Byla e2-6650-262/2016
Dėl sandorio pripažinimo negaliojančiu ir restitucijos taikymo, priėmimo klausimą

1Vilniaus apygardos teismo teisėja Ona Gasiulytė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi ieškovo BUAB „SIV Statyba“ ieškinio atsakovui UAB „Ryterna“ dėl sandorio pripažinimo negaliojančiu ir restitucijos taikymo, priėmimo klausimą.

Nustatė

2Ieškovas ieškiniu prašo: pripažinti negaliojančia ab initio 2014 m. rugsėjo 1 d. ieškovo BUAB „SIV Statyba“ ir atsakovo UAB „Ryterna“ sudarytą reikalavimo perleidimo (cesijos) sutartį, kuria buvo perleista 16 464,72 Eur reikalavimo teisė į UAB „Sandeka“; pripažinus negaliojančia reikalavimo perleidimo (cesijos) sutartį, taikyti restituciją ir iš atsakovo UAB „Ryterna“ ieškovo BUAB „SIV Statyba“ naudai priteisti 16 464,72 Eur dydžio sumą; priteisti iš atsakovo ieškovo naudai 6 proc. metinių palūkanų, skaičiuojamų nuo civilinės bylos iškėlimo iki teismo sprendimo visiško įvykdymo.

3Ieškinį atsisakoma priimti kaip neteismingą Vilniaus apygardos teismui.

4Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 11 str. 5 d. 8 p. nurodyta, kad bankrutuojančios įmonės ieškiniai dėl sandorių nuginčijimo yra paduodami pagal tos įmonės buveinės vietą.

5CPK 27 str. 1 p. yra nurodyta, kad apygardos teismai, kaip pirmosios instancijos teismai, nagrinėja civilines bylas, kuriose ieškinio suma didesnė kaip keturiasdešimt trys tūkstančiai penki šimtai eurų, išskyrus šeimos ir darbo teisinių santykių bylas ir bylas dėl neturtinės žalos atlyginimo.

6Kadangi šiuo atveju ieškinys yra pareikštas dėl 16 464,72 Eur dydžio sumos, byla teisminga ne apygardos, o apylinkės teismui. Dėl šios priežasties ieškinį atsisakytina priimti kaip neteismingą Vilniaus apygardos teismui (CPK 137 str. 2 d. 2 p.).

7Teismas išaiškina ieškovui, kad jis turi teisę kreiptis su ieškiniu į Vilniaus miesto apylinkės teismą.

8Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 137 str. 2 d. 2 p., 5 d., 290, 291 str.,

Nutarė

9Atsisakyti priimti ieškovo BUAB „SIV Statyba“ ieškinį atsakovui UAB „Ryterna“ dėl sandorio pripažinimo negaliojančiu ir restitucijos taikymo, kaip neteismingą Vilniaus apygardos teismui.

10Nutartis per septynias dienas nuo jos priėmimo gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui paduodant atskirąjį skundą Vilniaus apygardos teisme.

Proceso dalyviai