Byla e2-1805-213/2017
Dėl bendravimo tvarkos su nepilnamečiais vaikais nustatymo ir išlaikymo dydžio pakeitimo ir atsakovo J. K. priešieškinį T. K., institucijai, teikiančiai išvadą byloje Elektrėnų savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriui dėl bendravimo tvarkos su nepilnamečiais vaikais nustatymo

1Trakų rajono apylinkės teismo teisėja Vita Lučkauskaitė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovės T. K. patikslintą ieškinį atsakovui J. K., išvadą teikiančiai institucijai Elektrėnų savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriui dėl bendravimo tvarkos su nepilnamečiais vaikais nustatymo ir išlaikymo dydžio pakeitimo ir atsakovo J. K. priešieškinį T. K., institucijai, teikiančiai išvadą byloje Elektrėnų savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriui dėl bendravimo tvarkos su nepilnamečiais vaikais nustatymo, ir

Nustatė

2Šalys 2017-12-06 pateikė teismui taikos sutartį ir prašė teismo ją patvirtinti, o civilinę bylą nutraukti.

3Trakų rajono apylinkės teisme gautas ieškovės atstovo prašymas dėl šalių sudarytos taikos sutarties patvirtinimo rašytinio proceso tvarka ir dalies žyminio mokesčio grąžinimo.

4Šalys teismui pateiktoje taikos sutartyje nurodė, kad joms yra žinomos ir suprantamos bylos nutraukimo pasekmės, numatytos LR CPK 140 str. 3 d., 294 str.

5Taikos sutartimi kitų asmenų teisės ir įstatymo saugomi interesai bei įstatymai nepažeidžiami, todėl teismas tokiomis sąlygomis tvirtina taikos sutartį ir bylą nutraukia.

6Šalims sudarius taikos sutartį, ieškovei ir atsakovui grąžintina 75 proc. sumokėto žyminio mokesčio sumos – ieškovei 23,25 Eur, o atsakovui – 75 Eur.

7Šalims išaiškintina, kad kreiptis į teismą dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu galima tik iš esmės pasikeitus aplinkybėms.

8Vadovaujantis CPK 96 str., šalių susitarimu iš ieškovės T. K. ir atsakovo J. K. lygiomis dalimis valstybės naudai priteisiamos 22,06 Eur dydžio išlaidos, susijusios su procesinių dokumentų įteikimu.

9Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 87 str. 2 d., 88 str., 96 str., 140 str. 3 d., 293 str. 1 d. 5 p., 294 str. 2 d., teismas

Nutarė

10Patvirtinti ieškovės T. K. ir atsakovo J. K. taikos sutartį (toliau Taikos sutartis), pagal kurią šalys susitarė Trakų rajono apylinkės teisme nagrinėjamą ginčą (civilinė byla Nr. e2-1805-213/2017") pagal ieškovės pareikštą ieškinį atsakovui Dėl lėšų vaiko išlaikymui sumos padidinimo ir bendravimo su vaikais tvarkos nustatymo ir atsakovo pareikštą priešieškinį ieškovei Dėl bendravimo su vaikais tvarkos nustatymo, užbaigti taikiai, pagal kurią:

  1. Pakeisti 2015-10-27 Trakų rajono apylinkės teismo sprendimo nustatytą išlaikymą ir nuo 2017-08-01d. priteisti dukros D. K., gim. 2007-08-3l d. ir sūnaus E. K., gim. 2013-03-25 d., išlaikymui iki vaikų pilnametystės po 170 Eur periodines mėnesines išmokas. Išlaikymo dydį indeksuoti kasmet Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka atsižvelgiant į infliaciją ir T. K. paskirti vaikų išlaikymo lėšų tvarkytoja uzufrukto teise.
  2. Nustatyti šią atsakovo J. K. bendravimo su nepilnamečiais vaikais tvarką:
2.1.

11Atsakovas turi teisę pasiimti vaikus iš ugdymo ar mokymo įstaigos kiekvieno mėnesio trečiadienį nuo 16:30 valandos ir pristatyti tos pačios dienos vakare 19:30 valandą, į ieškovės ir vaikų gyvenamąją vietą. Prieš paimdamas vaikus kiekvieno mėnesio trečiadienį, atsakovas prieš 1 dieną informuoja ieškovę telefonu arba sms žinute. Jei dėl galimos vaikų ligos savaitgalio susitikimas neįvyksta, tuomet toks susitikimas perkeliamas į kitą savaitgalį. 2.2.

12Atsakovas gali kas antrą penktadienį, 18:00 valandą pasiimti vaikus iš jų gyvenamosios vietos ir pristatyti vaikus sekmadienį 18:00 vai. į atsakovės ir vaikų gyvenamąją vietą. Prieš paimdamas vaikus kas antrą penktadienį, atsakovas prieš 1 dieną informuoja ieškovę telefonu arba sms žinute. Jei dėl galimos vaikų ligos savaitgalio susitikimas neįvyksta, tuomet toks susitikimas perkeliamas į kitą savaitgalį. 2.3.

13Atsakovas turi teisę pasiimti vaikus ir praleisti pusę kasmetinių vasaros, rudens, žiemos ir pavasario atostogų dienų iš eilės, atsižvelgiant į vaiko norus bei tėvų atostogų grafikus darbovietėse. Apie vasaros atostogų grafiką ieškovė informuoja atsakovą prieš mėnesį, apie kitų atostogų grafiką prieš savaite, elektroniniu paštu arba sms žinute; Prieš paimdamas vaikus atostogoms, atsakovas prieš 1 dieną informuoja ieškovę telefonu arba sms žinute. Pasibaigus atostogoms atsakovas įsipareigoja vaikus pristatyti paskutinės atostogų dienos vakare 18:00 valandą, į ieškovės ir vaikų gyvenamąją vietą. Atostogų metu atsakovas privalo užtikrinti vaikų dienos rėžimą ir renginių – treniruočių, varžybų, vasaros stovyklų, būrelių ir t.t. lankymą. Atsakovas, vaikų atostogų metu gali su vaikais išvykti į užsienio valstybes, ne vėliau kaip prieš savaitę informuodamas ieškovę apie kelionės šalį, vietovę, trukmę, sąlygas. Ieškovė įsipareigoja pateikti atsakovui vaikų pasus ar kitus kelionės dokumentus. Atsakovas įsipareigoja apmokėti vaikų pasų pagaminimo išlaidas.

    1. Atsakovas bendrauja su vaikais kiekvienais metais per tėvo dieną (birželio mėnesio pirmą sekmadienį), per atsakovo gimtadienį (lapkričio 3d.) ir poriniais kalendoriniais metais per vaikų gimtadienius, pirmąją religinės ir valstybinės šventės dieną, neporiniais metais atsakovas praleidžia su vaikais antrąsias švenčių dienas.
Prieš paimdamas vaikus šventėms, atsakovas prieš 1 dieną informuoja ieškovę telefonu arba sms žinute. Pasibaigus šventėms atsakovas įsipareigoja vaikus vakare 18:00 valandą, į ieškovės ir vaikų gyvenamąją vietą. 2.5.

14Atsakovas bendravimo metu turi užtikrinti vaikų poilsį, saugią aplinką, tinkamą mitybą ir dienos režimą, vaikų akivaizdoje neplatinti negatyvios informacijos apie ieškovę. Ligos atveju, atsakovas vaikų iš gyvenamosios vietos paimti negali. 2.6.

15Kiekvienais metais, nežiūrint šios tvarkos nuostatų, Motinos dieną ir motinos T. K. gimimo dieną ( sausio 22d. ) vaikai praleidžia su motina. 2.7.

16Atsakovas ir ieškovė dėl vaikų interesų, bendravimo tvarkos ir kitais klausimais bendrauja mandagiai, tolerantiškai, neįžeisdami vienas kito. T. K. visi pranešimai siunčiami telefonu ( - ), el. paštu: ( - ), J. K. telefonu ( - ), el. paštu ( - )

  1. Šalys susitaria, kad, J. K. atsisako T. K. bet kokių pretenzijų ikiteisminio tyrimo byloje Nr. 01-1-37329-17, bei J. K. įsipareigoja Trakų rajono policijos komisariatui bei Vilniaus miesto apylinkės prokuratūros 6 skyriui pateikti pareiškimus apie tai, kad atsisako bet kokių pretenzijų T. K., per 2 dienas po šios sutarties pasirašymo.
  2. Šalys susitaria, kad atsakovas atlyginą 200 EUR ieškovei bylinėjimosi išlaidas per 20 dienų nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo. Kitoje dalyje bylinėjimosi išlaidų šalys viena kitai atsisako.
  3. Šalys lygiomis dalimis atlygina valstybei teismo išlaidas, susijusias su bylos nagrinėjimu (procesinių dokumentų įteikimo, pašto ir kt.), jei tokių būtų.
  4. Šalys prašo teismo patvirtinti Taikos sutartį ir civilinę bylą nutraukti (CPK 140 str., 293 str. 5 p.).
  5. Šalys patvirtina, kad Taikos sutarties sudarymo pasekmės, numatytos CPK 294 str., joms yra išaiškintos ir žinomos. Šalys patvirtina, kad joms yra žinomos ir suprantamos CK 6.985 str. nuostatos, jog teismo patvirtinta Taikos sutartis jos šalims turi teismo sprendimo (res judicata) galią ir yra priverstinai vykdytinas dokumentas.
  6. Sutartis šalių perskaityta, suprasta dėl turinio ir pasekmių ir kaip atitinkanti jų valią ir ketinimus priimta ir pasirašyta 3 egzemplioriais, iš kurių vienas perduodamas tvirtinti Trakų rajono apylinkės teismui ir po vieną egzempliorių lieka kiekvienai šaliai.

17Grąžinti 23,25 Eur (75 procentus) sumokėto žyminio mokesčio ieškovei T. K. (31 Eur suma sumokėta AB „Lietuvos paštas“ Trakų pašte 2017-04-11).

18Grąžinti 75 Eur (75 procentus) sumokėto žyminio mokesčio J. K. (100 Eur suma sumokėta AB „Lietuvos paštas“ Kaišiadorių pašte.

19Šią civilinę bylą nutraukti.

20Priteisti iš ieškovės T. K. ir atsakovo J. K. lygiomis dalimis, t.y. po 11,03 Eur iš kiekvieno išlaidų už procesinių dokumentų įteikimą valstybės naudai.

21Nutartis per 7 dienas nuo jos gavimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Vilniaus apygardos teismui per Trakų rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai
1. Trakų rajono apylinkės teismo teisėja Vita Lučkauskaitė, rašytinio... 2. Šalys 2017-12-06 pateikė teismui taikos sutartį ir prašė teismo ją... 3. Trakų rajono apylinkės teisme gautas ieškovės atstovo prašymas dėl... 4. Šalys teismui pateiktoje taikos sutartyje nurodė, kad joms yra žinomos ir... 5. Taikos sutartimi kitų asmenų teisės ir įstatymo saugomi interesai bei... 6. Šalims sudarius taikos sutartį, ieškovei ir atsakovui grąžintina 75 proc.... 7. Šalims išaiškintina, kad kreiptis į teismą dėl ginčo tarp tų pačių... 8. Vadovaujantis CPK 96 str., šalių susitarimu iš ieškovės T. K. ir atsakovo... 9. Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 87 str. 2 d., 88 str., 96 str., 140... 10. Patvirtinti ieškovės T. K. ir atsakovo J. K. taikos sutartį (toliau Taikos... 11. Atsakovas turi teisę pasiimti vaikus iš ugdymo ar mokymo įstaigos kiekvieno... 12. Atsakovas gali kas antrą penktadienį, 18:00 valandą pasiimti vaikus iš jų... 13. Atsakovas turi teisę pasiimti vaikus ir praleisti pusę kasmetinių vasaros,... 14. Atsakovas bendravimo metu turi užtikrinti vaikų poilsį, saugią aplinką,... 15. Kiekvienais metais, nežiūrint šios tvarkos nuostatų, Motinos dieną ir... 16. Atsakovas ir ieškovė dėl vaikų interesų, bendravimo tvarkos ir kitais... 17. Grąžinti 23,25 Eur (75 procentus) sumokėto žyminio mokesčio ieškovei T.... 18. Grąžinti 75 Eur (75 procentus) sumokėto žyminio mokesčio J. K. (100 Eur... 19. Šią civilinę bylą nutraukti.... 20. Priteisti iš ieškovės T. K. ir atsakovo J. K. lygiomis dalimis, t.y. po... 21. Nutartis per 7 dienas nuo jos gavimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju...