Byla 2-154-439/2012
Dėl tėvystės nustatymo ir gimimo akto įrašų ištaisymo, išlaikymo vaikams priteisimo

1Šilalės rajono apylinkės teismo teisėja Elena Bartulienė rašytinio proceso tvarka civilinėje byloje pagal ieškovės A. N. ieškinį atsakovui A. R., dėl tėvystės nustatymo ir gimimo akto įrašų ištaisymo, išlaikymo vaikams priteisimo,

Nustatė

2201-04-06 Šilalės rajono apylinkės teisme gautas ieškovės A. N. prašymas, kuriame ieškovė nurodė, kad prašo nutraukti civilinę bylą, kadangi atsakovas savanoriškai, notariškai patvirtino tėvystės faktą bei sutinka savanoriškai mokėti išlaikymą nepilnamečiams vaikams. Be to nurodė, kad bylos nutraukimo pasekmės, numatytos CPK 294 straipsnyje jai yra išaiškintos.

3Iš prašymo turinio darytina išvada, jog ieškovė A. N. atsisako nuo ieškinio atsakovo A. R. atžvilgiu, dėl tėvystės nustatymo ir gimimo akto įrašų ištaisymo, išlaikymo vaikams priteisimo. Ieškinio atsisakymas priimtinas. Lietuvos Respublikos CPK 140 straipsnio 1 dalyje nustatyta, kad bet kurioje proceso stadijoje ieškovas, kreipęsis į teismą, turi teisę raštu ar žodžiu pareikšti teismui, kad jis atsisako nuo ieškinio. Kadangi ieškovė A. N. raštu nurodė, kad jai yra žinomos procesinės ieškinio atsisakymo pasekmės, todėl ieškovės atsisakymas nuo ieškinio priimtinas ir civilinė byla nutrauktina (Lietuvos Respublikos CPK 293str. 4p.).

4Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 290,291 str. teismas

Nutarė

5priimti ieškovės A. N. ieškinio atsisakymą ir nutraukti civilinę bylą pagal ieškovės A. N. ieškinį atsakovui A. R., dėl tėvystės nustatymo ir gimimo akto įrašų ištaisymo, išlaikymo vaikams priteisimo.

6Nutartis per septynias dienas nuo jos priėmimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Klaipėdos apygardos teismui per Šilalės rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai