Byla e2-9575-424/2018
Dėl skolos priteisimo

1Vilniaus regiono apylinkės teismo Trakų rūmų teisėja Ramunė Valiulytė, Sekretoriaujant Elenai Plyševskajai, dalyvaujant atsakovui R. S. ir jo atstovui adv. pad. R. K. parengiamajame teismo posėdyje nagrinėdama civilinę bylą pagal ieškovo UAB „Gotas“ ieškinį atsakovui R. S. dėl skolos priteisimo

Nustatė

2ieškovas pateikė teismui pareiškimą dėl atsisakymo nuo ieškinio. Nurodė, kad atsisakymo nuo ieškinio priežastis yra bankroto bylos iškėlimas UAB „Kongreta“. Nurodė, kad ieškovui žinomos ieškinio atsisakymo pasekmės.

3Atsakovas su pareiškimu dėl ieškinio atsisakymo sutiko. Nurodė, kad iš karto buvo aišku, kad ieškinys pareikštas ne tam asmeniui. Tačiau dėl tokio ieškinio jis patyrė 300 Eur. išlaidas advokato pagalbai apmokėti ir prašo jas priteisti iš ieškovo.

4Ieškovo teisę atsisakyti ieškinio numato CPK 42 str. 1 d., 140 str. 1 d. Ieškovas nurodė, kad jam yra žinomos ieškinio atsisakymo ir bylos nutraukimo pasekmės (LR CPK 294 str.).

5Ieškovui atsisakius ieškinio byla nutraukiama ir ieškovui gražinama ir 75 proc. žyminio mokesčio (CPK 87 str. 2 d.).

6Sprendžiant dėl bylinėjimosi išlaidų paskirstymo, teismas pažymi, kad atsakovas gindamasis nuo jam pareikšto ieškinio sudarė sutartį su advokato padėjėju, kuris jam teikė teisines konsultacijas, surašė atsiliepimą į ieškinį. Už šias paslaugas atsakovas sumokėjo advokatui 300 Eur.

7Ieškovui atsisakius ieškinio, iš ieškovo atsakovui priteisiamos jo turėtos bylinėjimosi išlaidos.

8Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 42 str. 1 d., 140 str. 1 d. 293 str. 4 p., teismas

Nutarė

9priimti ieškovo UAB „Gotas“ atsisakymą nuo ieškinio atsakovui R. S..

10Grąžinti UAB „Gotas“ 143,25 Eur žyminio mokesčio, sumokėto 2018-07-10 mokėjimo nurodymu.

11Priteisti iš UAB „Gotas“ R. S. 300 Eur bylinėjimosi išlaidų.

12Nutartis per 7 dienas nuo nutarties patvirtintos kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus regiono apylinkės teismo Trakų rūmus.

Proceso dalyviai