Byla eL2-7734-465/2016
Dėl teismo įsakymo išdavimo

1Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Margarita Ambrazaitienė, priėmusi pareiškimą dėl teismo įsakymo išdavimo,

Nustatė

22016-01-21 išduotas teismo įsakymas dėl skolos išieškojimo kreditoriui AB „Energijos skirstymo operatorius“ iš skolininkės R. B. (a. k. ( - ) Atlikus Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau – CPK) 437 straipsnyje numatytus veiksmus paaiškėjo, kad skolininkės buvimo vieta nežinoma. Teismo įsakymo kopija su pranešimu buvo siunčiama pareiškime nurodytu skolininkės gyvenamosios vietos adresu (Panevėžio g. 29-307, Vilnius, ir Panevėžio g. 29, Vilnius,) ir į skolininkės darbovietę (UAB „Vikada“, Kauno g. 32, Vilnius), tačiau grįžo neįteikti. Kreditorius nurodė, kad jam nėra žinoma kita skolininkės buvimo vieta, tai pat nepageidavo atlikti veiksmus, kad teismas galėtų įteikti procesinius dokumentus kitu būdu.

3Sutinkamai su CPK 431 straipsnio 3 dalimi, jeigu pagal kreditoriaus reikalavimą iškėlus bylą teisme ir priėmus įsakymą paaiškėja, kad skolininko buvimo vieta nežinoma, teismas panaikina įsakymą ir kreditoriaus pareiškimą palieka nenagrinėtą, todėl teismo įsakymas naikintinas, pareiškimas paliekamas nenagrinėtas.

4Vadovaudamasis CPK 431 straipsnio 3 dalimi, 290 straipsniu, 297 straipsniu, teismas

Nutarė

5panaikinti 2016-01-21 išduotą teismo įsakymą dėl skolos priteisimo kreditoriui AB „Energijos skirstymo operatorius“ iš skolininkės R. B. (a. k. ( - ) pareiškimą palikti nenagrinėtą.

6Įpareigoti Valstybinę mokesčių inspekciją prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos grąžinti kreditoriui AB „Energijos skirstymo operatorius“, į. k. 304151376, 3,00 EUR (tris eurus 00 ct) žyminį mokestį.

7Išaiškinti kreditoriui, kad tai neužkerta kelio, patikslinus skolininkės adresą, įstatymų nustatyta tvarka paduoti naują pareiškimą, arba pareikšti ieškinį teisme pagal ginčo teisenos taisykles.

8Nutarties dalis dėl žyminio mokesčio per 7 dienas nuo jos patvirtintos kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu apeliacine tvarka Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus miesto apylinkės teismą. Kita nutarties dalis neskundžiama.

Proceso dalyviai