Byla e2-9041-841/2017
Dėl skolos, palūkanų ir bylinėjimosi išlaidų priteisimo

1Šiaulių apylinkės teismo teisėja Gražina Mataitienė, teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovo uždarosios akcinės bendrovės „Šiaulių būstas“ ieškinį atsakovams A. V. ir K. N. dėl skolos, palūkanų ir bylinėjimosi išlaidų priteisimo,

Nustatė

2ieškovas prašo priteisti iš atsakovų lygiomis dalimis po 81,97 Eur skolą, 5 proc. dydžio metines įstatymines palūkanas už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme dienos iki teismo sprendimo visiško įvykdymo ir bylinėjimosi išlaidas. Atsakovams nepateikus atsiliepimo į pareikštą ieškinį, prašo priimti sprendimą už akių.

3Atsakovams procesiniai dokumentai įteikti tinkamai, tačiau atsakovai per nustatytą 20 dienų terminą nepateikė teismui atsiliepimo į ieškinį. Nesant atsakovų atsiliepimų į ieškinį ir prašymų dėl nepriėmimo sprendimo už akių, o ieškovui prašant tokį sprendimą priimti, priimtinas sprendimas už akių (CPK 142 straipsnio 4 dalis).

4Formaliai įvertinus byloje pateiktus įrodymus, ieškovo ieškinys pagrįstas ir tenkintinas visiškai.

5Bylos duomenimis nustatyta, kad ieškovas teikia patalpų, esančių ( - ) Šiauliuose, butų ir kitų patalpų savininkų bendrosios dalinės nuosavybės administravimo, eksploatavimo ir komunalines paslaugas. Atsakovams asmeninės nuosavybės teise po 1/2 priklauso butas ( - ) Šiauliuose, kurį atsakovai privalo išlaikyti – mokėti mokesčius bei kitas rinkliavas už jo priežiūrą. Atsakovams už laikotarpį nuo 2016 m. vasario 1 d. iki 2017 m. gegužės 31 d. yra skolingi ieškovui 163,95 Eur.

6Pagal Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 4.82 straipsnį, butų ir kitų patalpų savininkams bendrosios dalinės nuosavybės teise priklauso namo bendro naudojimo patalpos, pagrindinės namo konstrukcijos, bendrojo naudojimo mechaninė, elektros, sanitarinė–techninė ir kitokia įranga. Minėto straipsnio 3 dalyje nurodyta, kad butų ir kitų patalpų savininkai privalo proporcingai savo daliai apmokėti išlaidas namui išlaikyti ir išsaugoti, mokėti mokesčius, rinkliavas ir kitas įmokas, taip pat reguliariai daryti atskaitymus kaupti lėšas, kurios bus skiriamos namui atnaujinti. Šiuo pagrindu atsakovams atsirado prievolė apmokėti už ieškovo teikiamas administravimo paslaugas, todėl iš atsakovų lygiomis dalimis ieškovo naudai priteistina po 81,97 Eur skolos.

7Kadangi atsakovai nevykdė piniginės prievolės, vadovaujantis Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 6.37 straipsnio 2 dalimi ir 6.210 straipsnio 1 dalim, iš jų ieškovui priteistinos 5 procentų dydžio metinės palūkanos nuo priteistos sumos nuo bylos iškėlimo teisme dienos 2017 m. rugpjūčio 9 d. iki teismo sprendimo visiško įvykdymo.

8Kadangi ieškinys tenkintinas, iš atsakovų ieškovui lygiomis dalis priteistinos bylinėjimosi išlaidos: 15,00 Eur žyminis mokestis, 0,87 Eur už Nekilnojamojo registro išrašą, 1,68 Eur už Gyventojų registro išrašą, 60,00 Eur už teisines paslaugas (CPK 80, 88 straipsniai, 93 straipsnio 1 dalis).

9Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 142 straipsnio 4 dalimi, 262 straipsnio 2 dalimi, 279 straipsnio 2 dalimi, 285-287 straipsniais, teismas

Nutarė

10ieškinį tenkinti visiškai.

11Priteisti iš atsakovų A. V., gim. ( - ), ir K. N., gim. ( - ), ieškovui UAB „Šiaulių būstas“, įm. k. 144619514, lygiomis dalimis po 81,97 Eur (aštuoniasdešimt vieną eurą 97 ct) skolos, 5 (penkių) procentų dydžio metines palūkanas nuo priteistos sumos skaičiuojant nuo bylos iškėlimo teisme dienos 2017 m. rugpjūčio 9 d. iki teismo sprendimo visiško įvykdymo ir lygiomis dalimis bylinėjimosi išlaidas: 15,00 Eur (penkiolikos eurų) žyminį mokestį, 0,87 Eur (87 ct) už Nekilnojamojo turto registro išrašą, 1,68 Eur (vieną eurą 68 ct) už Gyventojų registro išrašą ir 60,00 Eur (šešiasdešimt eurų) už teisines paslaugas.

12Atsakovas negali šio sprendimo skųsti nei apeliacine nei kasacine tvarka, tačiau jis turi teisę per 20 dienų nuo šio sprendimo priėmimo dienos paduoti pareiškimą, atitinkantį Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 287 straipsnio 2 ir 3 dalių reikalavimus, dėl sprendimo už akių peržiūrėjimo.

13Ieškovas per 20 dienų nuo šio sprendimo priėmimo dienos turi teisę paduoti apeliacinį skundą Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismą.

Proceso dalyviai