Byla 2-1247-828/2015
Dėl išieškotojo pakeitimo vykdymo procese suinteresuotiems asmenims AB „Lietuvos dujos“, UAB „Lietuvos dujų tiekimas“, E. V

1Panevėžio miesto apylinkės teismo teisėjas Vygintas Mažuika, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo pareiškėjo antstolio Sauliaus Ramanausko prašymą dėl išieškotojo pakeitimo vykdymo procese suinteresuotiems asmenims AB „Lietuvos dujos“, UAB „Lietuvos dujų tiekimas“, E. V.,

Nustatė

2Pareiškėjas pateikė prašymą pakeisti pradinį išieškotoją AB „Lietuvos dujos“ į UAB „Lietuvos dujų tiekimas“, kadangi pradinis išieškotojas sudarė įmonės dalies pirkimo-pardavimo sutartį su UAB „Lietuvos dujų tiekimas“, pagal kurią UAB „Lietuvos dujų tiekimas“ perėmė materialines subjektines teises ir pareigas iš AB „Lietuvos dujos“ į jam skolingą asmenį – E. V..

3Prašymas tenkintinas.

4LR CPK 596 str. 1 d. numatyta, kad pirmosios instancijos teismas, kuriame buvo išnagrinėta byla, antstolio ar suinteresuotų asmenų prašymu nutartimi vykdymo procese pakeičia išieškotoją ar skolininką, fizinio asmens mirties, juridinio asmens reorganizavimo ar likvidavimo, taip pat reikalavimo perleidimo ar skolos perkėlimo atveju, kitais įstatymų numatytais atvejais. Iš pradinio kreditoriaus AB „Lietuvos dujos“ ir naujojo kreditoriaus UAB „Lietuvos dujų tiekimas“ 2014-10-15 sudarytos įmonės dalies pirkimo-pardavimo sutarties matyti, kad UAB „Lietuvos dujų tiekimas“ perėmė materialines subjektines teises ir pareigas iš AB „Lietuvos dujos“ į pradiniam kreditoriui skolingą asmenį – E. V., a.k. ( - )

5Atsižvelgiant į išdėstytas aplinkybes, pradinis išieškotojas pakeistinas į jo turtinės reikalavimo teisės perėmėją – naująjį išieškotoją.

6Vadovaudamasis LR CPK 596 str. teismas,

Nutarė

7Pareiškėjo prašymą tenkinti.

8Pakeisti vykdomojoje byloje Nr. 0102/14/01104 (pagal Panevėžio miesto apylinkės teismo 2014-06-23 vykdomąjį dokumentą Nr. 2-3066-956) dėl skolos išieškojimo iš skolininko E. V., a.k. ( - ) pradinį išieškotoją AB „Lietuvos dujos“, į.k. 120059523, į jo teisių perėmėją – UAB „Lietuvos dujų tiekimas“, į.k. 303383884.

9Nutarties patvirtintas kopijas išsiųsti byloje dalyvaujantiems asmenims.

10Nutartis per septynias dienas nuo jos įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Panevėžio apygardos teismui per Panevėžio miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai