Byla eB2-2446-340/2019
Dėl įmonės pabaigos

1Vilniaus apygardos teismo teisėja Tatjana Žukauskienė, teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo bankrutavusios UAB „Maximus mercatus“ bankroto administratoriaus UAB „Lideres“ prašymą dėl įmonės pabaigos, ir

Nustatė

21.

3Vilniaus apygardos teismas 2018 m. balandžio 13 d. nutartimi UAB „Maximus mercatus“ iškėlė bankroto bylą, įmonės administratoriumi paskyrė UAB „Lideres“.

42.

5Vilniaus apygardos teismo 2018 m. rugpjūčio 20 d. nutartimi įmonei taikytas supaprastintas bankroto procesas, patvirtintas įmonės kreditorių sąrašas ir jų finansiniai reikalavimai.

63.

7Vilniaus apygardos teismo 2018 m. spalio 1 d. nutartimi UAB „Maximus mercatus“ pripažinta bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto.

84.

9Įmonės administratorius pateikė teismui prašymą dėl įmonės pabaigos, kuriame nurodo, kad administratorius atliko visus veiksmus, numatytus Įmonių bankroto įstatyme, todėl, vadovaudamasis Įmonių bankroto įstatymo 32 str. 4 d., prašo priimti sprendimą dėl bankrutavusios UAB „Maximus mercatus“ pabaigos.

10Prašymas dėl sprendimo dėl įmonės pabaigos priėmimo tenkinamas.

115.

12Įmonių bankroto įstatymo 32 str. 4 d. numato, jog po to, kai administratorius pateikia teismui įmonės likusio turto grąžinimo, nurašymo arba perdavimo aktus bei Aplinkos ministerijos regiono aplinkos apsaugos departamento pažymą, teismas, nagrinėjantis įmonės bankroto bylą, priima sprendimą dėl įmonės pabaigos. Kadangi teismui buvo pateikti visi dokumentai, būtini sprendžiant klausimą dėl įmonės pabaigos, ir iš teismui pateiktų rašytinių įrodymų matyti, kad įmonės mokumą atstatyti nepavyko, bendrovė įsiskolinimų už gamtos išteklius ir aplinkos teršimą neturi, teismas daro išvadą, kad įmonės likvidavimo procedūra pabaigta, yra pagrindas priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos ir išregistravimo iš Juridinių asmenų registro.

13Vadovaudamasis Įmonių bankroto įstatymo 31 str. 8 p., 32 str. 4 d.; CPK 259 str., 260 str., 268 str., 270 str., 279 str., teismas

Nutarė

14Bankrutavusios UAB „Maximus mercatus“ administratoriaus UAB „Lideres“ prašymą dėl įmonės pabaigos tenkinti.

15Bankrutavusią UAB „Maximus mercatus“ (juridinio asmens kodas 303079002) pripažinti likviduota dėl bankroto ir išregistruoti ją iš Juridinių asmenų registro.

16Pavesti bankrutavusios UAB „Maximus mercatus“ administratoriui UAB „Lideres“ atlikti veiksmus, numatytus Įmonių bankroto įstatymo 32 str. 5 d.

17Sprendimas per 30 dienų nuo jo priėmimo dienos gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui, skundą paduodant per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai