Byla T-516-581/2012
Dėl nusikalstamų veikų ir nuteistas galutine subendrinta bausme – laisvės atėmimu ketveriems metams be baudos konfiskuojant jo turtą

1Panevėžio miesto apylinkės teismo teisėja Jolanta Raščiuvienė, sekretoriaujant Raimundai Šateikienei, dalyvaujant prokurorei Linai Šimonienei, M. M. nedalyvaujant, teismo posėdyje išnagrinėjo daiktų, turinčių reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti, klausimą ir

Nustatė

2Panevėžio miesto apylinkės teismo 1997-06-23 nuosprendžiu (baudžiamoji byla Nr. 15-171/1997m.) M. M., gim. ( - ), pripažintas kaltu dėl nusikalstamų veikų ir nuteistas galutine subendrinta bausme – laisvės atėmimu ketveriems metams be baudos konfiskuojant jo turtą.

3Priimant Panevėžio miesto apylinkės teismo 1997-06-23 nuosprendį, nebuvo išspręstas daiktų, turinčių reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti, klausimas.

42012-12-05 Panevėžio miesto apylinkės teisme gautas Panevėžio apskrities VPK raštas Nr.50-S-13389 „Dėl daiktų“, kuriame nurodyta, kad Panevėžio miesto apylinkės teismo 1997-06-23 nuosprendyje neišspręstas klausimas dėl daiktų, saugomų Panevėžio apskrities VPK saugykloje ir turinčių reikšmės nusikalstamai veikai tirti bei nagrinėti. Rašte nurodyta, kad minėtame teismo nuosprendyje nepasisakyta dėl šių daiktinių įrodymų: rankinės, dviejų stiklinių indų, trijų figūrinio atsuktuvo antgalių, kelnių, batų, keturių vaizdo kasečių, fotoaparato, audiomagnetofono, rusų-anglų kalbų žodyno, šiuo metu saugomų Panevėžio apskrities VPK saugykloje.

5Prokurorė prašė, vadovaujantis Lietuvos Respublikos BPK 94 straipsniu, minėtus daiktus sunaikinant.

6Iš bylos medžiagos matyti, kad teismas, priimdamas 1997-06-23 nuosprendį M. M. atžvilgiu, neišsprendė daiktų, turinčių reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti, klausimo. Iš teismo turimų duomenų matyti, kad baudžiamosios bylos Nr. 15-171/1997 m. yra išlikęs ir saugomas tik nuosprendis. Susipažinus su 1997-06-23 teismo nuosprendžiu, matyti, jog jame yra paminėti šie daiktai - rankinė, trys figūrinio atsuktuvo antgaliai, fotoaparatas „Braun“ ir audiomagnetofonas „Siemens“, o apie du stiklinius indus, kelnes, batus, keturias vaizdo kasetes ir rusų-anglų kalbų žodyną jokios informacijos minėtame nuosprendyje nėra. Teismas atkreipia dėmesį į tai, kad 1997-06-23 nuosprendis priimtas daugiau nei prieš penkiolika metų, likusi tik nuosprendžio kopija, iš kurios nėra galimybės nustatyti dalies daiktų priklausomybės, per visą šį laikotarpį iš suinteresuotų asmenų nebuvo gauta jokių prašymų grąžinti prie bylos medžiagos likusius daiktus, todėl, atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta, bei vadovaujantis Lietuvos Respublikos BPK 94 straipsnio nuostatomis, Panevėžio apskrities VPK rašte Nr. 50-S-13389 „Dėl daiktų“ nurodyti rankinė, trys figūrinio atsuktuvo antgaliai, fotoaparatas ir audiomagnetofonas sunaikintini kaip menkaverčiai.

7Prašymą išspręsti daiktų - dviejų stiklinių indų, kelnių, batų, keturių vaizdo kasečių, rusų-anglų kalbų žodyno, saugomų Panevėžio apskrities VPK daiktų, reikšmingų ikiteisminiam tyrimui, saugykloje, nesant tikslių duomenų apie paminėtų daiktų priklausomybę, teismas negali, todėl šioje dalyje palieka nenagrinėtu.

8Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos BPK 94 straipsniu, ( - ) straipsniu, 364 straipsniu,

Nutarė

9Vadovaujantis Lietuvos Respublikos BPK 94 straipsniu, daiktus baudžiamojoje byloje Nr. 15-171/1997 m. - rankinę, tris figūrinio atsuktuvo antgalius, fotoaparatą „Braun“ ir audiomagnetofoną „Siemens“, saugomus Panevėžio apskrities VPK daiktų, reikšmingų ikiteisminiam tyrimui, saugykloje - sunaikinti.

10Nutartis per 5 dienas nuo jos priėmimo dienos gali būti skundžiama Panevėžio apygardos teismui per Panevėžio miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai