Byla 2-329-98/2008

1Skuodo rajono apylinkės teismo teisėja Laimutė Bukauskienė, sekretoriaujant Loretai Eidėjūtei, dalyvaujant ieškovei J. D. , ieškovės atstovei advokatei Virginijai Pargaliauskienei, atsakovui M. Z. ,

2viešame teismo posėdyje išnagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovės J. D. ieškinį atsakovui M. Z. , institucijai, teikiančiai išvadas Skuodo rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriui dėl tėvystės nustatymo, materialinio išlaikymo vaikui priteisimo ir vaiko gyvenamosios vietos nustatymo,

Nustatė

3ieškovė J. D. paaiškino, kad su atsakovu M. Z. susipažino 1992m. Jiedu draugavo ir 1993m rugpjūčio 8d. gimė sūnus V. P. . Dar nėščiai būnant, atsakovas vedė kitą moterį. Iš pradžių lankydavo sūnų, tačiau nuo 1995m. ryšiai visai nutrūko. Atsakovas atsisakė pripažinti Vilių savo sūnumi. Prašo nustatyti ir pripažinti, kad M. Z. yra V. P. , gimusio ( - ), tėvas, o V. P. yra M. Z. sūnus.

4Ieškovė nurodė, kad dėl vaiko materialinio išlaikymo, išlaikymo įsiskolinimo ir dėl vaiko gyvenamosios vietos jiedu su atsakovu sudarė taikos sutartį, kurią prašo patvirtinti.

5Ieškovės atstovė advokatė Virginija Pargaliauskienė prašo tenkinti ieškinį dėl tėvystės nustatymo ir patvirtinti taikos sutartį.

6Atsakovas M. Z. sutinka, kad yra vaiko tėvas, jis paaiškino, kad nepripažino tėvystės, nes buvo supykęs ant ieškovės, dabar neprieštarauja ieškiniui, sudarė taikos sutartį.

7Institucijos, teikiančios išvadas, Skuodo rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus atstovai teismo posėdyje nedalyvavo, teismo šaukimas jiems įteiktas, apie posėdžio vietą ir laiką tinkamai pranešta. Jie pateikė teismui prašymą nagrinėti bylą jiems nedalyvaujant, todėl byla nagrinėtina Vaiko teisių apsaugos skyriaus atstovui nedalyvaujant.

8Ieškinys dalyje dėl tėvystės pripažinimo tenkintinas. Atsakovas M. Z. pripažino, kad 1992m. jiedu su ieškove artimai draugavo, ji paliko nėščia, tačiau vaikui dar negimus, jis su ieškove išsiskyrė, jis vedė kitą moterį. Tačiau pripažįsta, kad jis yra vaiko tėvas. V. P. gimimo liudijime tėvo vardas yra nurodytas – M.. Skuodo rajono savivaldybės administracijos Aleksandrijos seniūnija nurodė, kad V. P. gyvena su mama J. D. .

9Esant minėtiems įrodymams ir atsakovo M. Z. sutikimui, darytina išvada, kad V. P. tėvas yra M. Z. , ir V. P. yra M. Z. sūnus.

10Šalys pateikė teismui taikos sutartį dėl vaiko išlaikymo, išlaikymo įsiskolinimo, vaiko gyvenamosios vietos nustatymo ir prašo šią takos sutartį tvirtinti ir dalyje nutraukti civilinę bylą.

11Taikos sutartis patvirtintina, o byla dalyje dėl vaiko išlaikymo, išlaikymo įsiskolinimo ir vaiko gyvenamosios vietos nustatymo nutrauktina, nes tuo šalių ir kitų asmenų teisės ir įstatymų saugomi interesai nebus pažeisti bei šios sąlygos neprieštarauja įstatymui (LR CPK 42,, 293str.1d.5p., 294str., 140str.3d., LR CK 6.983, 6.984, 6.985str.).

12Iš atsakovo priteistinos bylinėjimosi išlaidos valstybei. (LR CPK 87str.2d., 88, 93,96,99str.).

13Teismas, vadovaudamasis LR CPK 392str.,

Nutarė

15ieškinį dalyje dėl tėvystės nustatymo tenkinti. Nustatyti ir pripažinti, kad M. Z. , asmens kodas ( - ) gyvenantis ( - ), yra V. P. , asmens kodas ( - ) gimusio ( - ), tėvas, o V. P. yra M. Z. sūnus.

16Patvirtinti 2007m.rugpjūčio 27d. sekančio turinio taikos sutartį:

17„Mes. Ieškovė J. D. , asmens kodas ( - ) gyv. ( - ) ir atsakovas M. Z. , asmens kodas ( - ) gyv. ( - ), darydami vienas kitam nuolaidas, šia taikos sutartimi išsprendėme kilusį teisminį ginčą dėl tėvystės nustatymo, materialinio išlaikymo vaikui priteisimo bei jo gyvenamosios vietos nustatymo ir susitarėme sekančiai:

181.Šalys sutaria, kad sūnus V. P. , asmens kodas ( - ) gimęs ( - ), gyvens kartu su mama J. D. ir jo gyvenamoji vieta nustatytina jo mamos J. D. pasirinktoje gyvenamojoje vietoje. M. Z. nebus trukdoma bendrauti su sūnumi V. P. .

192.Aš, M. Z. , asmens kodas ( - ) įsipareigoju padėti materialiai išlaikyti savo nepilnametį sūnų V. P. , asmens kodas ( - ) gimusį ( - ) Sūnaus V. P. išlaikymui įsipareigoju mokėti kiekvieną mėnesį iki sūnaus pilnametystės po 300 (tris šimtus) litų periodinėmis išmokomis, pradedant nuo 2008m. birželio 06d., išlaikymo sumą indeksuojant Vyriausybės nustatyta tvarka, atsižvelgiant į infliaciją. Atsakovas M. Z. susidariusį periodinių išmokų įsiskolinimą nuo 2005m.birželio 06d. iki 2008m. birželio 06d. 10800,00 (dešimt tūkstančių aštuonis šimtus) litų sumą įsipareigoja sumokėti nuo 2008m. rugsėjo 01d. iki 2011m. rugsėjo 01d. kiekvieną mėnesį mokant po 300 (tris šimtus) litų.

203.Mes, J. D. ir M. Z. sutarėme, kad J. D. skiriama lėšų, skirtų nepilnamečio sūnaus V. P. išlaikymui, tvarkytoja.

214.Šalys pareiškia, kad šia taikos sutartimi išsprendė visus klausimus, susijusius su tėvystės nustatymu, materialinio išlaikymo vaikui teikimu ir jo gyvenamosios vietos nustatymu, pretenzijų viena kitai neturi.

225.Taikos sutarties sudarymo bei jos patvirtinimo, o taip pat civilinės bylos nutraukimo sąlygos ir teisinės pasekmės, numatytos Lietuvos Respublikos CPK 140str.3d.. 293str.1d.5p., 294str., Lietuvos Respublikos CK 6.983-6.985 str., šalims yra žinomos.

236.Teismo patvirtinta sutartis turi teismo sprendimo (rec judicata) galią ir yra priverstinai vykdomas dokumentas.

247.Šalys prašo teismo patvirtinti šią taikos sutartį ir bylą nutraukti.

25Ši taikos sutartis sudaryta keturiais egzemplioriais, turinčiais vienodą galią, kurių vienas perduodamas teismui, kiti lieka šalims bei institucijai, teikiančiai išvadą – Skuodo rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriui.

26Šalių parašai: ieškovė J. D. (parašas), atsakovas M. Z. (parašas)“.

27Nutraukti civilinę bylą dalyje dėl materialinio išlaikymo vaikui priteisimo, išlaikymo įsiskolinimo priteisimo ir vaiko gyvenamosios vietos nustatymo.

28Priteisti iš atsakovo M. Z. 123 litus žyminio mokesčio, 9 Lt pašto išlaidų ir 140 litų už advokato pagalbą valstybei, viso 272 (du šimtus septyniasdešimt du) litus valstybei.

29Sprendimas per 30 d. apeliaciniu skundu gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui per Skuodo rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai
1. Skuodo rajono apylinkės teismo teisėja Laimutė... 2. viešame teismo posėdyje išnagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovės J. D.... 3. ieškovė J. D. paaiškino, kad su atsakovu M. Z. susipažino 1992m. Jiedu... 4. Ieškovė nurodė, kad dėl vaiko materialinio išlaikymo, išlaikymo... 5. Ieškovės atstovė advokatė Virginija Pargaliauskienė prašo tenkinti... 6. Atsakovas M. Z. sutinka, kad yra vaiko tėvas, jis paaiškino, kad nepripažino... 7. Institucijos, teikiančios išvadas, Skuodo rajono savivaldybės... 8. Ieškinys dalyje dėl tėvystės pripažinimo tenkintinas. Atsakovas M. Z.... 9. Esant minėtiems įrodymams ir atsakovo M. Z. sutikimui, darytina išvada, kad... 10. Šalys pateikė teismui taikos sutartį dėl vaiko išlaikymo, išlaikymo... 11. Taikos sutartis patvirtintina, o byla dalyje dėl vaiko išlaikymo, išlaikymo... 12. Iš atsakovo priteistinos bylinėjimosi išlaidos valstybei. (LR CPK 87str.2d.,... 13. Teismas, vadovaudamasis LR CPK 392str.,... 15. ieškinį dalyje dėl tėvystės nustatymo tenkinti. Nustatyti ir pripažinti,... 16. Patvirtinti 2007m.rugpjūčio 27d. sekančio turinio taikos sutartį:... 17. „Mes. Ieškovė J. D. , asmens kodas ( - ) gyv. ( - ) ir atsakovas M. Z. ,... 18. 1.Šalys sutaria, kad sūnus V. P. , asmens kodas ( - ) gimęs ( - ), gyvens... 19. 2.Aš, M. Z. , asmens kodas ( - ) įsipareigoju padėti materialiai išlaikyti... 20. 3.Mes, J. D. ir M. Z. sutarėme, kad J. D. skiriama lėšų, skirtų... 21. 4.Šalys pareiškia, kad šia taikos sutartimi išsprendė visus klausimus,... 22. 5.Taikos sutarties sudarymo bei jos patvirtinimo, o taip pat civilinės bylos... 23. 6.Teismo patvirtinta sutartis turi teismo sprendimo (rec judicata) galią ir... 24. 7.Šalys prašo teismo patvirtinti šią taikos sutartį ir bylą nutraukti.... 25. Ši taikos sutartis sudaryta keturiais egzemplioriais, turinčiais vienodą... 26. Šalių parašai: ieškovė J. D. (parašas), atsakovas M. Z. (parašas)“.... 27. Nutraukti civilinę bylą dalyje dėl materialinio išlaikymo vaikui... 28. Priteisti iš atsakovo M. Z. 123 litus žyminio mokesčio, 9 Lt pašto... 29. Sprendimas per 30 d. apeliaciniu skundu gali būti skundžiamas Klaipėdos...