Byla 3K-3-55/2007
Dėl išlaidų už advokato pagalbą priteisimo

1Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų Zigmo Levickio (kolegijos pirmininkas ir pranešėjas), Janinos Januškienės ir Janinos Stripeikienės,

2rašytinio proceso tvarka teismo posėdyje išnagrinėjo atsakovės M. L. K. prašymą dėl išlaidų už advokato pagalbą priteisimo.

3Teisėjų kolegija

Nustatė

4Atsakovė prašo priteisti 700 Lt, kuriuos ji sumokėjo advokatui už atsiliepimo į ieškovių B. J. A. ir J. G. J. kasacinį skundą surašymą.

5Teisėjų kolegija k o n s t a t u o ja :

6Byloje yra advokato surašytas ir pasirašytas atsiliepimas į ieškovių kasacinį skundą. 2006 m. spalio 16 d. pinigų priėmimo kvito šaknelės Nr. 101194 kopija patvirtina, kad atsakovė pagal susitarimą su advokatu šiam sumokėjo 700 Lt. Kasacinės instancijos teismas Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegijos 2006 m. birželio 27 d. nutartį ir Zarasų rajono apylinkės teismo 2006 m. kovo 14 d. sprendimą paliko nepakeistus, o ieškovių kasacinį skundą atmetė. Taigi kasacinės instancijos teismo sprendimas yra priimtas atsakovės naudai, todėl jai turi būti atlygintos išlaidos advokato pagalbai apmokėti (CPK 98 straipsnio 1 dalis).

7Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija, vadovaudamasi CPK 98 straipsnio 3 dalimi,

Nutarė

8Priteisti iš ieškovės B. J. A. 350 Lt (tris šimtus penkiasdešimt litų) M. L. K. išlaidų advokato pagalbai apmokėti.

9Priteisti iš ieškovės J. G. J. 350 Lt (tris šimtus penkiasdešimt litų) M. L. K. išlaidų advokato pagalbai apmokėti.

10Ši Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartis yra galutinė, neskundžiama ir įsiteisėja nuo priėmimo dienos.

Proceso dalyviai