Byla B2-903-538/2016
Dėl bankroto bylos iškėlimo

1Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjas Almantas Padvelskis, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs civilinę bylą pagal ieškovių UAB „Minijos baldų centras“ ir BUAB „Dilnija“ ieškinius atsakovei UAB „Daivis“ dėl bankroto bylos iškėlimo,

Nustatė

2ieškovė UAB „Minijos baldų centras“ kreipėsi į teismą prašydama iškelti atsakovei UAB „Daivis“ bankroto bylą ir paskirti bankroto administratorių. Nurodė, kad atsakovė skolinga ieškovei 1 348,40 Eur, todėl ieškovė turi teisę paduoti pareiškimą dėl bankroto bylos iškėlimo. Atsakovės skola nėra didelė, tačiau ji nemokama ilgą laiką, todėl tikėtina, kad atsakovės finansinė būklė yra sunki, todėl ji gali būti nemoki.

3Ieškovė BUAB „Dilnija“ kreipėsi į teismą prašydama iškelti atsakovei UAB „Daivis“ bankroto bylą. Nurodė, kad atsakovės įsiskolinimas ieškovei sudaro 829,53 Eur, iš jų 331,62 Eur neapmokėta suma ir 497,91 Eur delspinigių. Atsakovė buvo įspėta dėl ketinimo kreiptis į teismą dėl bankroto bylos UAB „Daivis“ iškėlimo, jeigu neapmokės įsiskolinimo, tačiau atsakovė įsiskolinimo neapmokėjo.

4Atsakovė ieškinių nepripažįsta ir prašo juos atmesti. Nurodė, kad ieškovių nurodytos atsakovės įsiskolinimų sumos yra nepagrįstos, be to, ieškovės dėl šių sumų priverstinio išieškojimo galėjo kreiptis į pirmosios instancijos teismą. Taip pat nurodė, kad atsakovė yra moki ir jos įsiskolinimas kreditoriams sudaro tik 4 905,70 Eur, tačiau atsakovė turi turto už 115 592 Eur, vykdo veiklą ir iš gautų piniginių lėšų yra mokamas darbo užmokestis darbuotojams, mokami mokesčiai valstybinėms institucijoms, mažinami įsiskolinimai kreditoriams.

5Atsakovė pateikė taikos sutartį, sudarytą su ieškove UAB „Minijos baldų centras“. Šalys prašo šią taikos sutartį patvirtinti, o civilinę bylą nutraukti. Nurodė, kad šalims yra žinomos civilinės bylos nutraukimo procesinės pasekmės sudarius taikos sutartį.

6Ieškovė BUAB „Dilnija“ pateikė atsisakymą nuo ieškinio dėl bankroto bylos iškėlimo UAB „Daivis“. Nurodė, kad ieškinio atsisakymo pasekmės yra žinomos.

7Byla nutrauktina.

8LR CPK 42 str. 1 d., 140 str. 3 d. suteikia teisę šalims bet kurioje proceso stadijoje bylą baigti taikos sutartimi. Byloje nėra duomenų, kad ieškovės UAB „Minijos baldų centras“ ir atsakovės UAB „Daivis“ sudaryta taikos sutartis prieštarautų trečiųjų asmenų interesams, imperatyvioms įstatymų nuostatoms ar viešajam interesui, šalims žinomos bylos nutraukimo pasekmės patvirtinus taikos sutartį, todėl taikos sutartis tvirtintina ir civilinės bylos dalis pagal ieškovės UAB „Minijos baldų centras“ ieškinį nutrauktina (CPK 293 str. 5 p.).

9LR CPK 42 str. 1 d., 140 str. 1 d. suteikia teisę ieškovui bet kurioje proceso stadijoje atsisakyti ieškinio. LR Įmonių bankroto įstatymo 6 str. 5 d. numato, kad pareiškimo teismui galima atsisakyti, iki teismas priima nutartį iškelti bankroto bylą. Šiuo atveju bankroto byla dar neiškelta, todėl ieškovė turi teisę atsisakyti ieškinio. Byloje nėra duomenų, kad atsisakymas nuo ieškinio prieštarautų imperatyvioms įstatymų nuostatoms ar viešajam interesui, todėl priimtinas ir civilinės bylos dalis pagal ieškovės BUAB „Dilnija“ ieškinį nutrauktina (CPK 293 str. 4 p.).

10Teismas, vadovaudamasis Civilinio proceso kodekso 290-291 straipsniais,

Nutarė

11ieškovės UAB „Minijos baldų centras“ ir atsakovės UAB „Daivis“ prašymą dėl taikos sutarties patvirtinimo tenkinti.

12Patvirtinti tarp UAB „Daivis“, įmonės kodas 302325052, buveinės adresas Portugalų g. 8, Aukštkiemių k., Klaipėdos r., atstovaujamos direktoriaus D. S., ir UAB „Minijos baldų centras“, įmonės kodas 300010499, buveinės adresas Dubysos g. 21, Klaipėda, atstovaujamos direktoriaus A. J., sudarytą taikos sutartį šiomis sąlygomis:

131.Ieškovė, pateikusi teismui ieškinį dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovei, kad atsakovė vengia sumokėti 1 348,40 Eur įsiskolinimą, sutinka geranoriškai baigti bylą taikos sutartimi ir prašyti teismo nutraukti civilinę bylą dėl bankroto bylos kėlimo UAB „Daivis“.

142.Sutartimi ieškovė sutinka, kad atsakovė sumokėtų jai dalinį mokėjimą 600 Eur iki šios taikos sutarties pasirašymo dienos, o atsakovė sutinka apmokėti šią piniginę sumą iki sutarties pasirašymo dienos. Likusią dalinę skolos sumą 748,40 Eur skolininkė apmoka po teismo nutarties įsiteisėjimo dienos (bankroto bylos nutraukimo) per 5 dienas, o ieškovė su tokiu mokėjimu sutinka. Laiku nesumokėjus skolos, skolininkė moka 6 procentus metinių palūkanų.

153.Šalys susitaria, kad jos viena kitai neatlygina patirtų atstovų bylinėjimosi išlaidų.

164.Išlaidas, susijusias su procesiniu dokumentų įteikimu, apmoka atsakovė.

175.Šalys susitaria ir prašo teismo civilinę bylą nutraukti (bankroto procesą) ir pareiškia, kad šalims yra žinomos civilinės bylos nutraukimo pasekmės sudarius taikos sutartį, kurios yra nustatytos LR Civilinio proceso kodekso 293 ir 294 straipsniuose.

18Priimti ieškovės BUAB „Dilnija“ atsisakymą nuo ieškinio dėl bankroto bylos iškėlimo UAB „Daivis“.

19Civilinę bylą pagal ieškovių UAB „Minijos baldų centras“ ir BUAB „Dilnija“ ieškinius atsakovei UAB „Daivis“ dėl bankroto bylos iškėlimo nutraukti.

20Nutartį per 7 dienas nuo jos patvirtintos kopijos įteikimo dienos galima apskųsti Lietuvos apeliaciniam teismui, paduodant atskirąjį skundą per Klaipėdos apygardos teismą.

Proceso dalyviai
1. Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjas Almantas... 2. ieškovė UAB „Minijos baldų centras“ kreipėsi į teismą prašydama... 3. Ieškovė BUAB „Dilnija“ kreipėsi į teismą prašydama iškelti atsakovei... 4. Atsakovė ieškinių nepripažįsta ir prašo juos atmesti. Nurodė, kad... 5. Atsakovė pateikė taikos sutartį, sudarytą su ieškove UAB „Minijos baldų... 6. Ieškovė BUAB „Dilnija“ pateikė atsisakymą nuo ieškinio dėl bankroto... 7. Byla nutrauktina.... 8. LR CPK 42 str. 1 d., 140 str. 3 d. suteikia teisę šalims bet kurioje proceso... 9. LR CPK 42 str. 1 d., 140 str. 1 d. suteikia teisę ieškovui bet kurioje... 10. Teismas, vadovaudamasis Civilinio proceso kodekso 290-291 straipsniais,... 11. ieškovės UAB „Minijos baldų centras“ ir atsakovės UAB „Daivis“... 12. Patvirtinti tarp UAB „Daivis“, įmonės kodas 302325052, buveinės adresas... 13. 1.Ieškovė, pateikusi teismui ieškinį dėl bankroto bylos iškėlimo... 14. 2.Sutartimi ieškovė sutinka, kad atsakovė sumokėtų jai dalinį mokėjimą... 15. 3.Šalys susitaria, kad jos viena kitai neatlygina patirtų atstovų... 16. 4.Išlaidas, susijusias su procesiniu dokumentų įteikimu, apmoka atsakovė.... 17. 5.Šalys susitaria ir prašo teismo civilinę bylą nutraukti (bankroto... 18. Priimti ieškovės BUAB „Dilnija“ atsisakymą nuo ieškinio dėl bankroto... 19. Civilinę bylą pagal ieškovių UAB „Minijos baldų centras“ ir BUAB... 20. Nutartį per 7 dienas nuo jos patvirtintos kopijos įteikimo dienos galima...