Byla 2-2164-104/2013
Dėl ieškinio atsisakymo civilinėje byloje pagal ieškovo UAB „Biznio mašinų kompanija“ ieškinį atsakovui Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijai dėl neteisėtų perkančiosios organizacijos sprendimų viešėjame pirkime Nr. 124780 panaikinimo

1Vilniaus apygardos teismo teisėja Natalja Cikoto rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo ieškovo UAB „Biznio mašinų kompanija“ prašymą dėl ieškinio atsisakymo civilinėje byloje pagal ieškovo UAB „Biznio mašinų kompanija“ ieškinį atsakovui Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijai dėl neteisėtų perkančiosios organizacijos sprendimų viešėjame pirkime Nr. 124780 panaikinimo, ir

Nustatė

2Vilniaus apygardos teisme nagrinėjama civilinė byla pagal ieškovo UAB „Biznio mašinų kompanija“ prašymą dėl ieškinio atsisakymo civilinėje byloje pagal ieškovo UAB „Biznio mašinų kompanija“ ieškinį atsakovui Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijai dėl neteisėtų perkančiosios organizacijos sprendimų viešėjame pirkime Nr. 124780 panaikinimo.

3Ieškovas UAB „Biznio mašinų kompanija“ 2013-01-08 pateikė teismui prašymą dėl ieškinio atsisakymo. Ieškovas nurodė, kad jam ieškinio atsisakymo pasekmės yra žinomos.

4Pagal Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso (toliau - Lietuvos Respublikos CPK) 140 str. 1 d., bet kurioje proceso stadijoje ieškovas, kreipęsis į teismą, turi teisę raštu ar žodžiu pareikšti teismui, kad jis atsisako ieškinio. Ieškovė prašyme dėl ieškinio atsisakymo nurodė, kad jai yra žinomos šio procesinio veiksmo pasekmės. Pagal byloje esančius duomenis, teismas daro išvadą, kad šis prašymas neprieštarauja imperatyvioms įstatymų normoms ir viešajam interesui (Lietuvos Respublikos CPK 42 str. 2 d.).

5Esant šioms aplinkybėms, yra pagrindas ieškovo prašymą tenkinti ir civilinę bylą Nr. 2-2164-104/2013 pagal ieškovo UAB „Biznio mašinų kompanija“ prašymą dėl ieškinio atsisakymo civilinėje byloje pagal ieškovo UAB „Biznio mašinų kompanija“ ieškinį atsakovui Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijai dėl neteisėtų perkančiosios organizacijos sprendimų viešėjame pirkime Nr. 124780 panaikinimo, nutraukti.

6Pagal Lietuvos Respublikos CPK 87 str. 2 d., jei ieškovas atsisako pareikšto ieškinio, jam grąžinama 75 proc. sumokėto žyminio mokesčio sumos. Kaip matyti iš bylos dokumentų, ieškovas UAB „Biznio mašinų kompanija“ 2012-10-23 mokėjimo nurodymu Nr. 10239 sumokėjo 1 000 Lt žyminį mokestį (I t., b.l. 45). Tai yra pagrindas įpareigoti Vilniaus apskrities VMI grąžinti ieškovui 75 proc. žyminio mokesčio, t.y. 750 Lt.

7Teismas pažymi, kad priėmus ieškinio atsisakymą ieškovas praranda teisę pakartotinai kreiptis į teismą dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu (Lietuvos Respublikos CPK 294 str. 2 d.).

8Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 290 str., teismas

Nutarė

9patenkinti ieškovo UAB „Biznio mašinų kompanija“ prašymą dėl ieškinio atsisakymo.

10Civilinę bylą pagal ieškovo UAB „Biznio mašinų kompanija“ ieškinį atsakovui Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijai dėl neteisėtų perkančiosios organizacijos sprendimų viešėjame pirkime Nr. 124780 panaikinimo nutraukti.

11Įpareigoti Vilniaus apskrities VMI grąžinti ieškovei 2012-10-23 mokėjimo nurodymu Nr. 10239 sumokėto žyminio mokesčio 75 proc., t.y. 750 Lt.

12Nutartis per septynias dienas nuo nutarties patvirtintos kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui atskirąjį skundą paduodant per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai