Byla 2-3029-785/2012
Dėl priteisto išlaikymo nepilnamečiui vaikui pakeitimo (padidinimo) ir gyvenamosios vietos nustatymo, rašytinio proceso tvarka

1Mažeikių rajono apylinkės teismo teisėjas Ramūnas Antanavičius,

2civilinėje byloje pagal ieškovės A. M. ieškinį atsakovui A. K., institucijai teikiančiai išvadą Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriui dėl priteisto išlaikymo nepilnamečiui vaikui pakeitimo (padidinimo) ir gyvenamosios vietos nustatymo, rašytinio proceso tvarka

Nustatė

32012-09-27 ieškovė A. M. kreipėsi į teismą ieškiniu atsakovui A. K., institucijai teikiančiai išvadą Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriui dėl priteisto išlaikymo nepilnamečiui vaikui J. K., gim. ( - ), pakeitimo (padidinimo) ir gyvenamosios vietos nustatymo.

42012-11-28 šalys pateikė sudarytą taikos sutartį, kurioje sutarė ginčą išspręsti taikiai. Pateiktą taikos sutartį šalys prašo teismo patvirtinti ir civilinę bylą nutraukti. Šalys nurodė, kad civilinės bylos nutraukimo pasekmės joms yra žinomos.

5Taikos sutartis tvirtintina.

6Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 140 straipsnio 3 dalis numato, kad bet kurioje proceso stadijoje šalys gali baigti bylą taikos sutartimi. Iš šalių pasirašytos taikos sutarties teksto matyti, kad šalių veiksmai abipusių nuolaidų būdu pasiekti šalims susitarimą ir sudaryti taikos sutartį neprieštarauja imperatyvioms įstatymų nuostatoms ar viešajam interesui, bei šalių tarpusavio ir nepilnamečio vaiko interesams, todėl, šalims pareiškus, kad joms yra žinomos ir suprantamos tokios jų valios išreiškimo teisinės pasekmės, jų sudarytoji taikos sutartis tvirtintina joje nurodytomis sąlygomis, o iškeltoji byla šiuo pagrindu nutrauktina (CPK 42 straipsnis, 140 straipsnis ir 294 straipsnis).

7Išaiškintina šalims, kad bylą nutraukus, vėl kreiptis į teismą dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu neleidžiama (CPK 140 straipsnio 3 dalis).

8Bylinėjimosi išlaidos, nuo kurių mokėjimo ieškovė buvo atleista, kadangi jai suteikta 100 proc. valstybės garantuojama ir apmokama antrinės teisinės pagalbos išlaidos dalis, iš atsakovo nepriteistinos ir yra apmokamos iš valstybės biudžeto lėšų, kadangi šalys abipusių nuolaidų būdu pasiekė kompromisą, pasiekė taiką ir pasirašė taikos sutartį, kurią tvirtina teismas (CPK 96 str. 4 d.).

9Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 42, 140, 291-295 straipsniais,

Nutarė

10patvirtinti ieškovės A. M. ir atsakovo A. K. 2012-11-28 sudarytą ir teismui pateiktą taikos sutartį šiomis sąlygomis:

111. nepilnamečiui sūnui J. K., a.k. ( - ) jo tėvas A. K., a.k. ( - ) įsipareigoja teikti išlaikymą kas mėnesį mokamomis periodinėmis išmokomis po 400,0 Lt (keturis šimtus litų) nuo bylos iškėlimo teisme dienos (2012-09-28) iki sūnaus pilnametystės, išlaikymo sumą indeksuojant LR Vyriausybės nustatyta tvarka.

122. Be šios sutarties 1. punkte numatyto išlaikymo, nepilnamečiui sūnui J. K., a.k. ( - ) jo tėvas A. K., a.k. ( - ) įsipareigoja papildomai skirti lėšų tokia tvarka: kiekvienais metais Šv. Kalėdų proga skirti po 200 Lt, kiekvienais metais sūnaus gimtadienio proga skirti po 200 Lt, ir kiekvienais metais pasiruošimui naujiems mokslo metams, t.y. rugpjūčio mėnesiais, skirti po 300 Lt.

133. Sūnaus J. K., a.k. ( - ) lėšų tvarkytoja skiriama jo motina A. M., a.k. ( - )

144. Sūnaus J. K., a.k. ( - ) gyvenamoji vieta nustatoma su jo motina A. M., a.k. ( - ) jos pasirinktoje gyvenamojoje vietoje.

155.Šalys viena kitai jokių reikalavimų dėl bylinėjimosi išlaidų atlyginimo šioje byloje nereiškia, abi šalys savo bylinėjimosi išlaidas prisiima sau.

166. Ieškovei ir atsakovui yra žinomos bylos užbaigimo taikos sutartimi procesinės pasekmės, taip pat tai, kad iš esmės pasikeitus aplinkybėms, kiekviena iš šalių turi teisę kreiptis į teismą dėl sutarties sąlygų pakeitimo.

17Nutraukti civilinę bylą.

18Išaiškinti šalims, kad bylą nutraukus, vėl kreiptis į teismą dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu neleidžiama.

19Teismo nutartis nutraukti bylą per septynias dienas nuo jos patvirtintos kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama Šiaulių apygardos teismui paduodant atskirąjį skundą per nutartį priėmusį teismą.

Proceso dalyviai
Ryšiai