Byla 2-181-617/2012
Dėl termino atnaujinimo ir juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo

1Švenčionių rajono apylinkės teismo teisėjas Anatolij Januševskij, rašytinio proceso tvarka susipažinęs su pareiškėjo A. Z. prašymu civilinėje byloje pagal A. Z. pareiškimą su suinteresuotu asmeniu Nacionaline žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos dėl termino atnaujinimo ir juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo,

Nustatė

2A. Z., kreipdamasis į teismą su pareiškimu, prašė atnaujinti terminą paduoti dokumentus dėl nuosavybės teisių atkūrimo į S. Z. iki 1940-07-22 faktiškai nuosavybės teise valdytą be jau šiuo metu atkurtos minėtos 12 ha žemės dar į kitą likusią apie 12 ha žemės, paliktą jam jo tėvo S. Z., esančią Svitailiškių k., Strūnaičio sen., Švenčionių r.; patvirtinti juridinę reikšmę turintį faktą, kad S. Z. iki 1940-07-22 faktiškai nuosavybės teise valdė be jau šiuo metu atkurtos minėtos 12 ha žemės dar ir kitą likusią apie 12 ha žemės, paliktą jam jo tėvo S. Z., esančią Svitailiškio k., Strūnaičio sen., Švenčionių r.

3Teisme yra gautas pareiškėjo A. Z. prašymas kurio jis atsiima pareiškimą, prašo palikti jį nenagrinėtą bei grąžinti žyminį mokestį. Taip pat teisme yra gautas suinteresuoto asmens pareiškimas, kuriuo jis neprieštarauja, kad pareiškėjas atsiimtų pareiškimą.

4Teismas pareiškimą palieka nenagrinėtą.

5Pareiškėjas, esant suinteresuoto asmens sutikimui, atsiėmė pareiškimą. Esant tokioms aplinkybėms teismas A. Z. pareiškimą dėl termino atnaujinimo ir juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo palieka nenagrinėtą. LR CPK 139 str. pagrindu palikus pareiškimą nenagrinėtą pareiškėjui grąžintina 75 proc. paduodant pareiškimo sumokėto žyminio mokesčio – 99 Lt.

6Vadovaudamasis LR CPK 87 str. 2 d., 139 str., teisėjas

Nutarė

7Civilinę bylą pagal A. Z. pareiškimą su suinteresuotu asmeniu Nacionaline žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos dėl termino atnaujinimo ir juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo palikti nenagrinėtą.

8Nutarčiai įsiteisėjus grąžinti A. Z. dalį 2010-05-25 mokėjimo kvitu sumokėto žyminio mokesčio – 99 ( devyniasdešimt devynis ) Lt.

9Nutartis neskundžiama.

Proceso dalyviai