Byla e2-4487-467/2016
Dėl skolos priteisimo, tretieji asmenys – Klaipėdos universiteto Baltijos pajūrio aplinkos tyrimų ir planavimo institutas ir VĮ Valstybės žemės fondas, priėmimo klausimą

1Vilniaus apygardos teismo teisėja Alma Urbanavičienė, rašytinio proceso tvarka nagrinėdama ieškovo UAB „Archstudija“ ieškinio atsakovui LITGRID AB dėl skolos priteisimo, tretieji asmenys – Klaipėdos universiteto Baltijos pajūrio aplinkos tyrimų ir planavimo institutas ir VĮ Valstybės žemės fondas, priėmimo klausimą,

Nustatė

2Vilniaus apygardos teisme 2016 m. balandžio 18 d. gautas ieškovo UAB „Archstudija“ ieškinys atsakovui LITGRID AB dėl skolos priteisimo. Ieškovas ieškinyje prašė faktiškai negrąžinto žyminio mokesčio sumą civilinėje byloje Nr. 2-4841-656/2015 įskaityti kaip žyminio mokesčio įmoką už šį ieškinį (916 EUR).

3Vilniaus apygardos teismas, susipažinęs su ieškovo ieškiniu bei civiline byla Nr. 2-4841-656/2015, konstatavo, jog ieškovas neturi teisės į žyminio mokesčio įskaitymą bei nustatė jam terminą iki 2015 m. balandžio 29 d. (įskaitytinai) sumokėti žyminį mokestį už paduodamą ieškinį ir pateikti teismui tai pagrindžiančius įrodymus.

4Ieškinys laikytinas nepaduotu ir grąžintinas jį padavusiam asmeniui.

5Pagal CPK 115 straipsnio 3 dalį, jeigu pateikęs procesinį dokumentą asmuo teismo nustatytu terminu procesinio dokumento trūkumų nepašalina, procesinis dokumentas laikomas nepaduotu ir grąžinamas jį padavusiam asmeniui.

6Nagrinėjamu atveju iki nustatyto termino pabaigos ieškovas nustatyto dydžio žyminio mokesčio nesumokėjo ir nepateikė teismui tai patvirtinančių įrodymų.

7Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 290-291 straipsniais,

Nutarė

8Ieškovo UAB „Archstudija“ ieškinį atsakovui LITGRID AB dėl skolos priteisimo, tretieji asmenys – Klaipėdos universiteto Baltijos pajūrio aplinkos tyrimų ir planavimo institutas ir VĮ Valstybės žemės fondas laikyti nepaduotu ir grąžinti jį padavusiam asmeniui.

9Nutartis per septynias dienas nuo nutarties patvirtintos kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Lietuvos apeliaciniam teismui, atskirąjį skundą paduodant per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai