Byla e2-2065-439/2018
Dėl skolos priteisimo

1Tauragės apylinkės teismo Tauragės rūmų teisėja Elena Bartulienė,

2rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovės uždarosios akcinės bendrovės „Tauragės butų ūkis“ (toliau – ieškovė ir UAB „Tauragės butų ūkis“) ieškinį atsakovei V. L. (toliau – atsakovė) dėl skolos priteisimo.

3Teismas

Nustatė

4Ieškovė prašo priteisti iš atsakovės 102,49 Eur skolos už suteiktas paslaugas bei paskaičiuotus delspinigius, 5 procentų dydžio procesines palūkanas nuo priteistos sumos nuo bylos iškėlimo teisme iki sprendimo visiško įvykdymo bei bylinėjimosi išlaidas, t. y. 8 Eur žyminio mokesčio. Nurodo, kad ieškovės UAB „Tauragės butų ūkis“ pagrindinė veikla yra daugiabučių namų butų ir kitų patalpų savininkų bendrosios dalinės nuosavybės objektų administravimas. Papildomai ieškovė vykdo įvairius statybos remonto darbus, miesto gyventojams teikia pirties paslaugas, pagal sutartis su daugiabučių namų savininkų bendrijomis vykdo bendrijų administratoriaus funkcijas. 2015 m. birželio 2 d. Tauragės rajono savivaldybės administracijos Gaurės seniūnija ir atsakove V. L. sudarė socialinio būsto nuomos sutartį Nr. 57 (toliau - sutartis), pagal kurią atsakovei buvo išnuomotos gyvenamosios patalpos, esančios adresu ( - ). Ieškovė yra paskirta daugiabučio gyvenamojo namo, esančio ( - ) butų ir kitų patalpų savininkų bendro naudojimo objektų administratoriumi ir teikia šio daugiabučio namo butų ir kitų patalpų savininkų bendrosios dalinės nuosavybės administravimo, eksploatavimo ir komunalines paslaugas. Atsakovė nuo 2015 m. birželio 2 d. socialinio būsto nuomos sutarties Nr. 57 pagrindu valdė nekilnojamąjį turtą, esantį adresu ( - ), tačiau nemokėjo komunalinių mokesčių ir tokiu pagrindu, už laikotarpį nuo 2016 m. spalio 1 d. iki 2017 m. sausio 31 d., susidarė 102,49 Eur įsiskolinimas. Atsakovė buvo informuojama dėl susidariusio įsiskolinimo, tačiau nereagavo ir savo prievolės neįvykdė.

5Teismas

konstatuoja:

6Ieškinys tenkintinas.

7Iš byloje pateiktų rašytinių įrodymų nustatyta, kad ieškovė yra paskirta daugiabučio gyvenamojo namo, esančio ( - )ir kitų patalpų savininkų bendro naudojimo objektų administratoriumi ir teikia šio daugiabučio namo butų ir kitų patalpų savininkų bendrosios dalinės nuosavybės administravimo, eksploatavimo ir komunalines paslaugas. Atsakovė nuo 2015 m. birželio 2 d. socialinio būsto nuomos sutarties Nr. 57 pagrindu valdė nekilnojamąjį turtą, esantį adresu ( - ), tačiau tinkamai nevykdė sutarties reikalavimų, nemokėjo komunalinių mokesčių ir tokiu pagrindu, už laikotarpį nuo 2016 m. spalio 1 d. iki 2017 m. sausio 31 d., susidarė 102,49 Eur įsiskolinimas (101,58 Eur skola ir paskaičiuoti 0,91 Eur delspinigiai). Ieškovė nurodė, kad atsakovė buvo informuojama dėl susidariusio įsiskolinimo, tačiau nereagavo ir savo prievolės neįvykdė.

8Atsakovė už suteiktas paslaugas geranoriškai neatsiskaito. Prievolės turi būti vykdomos sąžiningai, tinkamai ir nustatytais terminais, todėl ieškovės reikalavimas dėl skolos priteisimo pagrįstas ir tenkintinas (Lietuvos Respublikos civilinio kodekso (toliau- CK) 6.59 straipsnis, 6.63 straipsnis, 6.245 straipsnis, 6.256 straipsnis).

9CK 6.37 straipsnis numato, kad skolininkas, neįvykdęs savo piniginės prievolės, turi mokėti įstatymų nustatyto dydžio ar šalių susitartas palūkanas už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme iki teismo sprendimo visiško įvykdymo. Iš atsakovės ieškovei priteistinos 5 procentų dydžio metinės palūkanos už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme, t. y. nuo 2018 m. balandžio 3 d., iki teismo sprendimo visiško įvykdymo (CK 6.37 straipsnio 2 dalis, 6.210 straipsnio 1 dalis).

10Iš atsakovės taip pat priteistina ieškovei 8 Eur žyminis mokestis (CPK 80 straipsnio 1 dalies 1 punktas, 93 straipsnio 1 dalis).

11Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 262 straipsnio 1 dalimi, 428 straipsniu,

Nutarė

12Ieškinį patenkinti.

13Priteisti iš atsakovės V. L., asmens kodas ( - ) ieškovės UAB „Tauragės butų ūkis“, įmonės kodas 179206436, naudai 102,49 Eur (vieno šimto dviejų eurų 49 ct) skolą, 5 procentų metines palūkanas už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme dienos, t. y. 2018 m. balandžio 3 d., iki teismo sprendimo visiško įvykdymo dienos bei 8 Eur (aštuonių eurų) bylinėjimosi išlaidas.

14Preliminarus sprendimas nei apeliacine, nei kasacine tvarka neskundžiamas.

15Atsakovę per dvidešimt dienų nuo sprendimo įteikimo turi įvykdyti sprendimą ir pateikti teismui atsiskaitymą patvirtinančius dokumentus arba sprendimą priėmusiam teismui raštu pateikti motyvuotus prieštaravimus, pagrįstus CPK 177 straipsnyje nurodytomis įrodinėjimo priemonėmis (CPK 430 straipsnis).

16Jeigu per dvidešimt dienų nuo sprendimo įteikimo prieštaravimai nebus pateikti, preliminarus sprendimas įsiteisės ir jo pagrindu ieškovei gali būti išduotas vykdomasis raštas.

Proceso dalyviai