Byla 1-2835-270/2014
Dėl kaltinamųjų V. Š. ir J. S. veikos kvalifikuotinos pagal Lietuvos Respublikos BK 178 str. 4 d

1Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Olegas Zaicevas, sekretoriaujant Rūtai Purickaitei, dalyvaujant prokurorui Josifui Gigevičiui, kaltinamiesiems V. Š., J. S., civiliniam ieškovui UAB ,,Palink‘‘ atstovui D. U.,

2viešame teismo posėdyje išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje:

3V. Š., asmens kodas ( - ) gim. ( - ), gyvenantis ( - ), nuo 2009-04-02 įtrauktas į gyv. vietos neturinčių asmenų apskaitą, Lietuvos Respublikos pilietis, turintis 9 klasių išsilavinimą, nevedęs, dirbantis AB „( - )“, baustas administracine tvarka, teistas 3 kartus, paskutinį kartą 2010-04-28 Vilniaus miesto 3 apylinkės teismo pagal Lietuvos Respublikos BK 259 str. 1 d., – 5 MGL (650 Lt) bauda, 2012-08-31 Vilniaus miesto 3 apylinkės teismo nutartimi pakeičiant paskirtą bausmę į 30 val. viešųjų darbų, 2012-11-22 Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo nutartimi pakeičiant paskirtą bausmę į 5 paras arešto (bausmę atlikęs),-

4kaltinamas pagal Lietuvos Respublikos BK 178 str. 4 d.,

5J. S., asmens kodas ( - ) gim. ( - ), gyvenantis ( - ), deklaravęs gyvenamąją vietą ten pat, Lietuvos Respublikos pilietis, turintis pagrindinį išsilavinimą, nevedęs, nedirbantis, neregistruotas Lietuvos darbo biržoje, baustas administracine tvarka, teistas 11 kartų, paskutinius kartus:

62012-03-30 Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo nuosprendžiu pagal Lietuvos Respublikos BK 22 str. 1 d. ir178 str. 1 d., – 4 mėnesių laisvės atėmimo bausme (bausmę atlikęs);

72014-11-05 Vilniaus miesto apylinkės teismo nuosprendžiu pagal Lietuvos Respublikos BK 22 str. 1 d. ir 178 str. 4 d., vadovaujantis Lietuvos Respublikos 641 str. 1 d., - 20 parų arešto (nuosprendis neįsiteisėjęs),

8kaltinamas pagal Lietuvos Respublikos BK 178 str. 4 d.,

9Teismas, išnagrinėjęs bylą,

Nustatė

10Kaltinamasis V. Š. ir J. S. pagrobė nedidelės vertės svetimą turtą, o būtent:

11V. Š. ir J. S., turėdami tikslą pagrobti svetimą turtą, veikdami kartu, 2014-04-01, apie 21.45 val., atėjo į UAB „PALINK“ priklausančią parduotuvę „IKI CENTO“, esančią adresu Vaduvos g. 4A, Vilniuje, V. Š. nuo lentynos paėmė 1 pakuotę kavos Jacobs „KRONUNG GOLDEN“, kurioje buvo 12 pakelių minėtos rūšies kavos, kurio vieno vertė yra 17,99 Lt, kai tuo metu J. S. nuo lentynos paėmė 1 pakuotę kavos Jacobs „KRONUNG“, kurioje buvo 12 pakelių minėtos rūšies kavos, kurio vieno vertė yra 12,99 Lt, po ko jie kartu su minėtomis prekėmis praėjo pro parduotuvės įėjimo vartelius, už jas nesumokėję, ir išėjo už parduotuvės ribų, tokiu būdu pagrobė UAB „PALINK“ priklausantį turtą 371,76 Lt sumai.

12Apklaustas teisme kaltinamasis V. Š. kaltę pripažino visiškai, ir parodė, jog kaltinime nurodytu laiku ir aplinkybėmis jis, kartu su pažįstamu J. S., abu atėjo į parduotuvę „Iki CENTO“, esančią Vaduvos g. 4A, Vilniuje, tikslu ką nors pavogti, kas pasiūlė pavogti kavą nepamena. Jis (V. Š.) pirmas užėjo į minėtą parduotuvę, nuėjo prie kavos ir arbatos skyriaus, kur nuo lentynos paėmė kaltinime nurodytą 1 pakuotę kavos Jacobs „KRONUNG GOLDEN“, kurioje buvo 12 pakelių minėtos rūšies kavos, J. S. padarė tą patį. Kavą vogė tikslu parduoti. Su kava pasišalino iš parduotuvės pro įėjimo vartelius, nesumokėję už pavogtas prekes, jis (V. Š.) buvo sulaikytas lauke. Su pareikštu civiliniu ieškiniu sutinka.

13Apklaustas teisme kaltinamasis J. S. kaltę pripažino visiškai, ir parodė, kad jis dalyvavo vagystėje kartu su V. Š., kas pasiūlė eiti į parduotuvę ir pavogti kavą, nepamena. Būnant parduotuvėje, kaltinime nurodytu laiku ir aplinkybėmis, jis (J. S.) paėmė nuo lentynos 1 pakuotę kavos Jacobs „KRONUNG“, kurioje buvo 12 pakelių minėtos rūšies kavos ir pasišalino iš parduotuvės pro įėjimo vartelius, nesumokėję už pavogtas prekes. Jiems išėjus į lauką, apsaugos darbuotojas pamatęs vagystę, pradėjo juos vytis. Jis (J. S.) pabėgo, kadangi pats gyvena netoliese parduotuvės, o pavogtą kavą išmetė prie parduotuvės, sulaikytas jis buvo pagal kamerų vaizdo įrašus. Pavogtą kavą ketino parduoti. Su pareikštu civiliniu ieškiniu sutinka.

14Kadangi kaltinamieji V. Š. ir J. S. prisipažino padarę inkriminuojamas nusikalstamas veikas ir pageidavo tuoj pat duoti parodymus bei sutiko, kad kiti įrodymai nebūtų tiriami, teismas, įvykdęs Lietuvos Respublikos BPK 291 str. reikalavimus ir apklausęs kaltinamuosius, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos BPK 273 str., su tokiu sutrumpintu įrodymų tyrimu sutinkant proceso dalyviams, įrodymų tyrimą nutraukė.

15Be pačių kaltinamųjų visiško prisipažinimo, jų kaltė padarius inkriminuojamą nusikalstamą veiką įrodyta sekančiais įrodymais:

16Ikiteisminio tyrimo metu apklausto liudytojo J. B. parodymais, kuris parodė, kad jis dirba UAB „Ekskomisarų biuras“ stebėtoju. Jo darbo vieta yra UAB „PALINK‘ priklausanti parduotuvė „IKI CENTO“, esanti adresu Vaduvos g, 4A, Vilniuje. 2014 m. balandžio 1 d., apie 21.45 val., jis buvo darbe, minėtos parduotuvės salėje, ją stebėjo. Jis buvo prie duonos skyriaus. Tuomet jis išgirdo, kaip jam šaukia kasininkė I. T., kad jis gaudytų du vyriškius, kurie pavogė iš parduotuvės kavą bei jau buvo išsinešę kavą, už ją nesumokėję. Tuomet jis išbėgo į lauką ir pastebėjo bėgančius asmenis. Vienas iš jų pargriuvo (V. Š.) ant žemės, nubėgęs apie 100 metrų nuo parduotuvės įėjimo, o kitas (J. S.) nubėgo toliau. Tuomet jis pribėgo prie V. Š. ir jį sulaikė. Prie jo buvo rasta pakuotė kavos Jacobs KRONUNG GOLDEN, kurioje buvo supakuota 12 vnt. minėtos kavos pakelių, kurių kiekvieno vertė yra 17,99 Lt, bei dar du pakeliai kavos Jacobs „KRONUNG“, kurių kiekvieno vertė yra 12,99 Lt. Į įvykio vietą buvo iškvieti Vilniaus m. 2 PK darbuotojai. Antras vyras (J. S.), kuris pabėgo, yra jam iš matymo pažįstamas, kadangi dažnai apsilanko jų parduotuvėje (b.l. 28).

17Ikiteisminio tyrimo metu apklaustos liudytojos I. T. parodymais, kuri parodė, kad ji dirba UAB „Palink“ kasininke – pardavėja. Jos darbo vieta yra parduotuvė „IKI CENTO“, esanti Vaduvos g. 4A, Vilnius. 2014-04-01, vakare, apie 21.45 val., ji dirbo, buvo parduotuvės salėje, dėliojo prekių kainas netoli parduotuvės įėjimo vartelių, kuomet pastebėjo du vyriškius, bėgančius link parduotuvės įėjimo vartelių. Pastebėjo, kad pas juos abu rankose buvo kava „Jacobs“. Kiek buvo tos kavos, ji nepastebėjo, kadangi, supratusi, kad tie du vyriškiai bando pasišalinti iš parduotuvės salės pro įėjimo vartelius, nesumokėję už kavą, iš karto pradėjo šaukti apsaugos darbuotojui J. B., kad šis gaudytų vagis. Kiek jai yra žinoma, vienas vyriškis buvo pagautas su pavogtomis prekėmis, o kitas su pavogtomis prekėmis pasišalino (b.l. 29).

18Daiktų (kavos pakelių) apžiūros protokolu, kuriuo užfiksuota, kad apžiūrėtos prekės: kavos „JACOBS KRONUNG“ pakelis, 2 vnt.; kavos „JACOBS KRONUNG GOLDEN“ pakelis, 12 vnt. Apžiūros metu nustatyta, kad kavos „JACOBS KRONUNG“ pakeliai yra tamsiai žalios spalvos, su geltonos spalvos juosta viršuje, ant kurios priekinėje ir galinėje pusėje yra užrašai „Jacobs“. Priekinėje pusėje yra užrašas „Kronung“, žemiau – du raudonos spalvos kavos puodeliai. Galinėje pusėje yra užrašas „Kronung“, raudonos spalvos kavos puodelis, apačioje – prekės aprašymas įvairiomis (lietuvių, latvių, estų, rusų kalbomis). Iš šonų, viršuje, yra geltonos spalvos juosta, ant kurios yra užrašai „Jacobs“, žemiau – užrašai „Kronung“, taip pat yra prekių aprašymai. Kavos pakelių masė yra 500 g.; kavos „JACOBS KRONUNG GOLDEN“ pakeliai yra tamsiai žalios - geltonos spalvų, su geltonos spalvos juosta viršuje, ant kurios priekinėje ir galinėje pusėje yra užrašai „Jacobs“. Priekinėje pusėje yra užrašas „Kronung“, žemiau – užrašas „Golden“, žemiau dvi kavos pupelės. Galinėje pusėje yra užrašas „Kronung“, penkios kavos pupelės, apačioje – prekės aprašymas įvairiomis (lietuvių, latvių, estų, rusų kalbomis), ir užrašas „Golden“. Iš šonų, viršuje, yra geltonos spalvos juosta, ant kurios yra užrašai „Jacobs“, žemiau – užrašai „Kronung“, taip pat yra prekių aprašymai. Kavos pakelių masė yra 500 g. (b.l. 19-21).

19Vaizdo įrašo apžiūros protokolu, kuriuo užfiksuota, kad apžiūrėtas vaizdo įrašas, pateiktas UAB „PALINK“, įrašytas į CD kompaktinį diską. Apžiūros metu nustatyta: „1_01_R_140401214636“: Camera 01 2014-04-01, 21:46:36, užfiksuota, jog du vyriškiai, vienas iš kurių – aukštesnis, apsirengęs mėlynos spalvos džinsais, juodos spalvos striuke, tamsios spalvos kepure, kalbėdamas mobiliojo ryšio telefonu, eina priekyje, o kitas – žemesnis, apsirengęs juodos spalvos kelnėmis, juodos spalvos odine striuke, eina iš paskos. Minėti vyriškiai eina gėrimų skyriuje, link lentynų su kava. 21:46:47 aukštesnis vyriškis, o 21:46:49 ir žemesnis vyriškis kažką paima nuo lentynos. 21:46:51 matosi, kad minėti vyriškiai paėmė po pakuotę kažkokių prekių. 21:46:54 matosi, kaip minėti vyriškiai, laikydami rankose po pakuotę kažkokių prekių, nueina link gėrimų skyriaus. 21:47:00 matosi, kad minėti vyriškiai rankose laiko po pakuotę kavos „Jacobs“. „2_04_R_140401214636“: Camera 04 2014-04-01, 21:46:45, užfiksuota, jog du vyriškiai, vienas iš kurių – aukštesnis, apsirengęs mėlynos spalvos džinsais, juodos spalvos striuke, tamsios spalvos kepure, kalbėdamas mobiliojo ryšio telefonu, eina priekyje, o kitas – žemesnis, apsirengęs juodos spalvos kelnėmis, juodos spalvos odine striuke, eina iš paskos, prieina prie lentynų su kava. 21:46:47 aukštesnis vyriškis, o 21:46:49 ir žemesnis vyriškis paima nuo lentynos po pakuotę su kavos pakeliais. Kažkiek pakelių nukrenta nuo lentynos, kuriuos aukštesni vyriškis paspiria su koja po lentynomis. 21:46:54 matosi, kaip minėti vyriškiai, laikydami rankose po pakuotę su kava, nueina link gėrimų skyriaus. „4_10_R_140401214700“: Camera 10 2014-04-01, 21:47:01, užfiksuota, jog du vyriškiai, vienas iš kurių – žemesnis, apsirengęs juodos spalvos kelnėmis, juodos spalvos odine striuke, laikydamas rankoje pakuotę su kava „Jacobs“, eina priekyje, o kitas - aukštesnis, apsirengęs mėlynos spalvos džinsais, juodos spalvos striuke, tamsios spalvos kepure, laikydamas rankoje pakuotę su kava „Jacobs“, eina iš paskos, prieina prie parduotuvės salės įėjimo vartelių. 21:47:05 žemesnis vyriškis atitraukia įėjimo vartelius ir pro juos pereina, kai tuo metu, 21:47:06, aukštesnis vyriškis tais pačiais veiksmas perlipa per įėjimo vartelius. 21:47:09 minėti vyriškiai, laikydami rankose po pakuotę su kava „Jacobs“, pasišalina iš parduotuvės salės. „3_02_R_140401214709“: Camera 02 2014-04-01. 21:47:09 užfiksuota, jog du vyriškiai, vienas iš kurių – žemesnis, apsirengęs juodos spalvos kelnėmis, juodos spalvos odine striuke, laikydamas rankoje pakuotę su kava „Jacobs“, eina priekyje, o kitas - aukštesnis, apsirengęs mėlynos spalvos džinsais, juodos spalvos striuke, tamsios spalvos kepure, laikydamas rankoje pakuotę su kava „Jacobs“, eina iš paskos, išeina iš parduotuvės ir pabėga (b.l. 24-26).

20Ištyręs byloje surinktus įrodymus, teismas daro išvadą, kad V. Š. ir J. S., turėdami tikslą pagrobti svetimą turtą, veikdami kartu, pagrobė UAB „Palink“ priklausantį turtą 371,76 Lt sumai. Kaltinamieji prisipažino įvykdę nusikalstamas veikas, be jų prisipažinimo kaltė įrodyta liudytojų J. B., I. T. parodymais, daiktų ir vaizdo įrašo apžiūros protokolais, kitais byloje surinktais ir teisme ištirtais įrodymais. Kadangi kaltinamieji bendrais veiksmais pagrobė turtą, kurio vertė viršija 1 MGL dydį, bet nesiekia 3 MGL dydžio, todėl kaltinamųjų V. Š. ir J. S. veikos kvalifikuotinos pagal Lietuvos Respublikos BK 178 str. 4 d.

21Kaltinamųjų V. Š. ir J. S. atsakomybę sunkinanti aplinkybė yra ta, kad nusikalstamas veikas įvykdė veikdami bendrininkų grupe. Abiejų kaltinamųjų atsakomybę lengvinanti aplinkybė yra ta, kad jie prisipažino įvykdę nusikalstamas veikas ir gailisi.

22Skirdamas bausmę kaltinamajam V. Š. teismas atsižvelgia į nusikalstamos veikos pavojingumą, kaltinamasis padarė baudžiamąjį nusižengimą, kuris baigtas ir padarytas tiesiogine tyčia, į jo atsakomybę lengvinančią bei ir sunkinančią aplinkybes, anksčiau teistas 3 kartus (tame tarpe ir už analogiškas nusikalstamas veikas) (b.l. 90-93), administracine tvarka baustas (tame tarpe ir už smulkaus svetimo turto pagrobimą) (b.l. 78-89), iš praeitų teistumų ir baustumų išvadų nedaro, nors šiuo metu dirba, tačiau pasikartojantis nusikalstamos veikos padarymas pagrįstai leidžia manyti, kad V. Š. yra linkęs daryti nusikalstamas veikas ir jų darymas tapęs jo pragyvenimo šaltiniu, turtinės žalos neatlygino, VšĮ Vilniaus miesto psichikos sveikatos centre nesigydė (b.l. 97 ), įrašytas į priežiūros grupę Vilniaus priklausomybės ligų centre (diagnozė: psichikos ir elgesio sutrikimai, vartojant opioidus. Priklausomybės sindromas), nuo 2014-06-02 iki 2010-06-13 gydytas VšĮ Respublikinėje Vilniaus psichiatrijos ligoninėje (diagnozė: psichikos ir elgesio sutrikimai vartojant alkoholį, abstinencija su delyru, psichikos ir elgesio sutrikimai vartojant įvairias psichoaktyviąsias medžiagas, priklausomybės sindromas, abstinencija vartojant heroiną) (b.l. 95, 96), Valstybinės teismo psichiatrijos tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos specialisto išvadoje Nr. ( - )nurodyta, kad nėra duomenų apie V. Š. lėtinį progresuojantį psichikos sutrikimą ar silpnaprotystę arba kokią laikiną psichikos sutrikimo būseną inkriminuojamos veikos metu, todėl vien dėl alkonarkopriklausos skirti jam teismo psichiatrinę ekspertizę netikslinga (b.l. 100), dėl to V. Š. pagal Lietuvos Respublikos 178 str. 4 d. skirtina arešto bausmė. Kadangi byla buvo išnagrinėta taikant sutrumpintą įrodymų tyrimą, V. Š. prisipažino esantis kaltas, todėl, sutinkamai su Lietuvos Respublikos BK 641 str., skirtina bausmė mažintina vienu trečdaliu. Į bausmės laiką įskaitytinas laikas, išbūtas laikinajame sulaikyme nuo 2014-04-01 22.25 val. iki 2014-04-03 13.10 val. (2 paros).

23V. Š. paskirtos kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir įpareigojimas periodiškai registruotis policijos įstaigoje – iki nuosprendžio įsiteisėjimo paliktinos nepakeistos, nuosprendžiui įsiteisėjus panaikintinos.

24Skirdamas bausmę kaltinamajam J. S. teismas atsižvelgia į nusikalstamos veikos pavojingumą, kaltinamasis padarė baudžiamąjį nusižengimą, kuris baigtas ir padarytas tiesiogine tyčia, į jo atsakomybę lengvinančią bei sunkinančią aplinkybes, jis ankščiau daugelį kartų teistas už nusikalstamas veikas nuosavybei (b.l. 115-125), baustas administracine tvarka (tame tarpe už smulkaus svetimo turto pagrobimą bei narkotinių medžiagų vartojimą be gydytojo paskyrimo) (b.l. 106-114), iš praeitų teistumų išvadų nedaro, nedirba ir legalaus pragyvenimo šaltinio neturi, vagystės tapę pragyvenimo šaltiniu, turtinės žalos neatlygino, VšĮ Vilniaus miesto psichikos sveikatos centre nesigydė, nuo 2004-08-26 įrašytas į priežiūros grupę Vilniaus priklausomybės ligų centre (diagnozė: psichikos ir elgesio sutrikimai, vartojant opioidus. Priklausomybės sindromas), VšĮ Respublikinėje Vilniaus psichiatrijos ligoninėje negydytas (b.l. 127), Valstybinės teismo psichiatrijos tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos specialisto išvadoje Nr. ( - ) nurodyta, kad nėra duomenų apie J. S. lėtinį progresuojantį psichikos sutrikimą ar silpnaprotystę arba kokią laikiną psichikos sutrikimo būseną inkriminuojamos veikos metu, todėl vien dėl narkopriklausos ir gyvenimo būdo skirti jam teismo psichiatrinę ekspertizę netiklsinga, dėl to J. S. pagal Lietuvos Respublikos 178 str. 4 d. skirtina arešto bausmė.

25J. S. paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti – iki nuosprendžio įsiteisėjimo paliktina nepakeista, nuosprendžiui įsiteisėjus panaikintina.

26UAB „PALINK“ pareiškė 129,90 Lt dydžio civilinį ieškinį turtinei žalai atlyginti. Pagal baudžiamojo proceso įstatymą kiekvienas asmuo, pripažintas nukentėjusiuoju, civiliniu ieškovu, turi teisę reikalauti, kad būtų nustatytas ir teisingai nubaustas nusikalstamą veiką padaręs asmuo, taip pat gauti dėl padarytos nusikalstamos veikos žalos atlyginimą (BPK 44 str. 10 d.). Todėl asmuo, dėl nusikalstamos veikos patyręs turtinės ar neturtinės žalos, turi teisę baudžiamajame procese pareikšti kaltinamajam civilinį ieškinį (BPK 109 str.). Pagal CK 6.249 str. 1 d. žala yra turto netekimas arba sužalojimas, turėtos išlaidos (tiesioginiai nuostoliai) ir negautos pajamos. Byloje nustatyta, jog dėl kaltinamųjų nusikalstamų veikų paminėta bendrovė patyrė turtinę žalą. Ieškinys pagrįstas, turto vertė reali, kaltinamieji ieškinį pripažįsta, todėl ieškinys tenkintinas visiškai.

27Bylos 27 lape laikoma laikmena su vaizdo įrašu paliktina byloje.

28Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos BPK 297 – 305, 307 straipsniais,

Nutarė

29V. Š. pripažinti kaltu padarius nusikalstamą veiką, numatytą Lietuvos Respublikos BK 178 str. 4 d., ir paskirti jam 30 parų arešto. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos BK 641 str. 1 d., bausmę sumažinti vienu trečdaliu, ir laikyti V. Š. nubaustu 20 parų arešto, bausmę atliekant areštinėje.

30Į paskirtos bausmės laiką įskaityti laiką, išbūtą laikinajame sulaikyme nuo 2014-04-01 22.25 val. iki 2014-04-03 13.10 val. (t.y. 2 paras).

31Bausmės pradžią skaičiuoti nuo V. Š. sulaikymo vykdant šį įsiteisėjusį nuosprendį dienos.

32V. Š. taikytas kardomąsias priemones – rašytinį pasižadėjimą neišvykti ir įpareigojimą periodiškai registruotis policijos įstaigoje – iki nuosprendžio įsiteisėjimo palikti nepakeistas, nuosprendžiui įsiteisėjus panaikinti.

33J. S. pripažinti kaltu padarius nusikalstamą veiką, numatytą Lietuvos Respublikos BK 178 str. 4 d., ir paskirti jam 30 parų arešto. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos BK 641 str. 1 d., bausmę sumažinti vienu trečdaliu, ir laikyti J. S. nubaustu 20 parų arešto, bausmę atliekant areštinėje.

34Bausmės pradžią skaičiuoti nuo J. S. sulaikymo vykdant šį įsiteisėjusį nuosprendį dienos

35J. S. taikytą kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą neišvykti – iki nuosprendžio įsiteisėjimo palikti nepakeistą, nuosprendžiui įsiteisėjus panaikinti.

36UAB „PALINK“ civilinį ieškinį turtinei žalai atlyginti tenkinti visiškai, ir priteisti solidariai iš kaltinamųjų V. Š. ir J. S. UAB „PALINK“ naudai 129,90 litus (37,62 eurus).

37Bylos 27 lape laikomą laikmeną su vaizdo įrašu palikti byloje.

38Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai
1. Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Olegas Zaicevas, sekretoriaujant... 2. viešame teismo posėdyje išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje:... 3. V. Š., asmens kodas ( - ) gim. ( - ), gyvenantis ( - ), nuo 2009-04-02... 4. kaltinamas pagal Lietuvos Respublikos BK 178 str. 4 d.,... 5. J. S., asmens kodas ( - ) gim. ( - ), gyvenantis ( - ), deklaravęs... 6. 2012-03-30 Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo nuosprendžiu pagal Lietuvos... 7. 2014-11-05 Vilniaus miesto apylinkės teismo nuosprendžiu pagal Lietuvos... 8. kaltinamas pagal Lietuvos Respublikos BK 178 str. 4 d.,... 9. Teismas, išnagrinėjęs bylą,... 10. Kaltinamasis V. Š. ir J. S. pagrobė nedidelės vertės svetimą turtą, o... 11. V. Š. ir J. S., turėdami tikslą pagrobti svetimą turtą, veikdami kartu,... 12. Apklaustas teisme kaltinamasis V. Š. kaltę pripažino visiškai, ir parodė,... 13. Apklaustas teisme kaltinamasis J. S. kaltę pripažino visiškai, ir parodė,... 14. Kadangi kaltinamieji V. Š. ir J. S. prisipažino padarę inkriminuojamas... 15. Be pačių kaltinamųjų visiško prisipažinimo, jų kaltė padarius... 16. Ikiteisminio tyrimo metu apklausto liudytojo J. B. parodymais, kuris parodė,... 17. Ikiteisminio tyrimo metu apklaustos liudytojos I. T. parodymais, kuri parodė,... 18. Daiktų (kavos pakelių) apžiūros protokolu, kuriuo užfiksuota, kad... 19. Vaizdo įrašo apžiūros protokolu, kuriuo užfiksuota, kad apžiūrėtas... 20. Ištyręs byloje surinktus įrodymus, teismas daro išvadą, kad V. Š. ir J.... 21. Kaltinamųjų V. Š. ir J. S. atsakomybę sunkinanti aplinkybė yra ta, kad... 22. Skirdamas bausmę kaltinamajam V. Š. teismas atsižvelgia į nusikalstamos... 23. V. Š. paskirtos kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas... 24. Skirdamas bausmę kaltinamajam J. S. teismas atsižvelgia į nusikalstamos... 25. J. S. paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti... 26. UAB „PALINK“ pareiškė 129,90 Lt dydžio civilinį ieškinį turtinei... 27. Bylos 27 lape laikoma laikmena su vaizdo įrašu paliktina byloje.... 28. Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos BPK 297 – 305, 307 straipsniais,... 29. V. Š. pripažinti kaltu padarius nusikalstamą veiką, numatytą Lietuvos... 30. Į paskirtos bausmės laiką įskaityti laiką, išbūtą laikinajame sulaikyme... 31. Bausmės pradžią skaičiuoti nuo V. Š. sulaikymo vykdant šį... 32. V. Š. taikytas kardomąsias priemones – rašytinį pasižadėjimą... 33. J. S. pripažinti kaltu padarius nusikalstamą veiką, numatytą Lietuvos... 34. Bausmės pradžią skaičiuoti nuo J. S. sulaikymo vykdant šį įsiteisėjusį... 35. J. S. taikytą kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą neišvykti... 36. UAB „PALINK“ civilinį ieškinį turtinei žalai atlyginti tenkinti... 37. Bylos 27 lape laikomą laikmeną su vaizdo įrašu palikti byloje.... 38. Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas...