Byla A2.9.-528-416/2016
Dėl padaryto pažeidimo prisipažįsta, nuoširdžiai gailisi. Atsakomybę sunkinanti aplinkybė tai, kad pakartotinai per metus padarė tokios pačios rūšies pažeidimą, už kurį jai jau buvo skirta administracinė nuobauda

1Marijampolės rajono apylinkės teismo teisėjas Laimondas Noreika, nedalyvaujant administracinėn atsakomybėn traukiamam asmeniui, išnagrinėjęs M. M., a.k. ( - ) gim.1982-05-23, LR pilietės, gyv. ( - ), administracinio teisės pažeidimo bylą,

Nustatė

22015-12-29 apie 16.00 val. M. M., būdama neblaivi (nustatytas 3,16 promilių girtumo laipsnis) atvyko į vaikų lopšelį-darželį „Žilvitis, esantį ( - ), pasiimti savo mažamečių vaikų. M. M. neužtikrindama savo vaikų tinkamos priežiūros, nepanaudodama savo kaip motinos valdžios vaikų interesais padarė administracinį teisė pažeidimą, numatytą Lietuvos Respublikos administracinių tesiės pažeidimų kodekso (toliau- ATPK) 181 str. 1 d.

3M. M. teismui pateikė prašymą nagrinėti administracinio teisės pažeidimo bylą jai nedalyvaujant, byloje yra duomenys, kad jai apie teismo posėdžio vietą ir laiką pranešta tinkamai, byla išnagrinėta, nedalyvaujant administracinėn atsakomybėn traukiamam asmeniui (ATPK 272 str.).

4Nustatytas faktines aplinkybes ir kaltę, be jos pačios prisipažinimo, padarius pažeidimą, numatytą LR ATPK 181 str. 1 d., patvirtina administracinio teisės pažeidimo bylos procesinių ir kitų dokumentų visuma: administracinio teisės pažeidimo protokolas ROIK16055797704 (b.l.1-2), asmens blaivumo testas (b.l.3), M. M. paaiškinimas (b.l.4), Kalvarijos savivaldybės vaikų teisių apsaugos skyriaus aktas (b.l.6), išrašas apie asmeniui registruotus administracinius teisės pažeidimus ir priimtus sprendimus (b.l.13-14), kita administracinės bylos medžiaga.

5Teismas nustatė, jog pažeidimo esmė yra įrodyta. Veiksmai kvalifikuotini tinkamai, atitinka pažeidimo, numatyto LR ATPK 181 str., 1 d., požymius.

6M. M. atsakomybę lengvinanti aplinkybė, tai kad dėl padaryto pažeidimo prisipažįsta, nuoširdžiai gailisi. Atsakomybę sunkinanti aplinkybė tai, kad pakartotinai per metus padarė tokios pačios rūšies pažeidimą, už kurį jai jau buvo skirta administracinė nuobauda.

7Skiriant nuobaudą atsižvelgtina į padaryto administracinio teisės pažeidimo pobūdį, administracinėn atsakomybėn traukiamo asmens asmenybę, atsakomybę lengvinančias ir sunkinančias aplinkybes. Įvertinus šias aplinkybes, vadovaudamasis LR ATPK 302 str., teismas sprendžia, skirtina LR ATPK 181 str. 1 d., sankcijoje numatyta nuobauda - įspėjimas.

8Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos ATPK 30-32 str., 286-288 str., teismas,

Nutarė

9M. M. pripažinti kalta padarius LR ATPK 181 str. 1 d., numatytą administracinį teisės pažeidimą ir paskirti už tai įspėjimą.

10Nutarimas per 20 dienų gali būti skundžiamas Kauno apygardos teismui per Marijampolės rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai