Byla 2-333-780/2012
Dėl vaiko nuolatinės globos nustatymo ir globėjo paskyrimo priėmimo klausimą

1Lazdijų rajono apylinkės teismo teisėjas Ramūnas Šarka, rašytinio proceso tvarka išsprendęs pareiškėjo Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus pareiškimo dėl vaiko nuolatinės globos nustatymo ir globėjo paskyrimo priėmimo klausimą,

Nustatė

2Pareiškėjas prašo nepilnamečiui L. S., gim. ( - ), gyv. ( - ), nustatyti nuolatinę globą ir nuolatine globėja paskirti N. S..

3Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso (toliau tekste CPK) 137 str. 2 d. 2 p. numatyta, kad teismas atsisako priimti ieškinį jeigu jis neteismingas tam teismui.

4Bylų dėl vaiko globos ir rūpybos teismingumą reglamentuoja CPK 497 str. 4 d., kurioje numatyta, kad pareiškimai dėl vaiko nuolatinės globos ar rūpybos nustatymo paduodami pagal vaiko, kuriam prašoma nustatyti nuolatinę globą ir skirti globėją, gyvenamąją vietą arba jo buvimo vietą.

5Nepilnametis L. S., kuriam prašoma nustatyti nuolatinę globą ir paskirti globėją, gyvena gyv. ( - ), o ši teritorija yra Druskininkų miesto apylinkės teismo veiklos teritorijoje. Todėl ši byla nėra teisminga Lazdijų rajono apylinkės teismui, o pareiškimas turi būti paduotas Druskininkų miesto apylinkės teismui.

6Remdamasis išdėstytu ir vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 290 str., 291 str., 395 str. teisėjas

Nutarė

7Atsisakyti priimti pareiškimą dėl vaiko nuolatinės globos nustatymo ir globėjo paskyrimo kaip neteismingą Lazdijų rajono apylinkės teismui.

8Išaiškinti pareiškėjui, kad pareiškimą pagal teismingumo taisykles jis turi pareikšti Druskininkų miesto apylinkės teismui.

9Nutartis per 7 dienas nuo nutarties patvirtintos kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Kauno apygardos teismui, skundą paduodant per Lazdijų rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai