Byla A2.2.-1175-82/2011

1Utenos rajono apylinkės teismo teisėjas Eduardas Meidus, dalyvaujant administracinėn atsakomybėn traukiamam asmeniui E. Š., išnagrinėjęs administracinio teisės pažeidimo bylą, kurioje E. Š., asmens kodas ( - ) gim. ( - ), gyv. ( - ), surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas pagal LR ATPK 503 str.,

Nustatė

2E. Š. 2011-05-22, apie 04:00 val., ( - ), tyčia apgadino A. K. priklausančio namo duris (apspardė, išlaužė spynos kilpą), tuo nukentėjusiajam padarydamas 50 Lt turtinę žalą. Tokiais savo veiksmais E. Š. padarė administracinį teisės pažeidimą, numatytą LR ATPK 503 str.

3E. Š. kaltu dėl padaryto teisės pažeidimo prisipažino, nuoširdžiai gailisi. Be jo prisipažinimo E. Š. kaltė padarius administracinį teisės pažeidimą, numatytą LR ATPK 503 str., įrodyta: administracinės teisės pažeidimo protokolu, A. K. pareiškimu ir jo paaiškinimu, sužaloto turto apžiūros protokolu, E. Š. rašytiniu paaiškinimu, pažyma apie asmens baustumą ir kitais byloje esančiais įrodymais.

4Byloje surinkti įrodymai yra pakankami ir patvirtina, kad E. Š. padarė administracinį teisės pažeidimą, numatytą LR ATPK 503 str.

5E. Š. atsakomybę lengvinančia aplinkybe pripažintina, tai, kad dėl padaryto teisės pažeidimo jis prisipažino ir nuoširdžiai gailisi (LR ATPK 31 str. 1 d. 1 p.). Atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

6Skiriant E. Š. administracinę nuobaudą atsižvelgtina į pažeidėjo asmenybę apibūdinančius duomenis, t.y. galiojančių nuobaudų už pažeidimo, numatyto LR ATPK 503 str. padarymą neturi, žalą atlygino, atsakomybę lengvinančią aplinkybę bei atsižvelgiant į tai, kad administracinė nuobauda turi padėti pasiekti, kad tiek administracinėn atsakomybėn traukiamas asmuo, tiek kiti asmenys nedarytų naujų pažeidimų, taip pat atsižvelgiant į administracinės nuobaudos tikslus (LR ATPK 20 str.), jam skirtina minimali administracinė nuobauda – numatyta LR ATPK 503 str. sankcijose (LR ATPK 302 str.).

7Remdamasis išdėstytu ir vadovaudamasis Lietuvos Respublikos ATPK 286 str., 287 str., teismas,

Nutarė

8E. Š., asmens kodas ( - ) pagal LR ATPK 503 str., paskirti administracinę nuobaudą – vieno šimto litų baudą.

9Baudą pažeidėjas per 40 dienų nuo šio nutarimo įteikimo dienos, o apskundus nutarimą – ne vėliau kaip per 40 nuo pranešimo apie skundą nepatenkinimo dienos, privalo sumokėti į Valstybinės mokesčių inspekcijos prie LR Finansų ministerijos biudžeto pajamų surenkamąją sąskaitą Nr. LT247300010112394300, „Swedbank“ AB, banko kodas 73000, įmokos kodas 57482.

10Išaiškinti pažeidėjui, kad jis, sumokėjęs baudą, kvitą turi pateikti Utenos rajono apylinkės teismui, kabinetas Nr. 1. Nustatytu laiku nesumokėta bauda išieškoma LR ATPK 314 str. nustatyta priverstine tvarka, išieškant ir vykdymo išlaidas. Vadovaujantis LR ATPK 313 str. 3 d. pažeidėjas ne vėliau kaip per keturiasdešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos turi teisę kreiptis į baudą paskyrusį teismą dėl paskirtos baudos mokėjimo išdėstymo.

11Nutarimas per dvidešimt dienų dienų gali būti skundžiamas Panevėžio apygardos teismui per Utenos rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai