Byla 2T-271/2011
Dėl žalos atlyginimo ir valstybinės rinkliavos išieškojimo iš Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato

1Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų Artūro Driuko, Konstantino Gurino ir Egidijaus Žirono (kolegijos pirmininkas ir pranešėjas), teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka nagrinėdama civilinę bylą pagal pareiškėjų N. D. ir Baltarusijos Respublikos Minsko miesto Sovietskij rajono teismo prašymus pripažinti ir leisti vykdyti Lietuvos Respublikoje Baltarusijos Respublikos Minsko miesto Sovietskij rajono teismo 2011 m. birželio 27 d. sprendimą dėl žalos atlyginimo ir valstybinės rinkliavos išieškojimo iš Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato,

Nustatė

2Baltarusijos Respublikos Minsko miesto Sovietskij rajono teismas 2011 m. birželio 27 d. sprendimu nusprendė išieškoti iš atsakovo (suinteresuoto asmens) Vilniaus miesto vyriausiojo policijos komisariato pareiškėjui N. D. 5 978 750 Baltarusijos rublių sveikatai padarytos žalos atlyginimo už laikotarpį nuo 2010 m. spalio 1 d. iki 2011 m. gegužės 31 d. bei kas mėnesį po 2 174 987 Baltarusijos rublių sveikatai padarytos žalos atlyginimo, pradedant išieškojimą nuo 2011 m. birželio 1 d. iki N. D. gyvenimo pabaigos. Taip pat teismas sustabdė Baltarusijos Respublikos Minsko miesto Sovietskij rajono teismo 2006 m. lapkričio 27 d. sprendimo vykdymą bei nusprendė išieškoti iš Vilniaus miesto (apskrities) vyriausiojo policijos komisariato valstybės naudai 4 213 920 Baltarusijos rublių dydžio valstybinę rinkliavą.

3Pareiškėjas N. D. kreipėsi į Lietuvos apeliacinį teismą su prašymu pripažinti ir leisti vykdyti Lietuvos Respublikoje Baltarusijos Respublikos Minsko miesto Sovietskij rajono teismo 2011 m. birželio 27 d. sprendimo dalis dėl 5 978 750 Baltarusijos rublių sveikatai padarytos žalos atlyginimo už laikotarpį nuo 2010 m. spalio 1 d. iki 2011 m. gegužės 31 d. bei išieškojimo iš suinteresuoto asmens kas mėnesį po 2 174 987 Baltarusijos rublių žalos atlyginimo, pradedant nuo 2011 m. birželio 1 d. iki pareiškėjo gyvenimo pabaigos. Pareiškėjas taip pat prašo informuoti apie priimtą teismo sprendimą ir persiųsti išieškotas sumas nurodytu adresu.

4Pareiškėjas Baltarusijos Respublikos Minsko Rajono Sovietskij rajono teismas kreipėsi į Lietuvos apeliacinį teismą su prašymu pripažinti ir leisti vykdyti Lietuvos Respublikoje Baltarusijos Respublikos Minsko miesto Sovietskij rajono teismo 2011 m. birželio 27 d. sprendimo dalį dėl 4 213 920 Baltarusijos rublių valstybinės rinkliavos priteisimo valstybės naudai. Be to, pareiškėjas prašo išieškotas sumas pervesti į nurodytą banko sąskaitą.

5Suinteresuotas asmuo Vilniaus miesto vyriausiasis policijos komisariatas informuotas apie prašymų nagrinėjimo vietą ir laiką, tačiau atsiliepimo į prašymus teismui nepateikė.

6Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos lydraštyje, atsiųstame su pareiškėjų prašymais dėl Baltarusijos Respublikos teismo sprendimo pripažinimo ir leidimo vykdyti, nurodyta, kad suinteresuotas asmuo yra ne Vilniaus miesto vyriausiasis policijos komisariatas, bet Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas. Siekiant tinkamai išnagrinėti bylą būtina išreikalauti įrodymus, patvirtinančius arba paneigiančius teisių perėmimą.

7Be to, Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos siųstame lydraštyje nurodyta, kad suinteresuoto asmens atsiliepimas į Baltarusijos Respublikos Minsko miesto Sovietskij rajono teismą persiųstas tik 2011 m. rugpjūčio 15 d., t.y. po Baltarusijos Respublikos Minsko miesto Sovietskij rajono teismo 2011 m. birželio 27 d. sprendimo dėl žalos atlyginimo ir valstybinės rinkliavos išieškojimo priėmimo. Ši aplinkybė gali turėti įtakos sprendžiant pareiškėjų prašymus. Siekiant teisingai išspręsti prašymus būtina išsiaiškinti suinteresuoto asmens poziciją šiuo klausimu įpareigojant pateikti atsiliepimą į prašymus bei Baltarusijos Respublikos Minsko miesto Sovietskij rajono teismui siųstą atsiliepimą.

8Esant būtinybei išreikalauti minėtus duomenis bylos nagrinėjimas atidedamas.

9Teisėjų kolegija, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 1622 straipsniu,

Nutarė

10atidėti bylos nagrinėjimą ir teismo posėdį rašytinio proceso tvarka skirti 2011 m. gruodžio 1 d., 15 val.

11Suinteresuotam asmeniui Vilniaus miesto vyriausiajam policijos komisariatui nustatyti terminą iki 2011 m. lapkričio 29 d. pateikti teismui šioje nutartyje nurodytus dokumentus.

Proceso dalyviai
Ryšiai