Byla eB2-2068-254/2019
Dėl bankroto bylos iškėlimo

1Kauno apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Dalė Burdulienė, teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo ieškovo Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Kauno skyriaus pareiškimą atsakovei uždarajai akcinei bendrovei „Vaišinta“ ir ko dėl bankroto bylos iškėlimo.

2Teismas

Nustatė

3ieškovas Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos (toliau – VSDFV) Kauno skyrius kreipėsi į teismą prašydamas iškelti bankroto bylą atsakovei UAB „Vaišinta“ ir ko. Nurodė, kad atsakovė ieškovui yra skolinga 1 184,82 Eur valstybinio socialinio draudimo įmokų už darbuotojus ir delspinigių. Skola geruoju nebuvo sumokėta, jos nepavyko išieškoti ir taikant priverstinio išieškojimo veiksmus – antstolė grąžino neįvykdytą sprendimą su išieškojimo negalimumo aktu. Pagal VĮ Registrų centro ir VĮ Regitros duomenis atsakovė nekilnojamojo turto ir transporto priemonių neturi. Finansinės atskaitomybės nėra teikusi nuo 2014 metų. Nurodytos aplinkybės sudaro pagrindą spręsti, kad atsakovė yra nemoki ir neketina atsiskaityti su kreditoriais.

4Ieškinys priimtas nagrinėti 2019 m. rugsėjo 11 d. Tos pačios dienos nutartimi atsakovės administracijos vadovas įpareigotas per 5 dienas nuo teismo nutarties įteikimo pateikti duomenis, reikalingus bankroto bylai iškelti. Teismo nutartis vadovui neįteikta, reikalaujami dokumentai nepateikti. Dėl nurodytų priežasčių teismas vadovaujasi ieškovo pateiktais ir savo iniciatyva iš viešųjų registrų surinktais duomenimis.

5Pareiškimas dėl bankroto bylos iškėlimo tenkinamas.

6Bankroto teisinius santykius reglamentuoja Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo (toliau tekste – ĮBĮ) bei Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau tekste – CPK) nuostatos. ĮBĮ 9 straipsnio 7 dalyje nustatyta, kad įmonei bankroto byla iškeliama, jeigu teismas nustatė, kad yra bent viena iš šių sąlygų: 1) įmonė yra nemoki arba įmonė vėluoja išmokėti darbuotojui (darbuotojams) darbo užmokestį ir su darbo santykiais susijusias išmokas; 2) įmonė negali arba negalės vykdyti įsipareigojimų.

7Įmonės nemokumas yra įmonės būsena, kai įmonė nevykdo įsipareigojimų (nemoka skolų, neatlieka iš anksto apmokėtų darbų ir kt.) ir pradelsti įmonės įsipareigojimai (skolos, neatlikti darbai ir kt.) viršija pusę į jos balansą įrašyto turto vertės (ĮBĮ 2 straipsnio 8 dalis). Įmonės vadovas ar kitas asmuo (asmenys) pagal kompetenciją, suteiktą atitinkamos formos juridinius asmenis reglamentuojančiuose įstatymuose ar jų steigimo dokumentuose, turi teisinę pareigą kreiptis į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo, jei įmonė nepajėgi atsiskaityti su kreditoriais ir faktiškai yra nemoki (ĮBĮ 8 straipsnio 1 dalis).

8Iš bylos ir viešųjų registrų duomenų matyti, kad UAB „Vaišinta“ ir ko įsteigta 1999 metais. Pagrindinė įmonės veikla – maitinimo ir gėrimų teikimo veikla. Ieškovas pateikė įrodymus, kad atsakovė ieškovui yra skolinga 1 184,82 Eur, apdraustųjų bendrovėje nėra. Dėl susidariusios skolos ieškovas kreipėsi į antstolę A. A. dėl priverstinio išieškojimo iš atsakovės pradėjimo, tačiau antstolė vykdomąjį dokumentą grąžino su skolos išieškojimo negalimumo aktu konstatavusi, kad piniginių lėšų, turto ar pajamų bendrovėje nėra, bendrovė veiklos nevykdo. Iš VĮ Regitros ir VĮ Registrų centro teikiamos informacijos nustatyta, kad atsakovė transporto priemonių ir kito ilgalaikio nekilnojamojo turto neturi, finansinės atskaitomybės dokumentų nėra teikusi nuo 2014 metų. Valstybinės mokesčių inspekcijos viešai skelbiamais duomenimis UAB „Vaišinta“ ir ko valstybės biudžetui skolinga 138,88 Eur. Patikrinus Lietuvos teismų informacinės sistemos LITEKO duomenis nustatyta, kad civilinių ginčų, kuriuose UAB „Vaišinta“ ir ko dalyvautų atsakovės statusu, nėra. Pagal Antstolių informacinės sistemos duomenis, atsakovės turto atžvilgiu išieškojimai pradėti ieškovo, Valstybinės mokesčių inspekcijos, UAB „Kauno švara“, asociacijos LATGA, Lietuvos gretutinių teisių asociacijos naudai. Aptartos aplinkybės teikia pagrindą išvadai, kad įmonė neturi apyvartinių lėšų ar likvidaus turto, iš ko galėtų atsiskaityti su kreditoriais, taip pat nėra duomenų apie realiai egzistuojantį trumpalaikį turtą.

9Nurodytą aplinkybių visumą, išbandžius visas galimybes gauti patikslintą informaciją, kuri nebuvo gauta dėl atsakovės kaltės, teismas vertina kaip patvirtinančią atsakovės nemokumo faktą, o tai yra pagrindas iškelti jai bankroto bylą (ĮBĮ 9 straipsnio 7 dalies 1 punktas).

10Administruoti įmonės bankroto procedūrą skirtina bankroto administratorė UAB „Vadybos apskaita“, kurios kandidatūra atrinkta naudojantis Bankroto administratorių atrankos kompiuterine programa (ĮBĮ 11 straipsnio 2, 4 dalys).

11Iškėlus UAB „Vaišinta“ ir ko bankroto bylą, areštuotinas įmonės turtas iki nutarties iškelti bankroto bylą įsiteisėjimo dienos (ĮBĮ 10 straipsnio 4 dalies 2 punktas).

12Kauno apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja, vadovaudamasi Įmonių bankroto įstatymo 9 straipsnio 7 dalies 1 ir 2 punktais, 10 straipsniu,

Nutarė

13iškelti bankroto bylą uždarajai akcinei bendrovei „Vaišinta“ ir ko (juridinio asmens kodas 235476580, registracijos adresas Šiauriečių aklg. 5, 49169 Kaunas).

14Uždarosios akcinės bendrovės „Vaišinta“ ir ko administratoriumi paskirti uždarąją akcinę bendrovę „Vadybos apskaita“ (asmenų, teikiančių įmonių bankroto administravimo paslaugas, sąrašo Nr. B-JA014, juridinio asmens kodas 304099424, adresas Gedimino pr. 32-5, Vilnius, tel. Nr. +370 608 91461, el. p. ruta@administratorius.lt).

15Uždėti uždarosios akcinės bendrovės „Vaišinta“ ir ko (juridinio asmens kodas 235476580, registracijos adresas Šiauriečių aklg. 5, 49169 Kaunas) turtui ir piniginėms lėšoms areštą, galiojantį iki šios nutarties įsiteisėjimo dienos, draudžiant bet kokius atsiskaitymus.

16Nustatyti 30 dienų laikotarpį nuo šios teismo nutarties įsiteisėjimo dienos, iki kada kreditoriai turi teisę pareikšti savo reikalavimus bankrutuojančiai uždarajai akcinei bendrovei „Vaišinta“ ir ko.

17Nustatyti 10 dienų laikotarpį nuo šios teismo nutarties įsiteisėjimo dienos, per kurį uždarosios akcinės bendrovės „Vaišinta“ ir ko valdymo organai privalo perduoti administratoriui įmonės turtą pagal finansinę atskaitomybę, sudarytą nutarties iškelti bankroto bylą įsiteisėjimo dienos duomenimis ir visus dokumentus.

18Apie bankroto bylos iškėlimą nedelsiant pranešti Juridinių asmenų registro tvarkytojui, Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnybai prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos, ieškovui, atsakovei.

19Apie turtui ir piniginėms lėšoms taikytą areštą bei apie šios nutarties įsiteisėjimą pranešti Turto arešto registrų tvarkytojui.

20Pavesti uždarosios akcinės bendrovės „Vaišinta“ ir ko administratoriui atlikti veiksmus, numatytus ĮBĮ 10 straipsnio 4 dalies 3 punkte, 7 dalies 8 punkte.

21Pavesti administratoriui per ĮBĮ 22 straipsnio 1 dalyje nustatytą terminą sušaukti pirmąjį uždarosios akcinės bendrovės „Vaišinta“ ir ko kreditorių susirinkimą.

22Nutartis, išskyrus jos dalį dėl administratoriaus kandidatūros skyrimo, per 10 dienų nuo jos priėmimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

Proceso dalyviai
1. Kauno apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Dalė Burdulienė,... 2. Teismas... 3. ieškovas Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos (toliau – VSDFV)... 4. Ieškinys priimtas nagrinėti 2019 m. rugsėjo 11 d. Tos pačios dienos... 5. Pareiškimas dėl bankroto bylos iškėlimo tenkinamas.... 6. Bankroto teisinius santykius reglamentuoja Lietuvos Respublikos įmonių... 7. Įmonės nemokumas yra įmonės būsena, kai įmonė nevykdo įsipareigojimų... 8. Iš bylos ir viešųjų registrų duomenų matyti, kad UAB „Vaišinta“ ir... 9. Nurodytą aplinkybių visumą, išbandžius visas galimybes gauti patikslintą... 10. Administruoti įmonės bankroto procedūrą skirtina bankroto administratorė... 11. Iškėlus UAB „Vaišinta“ ir ko bankroto bylą, areštuotinas įmonės... 12. Kauno apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja, vadovaudamasi... 13. iškelti bankroto bylą uždarajai akcinei bendrovei „Vaišinta“ ir ko... 14. Uždarosios akcinės bendrovės „Vaišinta“ ir ko administratoriumi... 15. Uždėti uždarosios akcinės bendrovės „Vaišinta“ ir ko (juridinio... 16. Nustatyti 30 dienų laikotarpį nuo šios teismo nutarties įsiteisėjimo... 17. Nustatyti 10 dienų laikotarpį nuo šios teismo nutarties įsiteisėjimo... 18. Apie bankroto bylos iškėlimą nedelsiant pranešti Juridinių asmenų... 19. Apie turtui ir piniginėms lėšoms taikytą areštą bei apie šios nutarties... 20. Pavesti uždarosios akcinės bendrovės „Vaišinta“ ir ko administratoriui... 21. Pavesti administratoriui per ĮBĮ 22 straipsnio 1 dalyje nustatytą terminą... 22. Nutartis, išskyrus jos dalį dėl administratoriaus kandidatūros skyrimo, per...