Byla B2-711-368/2013
Dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovui uždarajai akcinei bendrovei (toliau UAB) „Stogavos langai“

1Šiaulių apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjas Egidijus Mockevičius, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs pareiškėjo bankrutavusios A. J. individualios įmonės (toliau IĮ) pareiškimą dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovui uždarajai akcinei bendrovei (toliau UAB) „Stogavos langai“,

Nustatė

2Šiaulių apygardos teisme 2013 m. vasario 28 d. gautas pareiškėjo bankrutavusios A. J. IĮ pareiškimas dėl bankroto bylos iškėlimo UAB „Stogavos langai“, ir jame pareiškėjas, be kita ko, prašo iškelti bankroto bylą atsakovui. Teigė, kad atsakovas laikotarpiu nuo 2009-09-25 iki 2010-11-30 pareiškėjo patalpose vykdė ūkinę komercinę veiklą ir už patalpų nuomą liko skolingas 1666 Lt.

3Pagal CPK 179 straipsnio 3 dalį teismas gali naudoti duomenis iš teismų informacinės sistemos, taip pat iš kitų informacinių sistemų ir registrų. Lietuvos teismų informacinės sistemos LITEKO duomenimis, Šiaulių apygardos teismas 2011 m. birželio 7 d. sprendimu už akių civilinėje byloje Nr. 2-849-267/2011 tenkino ieškovo A. J. BIĮ ieškinį atsakovui UAB „Stoguvos langai“ dėl skolos už nuomojamas patalpas priteisimo ir priteisė iš atsakovo ieškovui 2366 Lt skolą, 6 proc. dydžio metines palūkanas nuo priteistos sumos, skaičiuojant nuo bylos iškėlimo teisme iki teismo sprendimo įvykdymo. Šis teismo sprendimas už akių yra įsiteisėjęs. Taigi šalių ginčas jau teismo yra išspręstas, todėl pareiškėjo pareiškimą atsisakytina priimti.

4Pažymėtina, kad pagal CPK 18 straipsnį įsiteisėję teismo sprendimas, nutartis, įsakymas ar nutarimas yra privalomi valstybės ar savivaldybių institucijoms, tarnautojams ar pareigūnams, fiziniams bei juridiniams asmenims ir turi būti vykdomi visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje.

5Teismas, atsižvelgdamas į teisinį reglamentavimą, pagal kurį teismo procesiniai sprendimai yra vykdytini dokumentai (CPK 584 straipsnio 1 dalies 1 punktas), pasiūlo pareiškėjui kreiptis į antstolį, kuriam valstybė suteikė vykdomųjų dokumentų vykdymo funkcijas, ir kurio reikalavimai vykdyti sprendimus privalomi visiems asmenims ir turi būti įvykdyti per antstolio nustatytą terminą (Antstolių įstatymo 2 straipsnio 1 dalis, CPK 585 straipsnio 1 dalis).

6Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 3 straipsnio 6 dalimi, 137 straipsnio 2 dalies 4 punktu, 290–291 straipsniais, teismas

Nutarė

7Atsisakyti priimti pareiškėjo bankrutavusios A. J. IĮ pareiškimą.

8Nutartis per 7 dienas gali būti skundžiama atskiruoju skundu Lietuvos apeliaciniam teismui per Šiaulių apygardos teismą.

Proceso dalyviai
Ryšiai