Byla 2-1614-228/2009
Dėl fizinio asmens pripažinimo neveiksniu

1Utenos rajono apylinkės teismo teisėja Irena Stacevičienė, sekretoriaujant Vaidai Umbrasienei, dalyvaujant suinteresuotam asmeniui D. Ž., pareiškėjo Utenos rajono apylinkės prokuratūros atstovui, suinteresuotiems asmenims J. P. ir Utenos rajono savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyriui nedalyvaujant, apie posėdį pranešta, išnagrinėjusi pareiškėjo Utenos rajono apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro, ginančio viešąjį interesą, atsisakymą nuo pareiškimo civilinėje byloje pagal pareiškėjo Utenos rajono apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro, ginančio viešąjį interesą, pareiškimą suinteresuotiems asmenims J. P., D. Ž. ir Utenos rajono savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyriui dėl fizinio asmens pripažinimo neveiksniu

Nustatė

32009-11-30 pareiškėjas Utenos rajono apylinkės prokuratūros vyriausiasis prokuroras, ginantis viešąjį interesą, pateikė prašymą, kuriame nurodė, kad atsisako pareiškimo, pareikšto suinteresuotiems asmenims J. P., D. Ž. ir Utenos rajono savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyriui dėl fizinio asmens pripažinimo neveiksniu, prašė nutraukti civilinę bylą, kadangi atlikus teismo psichiatrijos ekspertizę buvo nustatyta, kad J. P. gali suprasti savo veiksmų esmę ir juos valdyti.

4Prašymas tenkintinas.

52009-07-03 priimtas pareiškėjo Utenos rajono apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro, ginančio viešąjį interesą, pareiškimas suinteresuotiems asmenims J. P., D. Ž. ir Utenos rajono savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyriui dėl fizinio asmens pripažinimo neveiksniu.

6Pagal LR CPK 443 str. ypatingosios teisenos bylas teismas nagrinėja pagal LR Civilinio proceso kodekso taisykles, su išimtimis ir papildymais, kuriuos nustato LR CPK V dalis ir kiti įstatymai.

7Pareiškėjas Utenos rajono apylinkės prokuratūros vyriausiasis prokuroras, ginantis viešąjį interesą, 2009-11-30 pateiktame prašyme Utenos rajono apylinkės teismui nurodė, kad atlikus teismo psichiatrijos ekspertizę, buvo nustatyta, kad nors suinteresuotas asmuo J. P. serga psichikos liga, bet gali suprasti savo veiksmų esmę ir juos valdyti. Pareiškimo atsisakymo ir bylos nutraukimo pasekmės, numatytos LR CPK 294 str. 2 d., pareiškėjui žinomos.

8Laikytina, kad pareiškėjo prašymas neprieštarauja imperatyvioms įstatymų nuostatoms ar viešajam interesui ir nepažeidžia kieno nors teisių ar teisėtų interesų, bylos nutraukimo pasekmės pareiškėjui žinomos, todėl pareiškėjo atsisakymas nuo pareiškimo priimtinas, o civilinė byla nutrauktina (LR CPK 293 str.1 d. 4 p., 294 str.2 d.).

9Remdamasis išdėstytu ir vadovaudamasis LR CPK 140 str., 290-291 str., 293 str., 294 str., teismas

Nutarė

10Priimti pareiškėjo Utenos rajono apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro, ginančio viešąjį interesą, atsisakymą nuo pareiškimo suinteresuotiems asmenims J. P., D. Ž. ir Utenos rajono savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyriui dėl fizinio asmens pripažinimo neveiksniu.

11Nutraukti civilinę bylą pagal pareiškėjo Utenos rajono apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro, ginančio viešąjį interesą, pareiškimą suinteresuotiems asmenims J. P., D. Ž. ir Utenos rajono savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyriui dėl fizinio asmens pripažinimo neveiksniu.

12Nutartis per 7 dienas atskiruoju skundu gali būti skundžiama Panevėžio apygardos teismui, paduodant skundą Utenos rajono apylinkės teisme.

Proceso dalyviai