Byla 2-5913-883/2013
Dėl šalies pakeitimo vykdymo procese, rašytinio proceso tvarka

1Šiaulių apylinkės teismo teisėja Irena Stasiūnienė, išnagrinėjusi antstolio R. K. prašymą dėl šalies pakeitimo vykdymo procese, rašytinio proceso tvarka

Nustatė

2Antstolis R. K. kreipėsi į Šiaulių apylinkės teismą su prašymu pakeisti išieškotoją ADB „Seesam Lietuva“ jo teisių ir pareigų perėmėju Seesam Insurance AS,veikiančiu per Seesam Insurance AS Lietuvos filialą.

3Apie prašymo nagrinėjimą suinteresuoti išieškotojas ADB „Seesam Lietuva“ ir skolininkas A. V. informuoti pranešimais (17 b. l.), prieštaravimų negauta.

4Prašymas tenkintinas.

5Iš teismui pateiktų dokumentų matyti, kad 2012-03-12 antstolio R. K. kontoroje užvesta vykdomoji byla dėl 5918,66 Lt skolos išieškojimo iš skolininko A. V. išieškotojo ADB „Seesam Lietuva“ naudai, vykdant 2010-07-08 Šiaulių rajono apylinkės teismo sprendimą Nr. 2-615-291/2010. Išrašai iš Juridinių asmenų registro patvirtina, kad Seesam Insurance AS,veikiantis per Seesam Insurance AS Lietuvos filialą, yra teisėtas visų ADB „Seesam Lietuva“ teisių ir pareigų perėmėjas.

6LR CPK 596 str. 1 d. numatyta, jog pirmosios instancijos teismas, kuriame buvo išnagrinėta byla, antstolio ar suinteresuotų asmenų prašymu nutartimi vykdymo procese pakeičia išieškotoją ar skolininką, jeigu fizinis asmuo miršta, jeigu reorganizuojamas ar likviduojamas juridinis asmuo, taip pat reikalavimo perleidimo ar skolos perkėlimo atveju, kitais įstatymų numatytais atvejais. Visi veiksmai, atlikti iki įstojimo į vykdymo procesą, teisių perėmėjui privalomi tiek, kiek jie buvo privalomi anksčiau procese dalyvavusiam asmeniui (CPK 596 str. 2 d.). Pakeisti išieškotoją vykdymo procese yra pagrindas tuo atveju, jeigu įvertinus pareiškėjo pateiktus įrodymus, kuriais grindžiamas jo prašymas, nustatoma, jog kitam asmeniui iš tikrųjų perėjo išieškotojo materialinės subjektinės teisės, nes būtent subjektinių teisių perėmimas materialinėje teisėje yra pagrindas perimti ir procesines teises.

7Kadangi Seesam Insurance AS, veikiantis per Seesam Insurance AS Lietuvos filialą, perėmė visas pradinio išieškotojo ADB „Seesam Lietuva“ teises ir pareigas, įvyko materialinių subjektinių teisių perėmimas, vykdomoji byla dar nėra užbaigta, yra galimas ir procesinių teisių perėmimas (CPK 48 str.).

8Atsižvelgiant į tai, kad teismui pateikti dokumentai patvirtina prašymo pagrįstumą, aplinkybių, dėl kurių negalėtų būti pakeičiamas išieškotojas, nenustatyta, prašymas tenkintinas ir pradinis išieškotojas ADB „Seesam Lietuva“ keistinas į naująjį išieškotoją Seesam Insurance AS, veikiantį per Seesam Insurance AS Lietuvos filialą (CPK 596 str. 1 d.).

9Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 596 str., teismas

Nutarė

10Prašymą tenkinti.

11Pakeisti išieškotoją vykdymo procese iš pradinio išieškotojo ADB „Seesam Lietuva“ į Seesam Insurance AS, veikiantį per Seesam Insurance AS Lietuvos filialą, kodas 302677744, jam perleidžiant reikalavimo teisę į skolą vykdomojoje byloje Nr. 98-390/2012.

12Nutartis per 7 dienas nuo jos kopijos įteikimo gali būti skundžiama atskiruoju skundu Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismą.

Proceso dalyviai