R. išbėgo iš namų. R. išbėgus iš namų, motina apžiūrėjo jos galvą ir pasakė, kad prakirsta žaizda galvoje. Nei ji, nei motina neturi namuose jokio mobiliojo ryšio telefono, todėl abi virtuvėje palaukė kokią valandą, kad anksti nekelti kaimynų, kurie galėtų išsikviesti greitąją medicinos pagalbą. Palaukę apie valandą laiko nuėjo pas kaimynus iškviesti greitosios medicinos pagalbos. Atvykę medikai apžiūrėjo galvą, pasiūlė važiuoti į priėmimą, bet ji atsisakė. R. į namus sugrįžo dienos metu. Pastarasis jos atsiprašė, ji neprieštaravo, kad liktų ir toliau gyventų namuose. Išaiškinta teisė dėl civilinio ieškinio pateikimo, tačiau civilinio ieškinio nereikš. Prožektorius buvo plastikinis, mėlynos spalvos, po įvykio namuose jo nėra, R. išbėgdamas išsinešė.

8Liudytojos E. B. parodymai (b. l. 53-54). Liudytoja parodė, kad gyvena kartu su dukra J. G. ir jos sugyventiniu R. D.. Su dukra ir jos sugyventiniu sutaria gerai, kol abu blaivūs, kai išgeria alkoholio, pykstasi. Ji alkoholio beveik nevartoja, o dukra su R. alkoholį vartoja dažnai. Dukra ir R. padeda prie ūkio darbų. 2016-11-20 R. su J. gėrė namuose alų ir vyną, alkoholį pradėjo vartoti nuo 20 val. Ji nuėjo miegoti į kitą kambarį. Miegant išgirdo apie 1 val. triukšmą, J. kažką šaukė. Atbėgusi dukra į kambarį prašė apginti nuo R.. J. sakė, kad R. sudavė su žibintuvėliu tris kartus į galvos sritį. Kai atsikėlė, R. namuose nebuvo. Plastikinio mėlynos spalvos žibintuvėlio taip pat namuose nebuvo. Pačio konflikto ji nematė. J. kraujavo iš galvos, tačiau neturėjo jokio telefono išsikviesti pagalbai, todėl palaukė ryto ir apie 5 val. nuėjo pas kaimynus iškviesti greitąją medicinos pagalbos.

9Byloje esančių dokumentų duomenimis, kurie pripažintini įrodymais, nustatyta:

10Protokole-pareiškime policijai (b. l. 1-2) J. G. nurodė, kad 2016-11-21 namuose prieš ją smurtavo sugyventinis R. D..

11Tarnybiniame pranešime dėl smurto artimoje aplinkoje fakto (b. l. 16-19) nurodyta, kad nuvykus policijos pareigūnams namuose rasta sužalota J. G., kuri skundėsi, jog ją sumušė sugyventinis R. D., suduodamas per galvą su prožektoriumi. Stebimas patinimas viršugalvyje. Smurtautojas namuose nerastas.

12Įvykio vietos apžiūros protokole (b. l. 21-27) įvykio vieta užfiksuota gyvenamojo namo, esančio ( - ), virtuvėje.

13Teismo medicinos specialisto išvadoje (b. l. 42-43) nurodyta, kad J. G. nustatyta muštinė žaizda galvos plaukuotoje dalyje. Sužalojimas padarytas vienu trauminiu poveikiu. Sužalojimas kvalifikuojamas kaip nežymus sveikatos sutrikdymas. Padaryto sužalojimo pasėkoje nukentėjusioji galėjo jausti fizinį skausmą.

14Nurodyti duomenys leidžia pagrįstai pripažinti, kad kaltinamasis R. D. padarė jam inkriminuojamą nusikalstamą veiką, numatytą BK 140 straipsnio 2 dalyje.

15Kaltinamasis R. D. kaltu prisipažino, byla baigiama teismo baudžiamuoju įsakymu, todėl paskirtos galutinės bausmės atžvilgiu taikytinos BK 641 straipsnio nuostatos ir ji mažintina vienu trečdaliu.

16Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 421 straipsniu,

Nutarė

17R. D. pripažinti kaltu padarius nusikaltimą, numatytą Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 140 straipsnio 2 dalyje, ir nuteisti 6 mėnesiams viešųjų darbų bausme įpareigojant neatlygintinai dirbti po 30 valandų per mėnesį visuomenės labui.

18Vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 641 straipsnį paskirtą bausmę sumažinti vienu trečdaliu ir paskirti 4 mėnesių viešųjų darbų bausmę įpareigojant neatlygintinai dirbti po 30 valandų per mėnesį visuomenės labui.

19Iki teismo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo palikti kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą neišvykti.

20Per 14 dienų nuo teismo baudžiamojo įsakymo gavimo dienos kaltinamasis, nesutikdamas su bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, turi teisę paduoti teismui prašymą reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme. Padavus prašymą teismo baudžiamasis įsakymas neįgyja teisinės galios. Bylos nagrinėjimas teisme tokiu atveju bus privalomai rengiamas, tačiau nagrinėsiantis bylą teismas nebus saistomas teismo baudžiamajame įsakyme nurodytos bausmės rūšimi ir dydžiu. Jeigu baudžiamasis įstatymas tai numato, gali būti paskirta ir laisvės atėmimo bausmė.

21Nepateikus prašymo surengti bylos nagrinėjimą teisme, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisės ir bus vykdomas.

22Įsiteisėjęs teismo baudžiamasis įsakymas yra neskundžiama.

Proceso dalyviai
1. Alytaus rajono apylinkės teismo teisėja Vaidutė Stangvilienė, išnagrinėjo... 2. R. D., a. k. ( - ) gimęs ( - ),... 3. Teismas... 4. 2016-11-21 apie 4 val. namuose, ( - ), R. D., būdamas... 5. Pagrindiniai duomenys, kuriais grindžiamas kaltinimas:... 6. Kaltinamojo R. D. parodymai (b. l. 107-108). Kaltinamasis... 7. Nukentėjusiosios J. G. parodymai (b. l. 33-37).... 8. Liudytojos E. B. parodymai (b. l. 53-54). Liudytoja... 9. Byloje esančių dokumentų duomenimis, kurie pripažintini įrodymais,... 10. Protokole-pareiškime policijai (b. l. 1-2) J. G. nurodė,... 11. Tarnybiniame pranešime dėl smurto artimoje aplinkoje fakto (b. l. 16-19)... 12. Įvykio vietos apžiūros protokole (b. l. 21-27) įvykio vieta užfiksuota... 13. Teismo medicinos specialisto išvadoje (b. l. 42-43) nurodyta, kad 14. Nurodyti duomenys leidžia pagrįstai pripažinti, kad kaltinamasis 15. Kaltinamasis R. D. kaltu prisipažino, byla baigiama... 16. Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 421... 17. R. D. pripažinti kaltu padarius nusikaltimą, numatytą... 18. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 641 straipsnį... 19. Iki teismo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo palikti kardomąją priemonę... 20. Per 14 dienų nuo teismo baudžiamojo įsakymo gavimo dienos kaltinamasis,... 21. Nepateikus prašymo surengti bylos nagrinėjimą teisme, teismo baudžiamasis... 22. Įsiteisėjęs teismo baudžiamasis įsakymas yra neskundžiama....