Byla B2-1407-123/2011
Dėl ieškinio atsiėmimo civilinėje byloje pagal ieškovo Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Plungės skyriaus ieškinį atsakovei UAB „Gondalga“ dėl bankroto bylos iškėlimo

1Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Virginija Nijolė Griškevičienė rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi ieškovo Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Plungės skyriaus prašymą dėl ieškinio atsiėmimo civilinėje byloje pagal ieškovo Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Plungės skyriaus ieškinį atsakovei UAB „Gondalga“ dėl bankroto bylos iškėlimo,

Nustatė

2ieškovas kreipėsi į teismą su ieškiniu prašydamas atsakovei iškelti bankroto bylą, priteisti iš atsakovės bylinėjimosi išlaidas.

3Klaipėdos apygardos teismas 2011-02-17 nutartimi areštavo atsakovei UAB „Gondalga“ priklausantį nekilnojamąjį ir kilnojamąjį turtą, pinigines lėšas ar turtines teises, priklausančias atsakovei ir esančias pas atsakovę arba trečiuosius asmenims ir sustabdė šio turto realizavimą bei išieškojimą iš UAB „Gondalga“ turto vykdymo procese.

4Ieškovas 2011-02-25 pateikė teismui prašymą dėl ieškinio atsiėmimo ir atsakovės sutikimą dėl ieškinio atsiėmimo. Nurodo, kad atsiima ieškinį dėl bankroto bylos atsakovei iškėlimo ir prašo panaikinti Klaipėdos apygardos teismo 2011-02-17 nutartimi taikytas laikinąsias apsaugos priemones. Nurodo, kad atsakovė sumokėjo dalį įsiskolinimo ir įsipareigojo sumokėti likusį įsiskolinimą ieškovui pagal sutartą grafiką.

5Prašymas tenkintinas, ieškinys paliktinas nenagrinėtas.

6Įmonių bankroto įstatymo 6 straipsnio 5 dalis nustato, kad kreditorius pareiškimo teismui dėl bankroto bylos iškėlimo turi teisę atisakyti iki teismas priima nutartį iškelti bankroto bylą. CPK 139 straipsnio 1 dalyje nustatyta, kad ieškovas tol, kol teismas neišsiuntė ieškinio nuorašo atsakovui, turi teisę atsiimti pateiktą ieškinį. Vėliau ieškinį atsiimti galima tik turint atsakovo sutikimą. Ieškovas nurodo, kad atsakovė sumokėjo dalį įsiskolinimo, šalys susitarė dėl likusio įsiskolinimo sumokėjimo pagal sudarytą grafiką, todėl nurodo, kad atsiima ieškinį dėl bankroto bylos atsakovei iškėlimo. Atsakovė sutiko dėl pareikšto ieškinio atsiėmimo.

7Esant nurodytoms aplinkybėms, teismas konstatuoja, kad yra pagrindas tenkinti ieškovo prašymą dėl ieškinio atsiėmimo, todėl ieškovo VSDFV Plungės skyriaus ieškinys atsakovei UAB „Gondalga“ dėl bankroto bylos iškėlimo paliktinas nenagrinėtas (CPK 139 str. 2 d., 296 str. 1 d.

810 p., ĮBĮ 6 str. 5 d.), naikintinos 2011-02-17 nutartimi taikytos laikinosios apsaugos priemonės (CPK 150 str. 1 d.).

9Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 290?291 straipsniais, teismas

Nutarė

10prašymą tenkinti. Ieškovo Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Plungės skyriaus ieškinį atsakovei UAB „Gondalga“ dėl bankroto bylos iškėlimo palikti nenagrinėtą.

11Panaikinti Klaipėdos apygardos teismo 2011-02-17 nutartimi taikytas laikinąsias apsaugos priemones.

12Nutarties dalis dėl laikinųjų apsaugos priemonių panaikinimo per 7 dienas nuo nutarties kopijos gavimo dienos gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui per šį teismą. Kita nutarties dalis neskundžiama.

Proceso dalyviai