Byla 2-602-531/2012
Dėl žalos atlyginimo,-

1Visagino miesto apylinkės teismo pirmininkas Valdas Ciesiūnas, rašytinio proceso tvarka susipažinęs su Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Utenos skyriaus ieškinio pareiškimu atsakovui V. L. dėl žalos atlyginimo,-

Nustatė

22012 m. gegužės 14 d. Visagino miesto apylinkės teismas gavo Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Utenos skyriaus ieškinio pareiškimą, kuriuo reiškiamas reikalavimas atsakovui V. L. dėl 10532,80 Lt žalos atlyginimo regreso teise.

3Lietuvos Respublikos CPK 29 str. numato, kad ieškinys yra pareiškiamas teismui pagal atsakovo gyvenamąją vietą, o ieškinys dėl žalos, padarytos asmenų turtui, gali būti pareiškiamas pagal ieškovo gyvenamąją vietą arba žalos padarymo vietą (CPK 30 str. 6 d.).

4Remiantis ieškovo teismui pateikta medžiaga, taip pat Teismų informacinės sistemos LITEKO išrašu apie asmenį (atsakovą), gautą iš Gyventojų registro tarnybos prie LR VRM, matyti, jog atsakovo V. L. deklaruota gyvenamoji vieta yra Salako g. 11 Salako mstl. Salako sen. Zarasų raj., o ieškovo būstinė - Utenos mieste. Duomenys apie galimos ieškovo patirtos žalos, kurią reikalaujama priteisti, padarymo vietą, teismui nepateikti.

5Sutinkamai su CPK 115 str. 6 d., jeigu procesinis dokumentas paduodamas teismui, kuris nekompetentingas jį nagrinėti, šio teismo pirmininkas, jo pavaduotojas, <...> ar jų paskirtas teisėjas, mutatis mutandis taikydami Civilinio proceso kodekso 137 straipsnio nuostatas, nutartimi atsisako tokį dokumentą priimti ir grąžina jį padavusiam asmeniui, nurodydami, į kurią instituciją ar teismą pareiškėjui reikia kreiptis.

6Teismas atsisako ieškinį priimti, jei ieškinys neteismingas tam teismui (Lietuvos Respublikos CPK 137 str. 2 d. 2 p.). Esant šioms aplinkybėms, pripažintina, jog pateiktas ieškinys yra teismingas ne Visagino miesto apylinkės teismui, o Zarasų rajono apylinkės teismui (pagal atsakovo deklaruotą gyvenamąją vietą) arba Utenos rajono apylinkės teismui (pagal ieškovo buveinės vietą). Todėl turi būti atsisakyta jį priimti, grąžinant jį padavusiam asmeniui, bei nurodant į kokią instituciją ar teismą pareiškėjui kreiptis.

7Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 115 str. 6 d., 137 str., d., 290 str. ir 291 str., -

Nutarė

8Atsisakyti priimti Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Utenos skyriaus pateiktą ieškinio pareiškimą dėl žalos priteisimo regreso teise iš V. L., ir jį grąžinti kartu su priedais pateikusiam asmeniui, kadangi pateiktas ieškinys yra neteismingas Visagino miesto apylinkės teismui, bei pasiūlant ieškovui jį pateikti laikantis teismingumo taisyklių Utenos rajono arba Zarasų rajono apylinkės teismams.

9Nutartis per 7 dienas gali būti skundžiama atskiruoju skundu Panevėžio apygardos teismui per Visagino miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai