Byla A2.8.-766-500/2013
Dėl fiziniams asmenims taikomų alkoholio produktų ir tabako gaminių gabenimo ir laikymo Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių patvirtinimo“ 3.1.2 p. reikalavimus ir padarė teisės pažeidimą, numatytą Lietuvos Respublikos ATPK 1632 str. 1d

1Pasvalio rajono apylinkės teismo teisėjas A.Švedavičius, dalyvaujant E. L., Pasvalio rajono apylinkės teisme išnagrinėjęs E. L. ( a/k ( - ) ) gim. ( - ), lietuvio, Lietuvos Respublikos piliečio, pagrindinio išsilavinimo, vedusio, nedirbančio, gyv. ( - ) administracinio teisės pažeidimo bylą

Nustatė

2E. L. įvykdė akcizais apmokestinamų prekių laikymo tvarkos pažeidimą, o būtent tiksliai nenustatytu laiku ir nenustatytoje vietoje, iš tiksliai nenustatyto asmens, įgijo ir iki 2013 m. birželio mėn. 12 d. savo namuose, ( - ), neteisėtai laikė akcizais apmokestinamas prekes, t. y. vieną pakelį cigarečių „NZ Gold“, pažymėtą Baltarusijos Respublikos akcizo ženklais, kurio vertė 7, 97 Lt, 1 pakelį cigarečių „Minsk Capital“, pažymėtą Baltarusijos Respublikos akcizo ženklais, kurio vertė 7, 97 Lt ir 31 pakelį cigarečių „Fest 7“, pažymėtų Baltarusijos Respublikos akcizo ženklais, kurių bendra vertė 225, 68 Lt t. y. neteisėtai laikė akcizais apmokestinamas prekes, kurių bendra vertė 241, 62 Lt, t. y. nuo 1 MGL iki 2 MGL.

3Tuo savo veiksmais E. L. pažeidė 2004 m. gegužės 26 d. Nr. 4-200 Lietuvos Respublikos ūkio ministro įsakymo „ Dėl fiziniams asmenims taikomų alkoholio produktų ir tabako gaminių gabenimo ir laikymo Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių patvirtinimo“ 3.1.2 p. reikalavimus ir padarė teisės pažeidimą, numatytą Lietuvos Respublikos ATPK 1632 str. 1d.

4E. L. prisipažįsta, kad jis neteisėtai savo namuose laikė kratos metu rastas ir paimtas cigaretes su Baltarusijos Respublikos akcizo ženklais, kurias pirko savo paties naudojimui. Cigaretes pirko Panevėžio m. turguje iš nepažįstamo asmens.

5Be E. L. kaltu prisipažinimo, jo kaltė yra įrodyta nutarimu atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą, kratos protokolu bei kitais administracinio teisės pažeidimo byloje surinktais įrodymais.

6E. L. įvykdyta veika atitinka teisės pažeidimo, numatyto ATPK 1632 str. 1 d. sudėtį, kadangi ji pažeisdama nustatytą tvarką neteisėtai laikė akcizais apmokestinamas prekes, kurių vertė yra nuo 1 MGL iki 2 MGL.

7E. L. atsakomybę lengvinančių ir sunkinančių aplinkybių byloje nenustatyta.

8Skiriant E. L. nuobaudą atsižvelgtina į pažeidėjo asmenybę, į tai, kad byloje nėra nustatyta atsakomybę sunkinančių aplinkybių ir kitas aplinkybes. Atsižvelgiant į visumą paminėtų aplinkybių E. L. skirtina nuobauda, artima sankcijoje numatytai minimaliai nuobaudai su neteisėtai laikytų cigarečių konfiskavimu

9Todėl ir vadovaudamasis Lietuvos Respublikos ATPK 286str., 287str.1d.1p.

Nutarė

10E. L. pripažinti kaltu pagal Lietuvos Respublikos ATPK 1632 str. 1 d. ir paskirti jam 120 Lt ( vieno šimto dvidešimties litų ) baudą su neteisėtai laikytų 1 pakelio cigarečių „NZ Gold“, pažymėto Baltarusijos Respublikos akcizo ženklais, 1 pakelio cigarečių „Minsk Capital“, pažymėto Baltarusijos Respublikos akcizo ženklais ir 31 pakelio cigarečių „Fest 7“, pažymėtų Baltarusijos Respublikos akcizo ženklais konfiskavimu.

11Išaiškinti E. L., kad paskirtą baudą jis turi sumokėti ne vėliau kaip per keturiasdešimt dienų nuo nutarimo skirti baudą įteikimo dienos, o apskundus šį nutarimą ne vėliau kaip per keturiasdešimt dienų nuo pranešimo apie skundo nepatenkinimą gavimo dienos.

12Bauda turi būti sumokėta į Valstybinė mokesčių inspekcijos prie LR FM, juridinio asmens kodas 188659752, sąskaitą, esančią AB Swedbank, banko kodas 73000, įmokos kodas 6030. Sumokėjus baudą baudos sumokėjimo kvitą būtina pristatyti į teismo raštinę.

13Nutarimas per 20 d. gali būti skundžiamas Panevėžio apygardos teismui per apylinkės teismą.

Proceso dalyviai