Byla 2-384-98/2012
Dėl skolos, palūkanų, bylinėjimosi išlaidų priteisimo rašytinio proceso tvarka nagrinėdama ieškovo ieškinio atsisakymo rašytinį pareiškimą

1Skuodo rajono apylinkės teismo teisėja Laimutė Bukauskienė civilinėje byloje pagal ieškovo AB Lietuvos radijo ir televizijos centras ieškinį atsakovui S. P. dėl skolos, palūkanų, bylinėjimosi išlaidų priteisimo rašytinio proceso tvarka nagrinėdama ieškovo ieškinio atsisakymo rašytinį pareiškimą,

Nustatė

2ieškovas AB Lietuvos radijo ir televizijos centras teisme pateikė ieškinį atsakovui S. P. dėl 264,03 Lt skolos, 5 proc. dydžio metinių palūkanų nuo priteistos sumos nuo bylos iškėlimo teisme iki teismo sprendimo visiško įvykdymo, 71 Lt bylinėjimosi išlaidų priteisimo.

3Gautas rašytinis ieškovo pareiškimas dėl ieškinio atsisakymo, kuriame nurodyta, kad atsakovas jų reikalavimus patenkino gera valia, t. y. sumokėjo įsiskolinimą ir žyminį mokestį, todėl ieškovas atsakovui pretenzijų neturi. Prašo byla nutraukti pagal Lietuvos Respublikos CPK 293 straipsnio 4 dalį. Ieškovas taip pat nurodė, kad jam žinomos procesinės ieškinio atsisakymo pasekmės.

4Ieškovo prašymas tenkintinas, priimtinas ieškinio atsisakymas ir civilinė byla nutrauktina.

5Ieškovas turi teisę bet kurioje proceso stadijoje atsisakyti pareikšto ieškinio (Lietuvos Respublikos CPK 42 straipsnio 1 dalis, 140 straipsnio 1 dalis). Ieškovo atsisakymas ieškinio neprieštarauja imperatyvioms įstatymų nuostatoms, viešajam interesui, nepažeidžia jokių asmenų teisių bei teisėtų interesų, todėl priimtinas, civilinė byla nutrauktina (Lietuvos Respublikos CPK 293 straipsnio 4 punktas). Ieškovui išaiškintina, kad bylą nutraukus, vėl kreiptis į teismą dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu neleidžiama (Lietuvos Respublikos CPK 294 straipsnio 2 dalis).

6Kadangi žyminį mokestį atsakovas sumokėjo ieškovui, todėl žyminio mokesčio grąžinimo klausimas nespręstinas.

7Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 293 straipsnio 4 punktu, 290-291 straipsniais,

Nutarė

8priimti ieškovo AB Lietuvos radijo ir televizijos centras ieškinio atsakovui S. P. atsisakymą.

9Civilinę bylą nutraukti.

10Išaiškinti ieškovui AB Lietuvos radijo ir televizijos centras, kad bylą nutraukus, vėl kreiptis į teismą dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu neleidžiama.

11Nutartis per septynias dienas nuo nutarties patvirtintos kopijos įteikimo dienos atskiruoju skundu gali būti skundžiama Klaipėdos apygardos teismui per Skuodo rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai