Byla II-1815-561/2009
Dėl Savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ 2009-11-03 nutarimo, kuriuo Z. L. buvo paskirta administracinė nuobauda, pakeitimo

1Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjas Arūnas Kaminskas, sekretoriaujant D. Švilpienei, dalyvaujant administracinę nuobaudą paskyrusios institucijos Savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ atstovui A. Zaščiurinskui, viešame teismo posėdyje išnagrinėjo administracinio teisės pažeidimo bylą pagal Z. L. skundą dėl Savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ 2009-11-03 nutarimo, kuriuo Z. L. buvo paskirta administracinė nuobauda, pakeitimo.

2Išnagrinėjęs bylą, teismas

Nustatė

32009-11-03 Savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ kontrolierius surašė administracinio teisės pažeidimo protokolą dėl Z. L. padaryto pažeidimo, numatyto LR ATPK 142 str. 1 d., kadangi Z. L. važiavo autobusu be bilieto.

42009-11-03 Savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ nutarimu dėl minėto pažeidimo Z. L. pagal LR ATPK 142 str. 1 d. buvo paskirta administracinė nuobauda - 60 litų dydžio bauda.

5Skunde teismui Z. L. prašė sušvelninti jam paskirtą administracinę nuobaudą.

6Savo reikalavimus Z. L. pagrindė tuo, kad jis gailisi dėl įvykusio, kad jo turtinė padėtis yra sunki.

7Teisminio nagrinėjimo metu Savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ atstovas prašė Z. L. skundo netenkinti.

8Skundas tenkintinas.

9Z. L. veika pagal LR ATPK 142 str. 1 d. yra kvalifikuota teisingai, administracinė nuobauda jam yra paskirta pagrįstai. Administracinio teisės pažeidimo protokolas, Z. L. paaiškinimai, patvirtinantys, kad, važiuodamas autobusu, jis su savimi reikiamo bilieto neturėjo, įrodo, kad Z. L. įvykdė minėtą teisės pažeidimą.

10Atsižvelgdamas į padarytojo pažeidimo pobūdį ir jo pavojingumo laipsnį, į Z. L. asmenybę ir į bylos aplinkybes, nustatęs, kad Z. L. suprato savo neteisėtų veiksmų pasekmes, kad Z. L. po įvykdyto pažeidimo iš karto papildė elektroninį bilietą, kad Z. L. yra studentas, kad jo turtinė padėtis yra sunki, teismas, vadovaudamasis teisingumo bei protingumo kriterijais, daro išvadą, kad administracinės nuobaudos tikslai, numatyti LR ATPK 20 str., gali būti pasiekti, skiriant Z. L. švelnesnę administracinę nuobaudą.

11Remdamasis tuo, kas išdėstyta, ir vadovaudamasis LR ABTĮ 124 str. 1 d. 5 p., 128 str., teismas

Nutarė

12taikyti LR ATPK 301 str. ir pakeisti 2009-11-03 Savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ nutarimą, skiriant Z. L. administracinę nuobaudą - 20 litų dydžio baudą už pažeidimą, numatytą LR ATPK 142 str. 1 d..

13Ši nutartis per 10 d. gali būti skundžiama Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Proceso dalyviai