Byla eB2-1298-459/2016
Dėl įmonės veiklos pabaigos

1Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Raimonda Andrulienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi bankrutuojančios UAB „Sverelita“ administratorės UAB „Bankroto administratorių kompanija“ direktoriaus Ž. B. prašymą dėl įmonės veiklos pabaigos

Nustatė

2Klaipėdos apygardos teismo 2016-07-19 nutartimi UAB „Sverelita“ iškelta bankroto byla, administratoriumi paskirta UAB „Bankroto administratorių kompanija“, 2016-09-09 nutartimi UAB „Sverelita“ taikytas supaprastintas bankroto procesas, patvirtinti įmonės kreditorių finansiniai reikalavimai. 2016-09-27 UAB „Sverelita“ pripažinta bankrutavusia ir likviduojama, likvidatoriaus funkcijas pavesta atlikti administratorei UAB „Bankroto administratorių kompanija“, nustatytas 6 mėnesių terminas likvidavimo funkcijoms atlikti.

32016-11-09 gautas LBUAB „Sverelita“ administratorės UAB „Bankroto administratorių kompanija“ direktoriaus Ž. B. prašymas priimti sprendimą dėl įmonės veiklos pabaigos. Prašyme nurodoma, jog visos BUAB „Sverelita“ bankroto procedūros yra atliktos, įmonė veiklą baigė.

4Prašymas tenkintinas.

5Pagal Lietuvos Respublikos Įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 4 dalį po to, kai administratorius pateikia teismui Įmonių bankroto įstatymo 31 straipsnio 8 punkte nustatytus dokumentus ir Aplinkos ministerijos regiono aplinkos apsaugos departamento pažymą, teismas, nagrinėjantis įmonės bankroto bylą, priima sprendimą dėl įmonės pabaigos.

6Nutartis dėl BUAB „Sverelita“ likvidavimo įsiteisėjusi. Administratorė nurodo, kad atliko visas Lietuvos Respublikos Įmonių bankroto įstatyme numatytas procedūras, per bankroto periodą gauta 1884,88 Eur pajamų, tačiau įmonė jokio turto atsiskaityti su visais bendrovės kreditoriais ir administratoriumi neturi, veiklą baigė ir prašo išregistruoti ją iš Juridinių asmenų registro.

7Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Šilutės rajono agentūros 2015-10-26 išduotoje pažymoje nurodyta, kad LBUAB „Sverelita“ nebuvo įtraukta į kontroliuojamų objektų sąrašą, už aplinkos teršimą bausta nebuvo.

8Darytina išvada, kad BUAB „Sverelita“ bankroto administratorius atliko visus Įmonių bankroto įstatyme numatytus veiksmus, susijusius su įmonės kreditorių nustatymu ir turto iš įmonės skolininkų išieškojimu. Kaip matyti iš pateiktų duomenų apie bankrutavusią įmonę, kreditorių reikalavimai patenkinti nebuvo, įmonė piniginių lėšų ir turto į kurį galėtų būti nukreiptas kreditorinių reikalavimų patenkinimas neturi. Atsižvelgiant į tai kas anksčiau aptarta, darytina išvada, kad įmonė veiklą baigė. Įmonė, kurios atžvilgiu priimtas sprendimas dėl įmonės veiklos pabaigos, išregistruojama iš Juridinių asmenų registro Įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnyje 5, 6 dalyje nustatyta tvarka.

9Kadangi duomenų, jog kreditoriai ar akcininkai būtų pateikę pasiūlymą sudaryti taikos sutartį nėra, įmonė turto neturi, todėl teismas daro išvadą, kad įmonės likvidavimo procedūros baigtos ir yra pagrindas pripažinti LBUAB „Sverelita“ pabaigą (Lietuvos Respublikos Įmonių bankroto įstatymo 32 str. 4 d.).

10Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 4 d., Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 259, 263–270 straipsniais,

Nutarė

11tenkinti LBUAB „Sverelita“ administratorės UAB „Bankroto administratorių kompanija“ direktoriaus Ž. B. prašymą dėl įmonės pabaigos.

12Pripažinti, kad LBUAB „Sverelita“, įmonės kodas ( - ), buveinės adresas ( - ), veikla pasibaigė ir išregistruoti ją iš Juridinių asmenų registro.

13Patvirtinti LBUAB „Sverelita“ 2016-11-09 likvidacinį balansą, pagal kurį įmonės turto nėra.

14Įpareigoti įmonės administratorių atlikti veiksmus, nurodytus Lietuvos Respublikos Įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 5 dalyje, bei pranešti apie teismo sprendimą byloje dalyvaujantiems asmenims.

15Sprendimas per 30 dienų nuo priėmimo dienos gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Lietuvos apeliaciniam teismui per Klaipėdos apygardos teismą.

Proceso dalyviai