Byla 2-11872-897/2013
Dėl nuostolių atlyginimo, priėmimo klausimą

1Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėja Lina Rakštelytė, rašytinio proceso tvarka spręsdama ieškovės UAB „Saiguda“ ieškinio atsakovui A. V. dėl nuostolių atlyginimo, priėmimo klausimą,

Nustatė

2ieškovė prašo priteisti iš atsakovo 83131,85 Lt nuostolių atlyginimo ir visas bylinėjimosi išlaidas.

3Ieškinį atsisakytina priimti.

4Civilinės bylos teismingumas konkrečiam teismui yra teisės kreiptis į teismą tinkamo įgyvendinimo sąlyga. Teismingumo taisyklių laikymasis - vienas iš pagrindų, užtikrinančių asmens teisę į teisminę gynybą. Jų nepaisymas gali lemti civilinio proceso teisės principų pažeidimą bei užkirsti kelią civilinio proceso tikslų įgyvendinimui. Sprendžiant ieškinio priėmimo klausimą svarbu nustatyti, ar nėra pažeidžiamos teismingumo taisyklės bei tinkamai įgyvendinama ieškovo teisė į teisminę gynybą. CPK 29 straipsnyje nustatyta bendra teritorinio teismingumo taisyklė, pagal kurią ieškinys pareiškiamas teismui pagal atsakovo gyvenamąją vietą. Pagal CK 2.16 straipsnio 1 dalį fizinio asmens gyvenamąja vieta laikoma ta vieta, kurioje jis faktiškai dažniausiai gyvena. Asmens, kuris gyvena keliose vietose, pagrindine gyvenamąja vieta pripažintina vieta, su kuria jis labiausiai susijęs (kur yra jo turtas ar didžioji turto dalis, kur yra jo darbo vieta arba kur jis ilgiausiai gyvena) (CK 2.16 str. 2 d.). Gyvenamosios vietos nustatymo kriterijai suformuluoti CK 2.17 str., tačiau kai asmuo gyvena keliose vietose, būtina atsižvelgti į viešų registrų (Gyventojų registro) duomenis, t.y. kurią vietą jis deklaravo kaip savo gyvenamąją. Pažymėtina, kad Gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymo 4 straipsnis numato, jog kiekvienas fizinis asmuo privalo deklaruoti savo gyvenamąją vietą. Todėl nustatant asmens gyvenamąją vietą, tūrėtų būti remiamasi visais galimais įrodymais, tačiau asmens viešame registre deklaruota gyvenamoji vieta yra vienas iš pagrindinių ir svarbiausių jo gyvenamosios vietos nustatymo kriterijų (CK 2.17 str.). Ieškovė nurodė, kad atsakovo gyvenamoji vieta – ( - ), kitas žinomas adresas – ( - ), tuo tarpu patikrinus Gyventojų registro tarnyboje esančius duomenis nustatyta, kad atsakovo A. V. deklaruota gyvenamoji vieta – ( - ).

5Atsižvelgiant į aukščiau nurodytas aplinkybes, darytina išvada, kad ieškovės ieškinys neteismingas Klaipėdos miesto apylinkės teismui, jį atsisakytina priimti. Ieškovei siūlytina su ieškiniu kreiptis į Jurbarko rajono apylinkės teismą.

6Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 137 str. 2 d. 2 p., 29 str., 290-292 str., teismas

Nutarė

7atsisakyti priimti ieškovės UAB „Saiguda“ ieškinį atsakovui A. V. ir kartu su priedais grąžinti ieškinį padavusiam asmeniui.

8Nutartis per 7 (septynias) dienas nuo nutarties nuorašo įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Klaipėdos apygardos teismui per Klaipėdos miesto apylinkės teismą. Pateikiant skundą kartu turi būti pateikti ir teismo grąžinti dokumentai.

Proceso dalyviai