Byla N2-166-266/2010

1Anykščių rajono apylinkės teismo teisėja Zita Gavėnienė, sekretoriaujant Jūratei Kaušylienei, dalyvaujant ieškovei I. Š., atsakovo T. B. atstovėms D. Č., advokatei Vidai Leonovienei, trečiojo asmens Anykščių rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus atstovui Astai Palaimienei, viešame teismo posėdyje išnagrinėjo civilinę bylą, pagal ieškovės I. Š. ieškinį atsakovui T. B. dėl išlaikymo dydžio pakeitimo, ir

Nustatė

2ieškovė ieškiniu atsakovui T. B. kreipėsi į teismą ir prašo pakeisti priteistą išlaikymo dydį nepilnametėms dukroms K. B. ir D. T. B. Nurodė, jog su atsakovu yra buvę sutuoktiniai, santuoka nutraukta 2001 m. balandžio 11 d. 2001-05-21 teismo nutarimu iš atsakovo buvo priteistas išlaikymas dukroms po 1/3 nuo visų rūšių uždarbio, bet ne mažiau 1 MGL. Išlaikymas buvo priteistas prieš aštuonerius metus ir dabar yra per mažas. Mano, jog atsakovas gali teikti dukroms didesnį išlaikymą. Todėl prašė priteisti iš atsakovo dukroms išlaikymui po 400 litų kas mėnesį iki jų pilnametystės.

3Atsakovas T. B. pateikė atsiliepimą į ieškinį, kur nurodo, kad su ieškiniu nesutinka ir prašo jį atmesti.

4Tretysis asmuo Anykščių rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyrius pateikė išvadą, kur nurodė, jog pagal turimą informaciją iš Utenos Leliūnų seniūnijos, atsakovas jau daug metų negyvena Antalgės kaime, o yra išvykęs į užsienį, jo duomenys nėra žinomi. Esant tokiai situacijai mano, jog ieškovės ieškinys pagrįstas, nes paaugus dukroms, jų poreikiai išaugo.

5Teismo posėdyje pateikė teismui taikos sutartį ir prašė ją patvirtinti.

6Prašymas tenkintinas.

7Teismas nutraukia bylą, jeigu šalys sudarė taikos sutartį ir teismas ją patvirtino (LR CPK 293 str. 1 d. 5 p.). Šalių sudaryta taikos sutartis neprieštarauja įstatymo reikalavimams, teismui yra priimtina, todėl gali būti patvirtinta (LR CK 6.983 str.). Šalims posėdyje išaiškintos bei taikos sutartyje šalys nurodė, jog jiems yra žinomos ir suprantamos taikos sutarties patvirtinimo ir bylos nutraukimo procesinės pasekmės (LR CPK 294 str. 2 d., CK 6.985 str.).

8Iš ieškovo ir atsakovės lygiomis dalimis priteistinos teismo turėtos 54,15 Lt pašto išlaidos į valstybės biudžetą (CPK 94, 96 str.).

9Teisėja, vadovaudamasi LR CPK 140, 290, 293, 294 str.,

Nutarė

10I. Patvirtinti šio turinio šalių taikos sutartį:

111. Atsakovas T. B., asmens kodas ( - ), sutinka, kad būtų pakeistas 2001 m. gegužės 21 d. Utenos rajono apylinkės teismo nutarimas, kuriuo buvo priteista iš atsakovo T. B. nepilnamečių dukrų K. B., gim. 1994 m. balandžio 22 d. ir D. T. B, gim. ( - ) išlaikymui kas mėnesį mokamos periodinės išmokos po ¼ dalį visų rūšių pajamų, bet ne mažiau kaip 0,4 MGL iki K ir D. T. pilnametystės ir nustatyta, kad Atsakovas T. B., asmens kodas ( - ) nuo 2010 m. rugsėjo 01 d. dukrų K. B., gim. ( - ) ir D. T. B, gim. ( - ) išlaikymui moka kas mėnesį mokamas periodines išmokas po 300 Lt iki K ir D. T. pilnametystės.

122. Ieškovė I. Š., asmens kodas ( - ) sutinka, kad būtų pakeistas 2001 m. gegužės 21 d. Utenos rajono apylinkės teismo nutarimas, kuriuo buvo priteista iš atsakovo T. B. nepilnamečių dukrų K. B., gim. ( - ) ir D. T. B, gim. ( - ) išlaikymui kas mėnesį mokamos periodinės išmokos po ¼ dalį visų rūšių pajamų, bet ne mažiau kaip 0,4 MGL iki K ir D. T. pilnametystės ir nustatyta, kad Atsakovas T. B., asmens kodas ( - ) nuo 2010 m. rugsėjo 01 d. dukrų K. B., gim. ( - )ir D. T. B, gim. ( - )išlaikymui moka kas mėnesį mokamas periodines išmokas po 300 Lt iki K ir D. T. pilnametystės.

133. Šalys susitaria, kad Atsakovo T. B. mokamos kasmėnesinės periodinės išmokos po 300 Lt nepilnamečių dukrų K. B., gim. ( - ) ir D. T. B, gim. ( - ) išlaikymui, pervedamos sekančiai: po 200 Lt kiekvienos dukters išlaikymui, viso 400 Lt. pervedama į asmeninę Ieškovės I. Š. sąskaitą ( - ), esančią AB Snoro bankas bei po 100 Lt kiekvieną mėnesį pervedama į asmenines dukrų sąskaitas, t.y. 100 Lt į asmeninę K. B. sąskaitą Nr. ( - ), esančią AB „Swedbank“ bankas, ir 100 Lt į asmeninę D. T. B sąskaitą Nr. ( - ), esančią AB „Swedbank“ bankas.

144. Lėšas, skirtas nepilnamečių dukrų K ir D. T. išlaikymui, uzufrukto teise tvarko nepilnamečių dukrų motina I. Š..

  1. Šalių turėtos teisinės pagalbos išlaidos lieka joms pačioms.
  2. Teismo turėtas pašto išlaidas apmoka Šalys lygiomis dalimis.
  3. Sutarties šalys patvirtina, kad jiems žinomos ir suprantamos LR CPK 140 str. 3d. nuostatos, kad Šalys gali baigti bylą taikos sutartimi; 293 str. 1d. 5p. nuostatos, kad teismas nutraukia bylą, jeigu šalys sudarė taikos sutartį ir teismas ją patvirtino; 294 str. 2d. nuostatos, kad bylą nutraukus, vėl kreiptis į teismą dėl ginčo tarp tų pačių Šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu neleidžiama.
  4. Ši Sutartis sudaroma keturiais vienodą juridinę galią turinčiais egzemplioriais po vieną kiekvienai šaliai (ieškovui ir atsakovei) ir Teismui.

15II. Civilinę bylą pagal ieškovės I. Š. ieškinį atsakovui T. B. dėl išlaikymo dydžio pakeitimo, nutraukti.

16III. Priteisti iš atsakovo T. B. ir ieškovės I. Š. valstybės biudžetui po 27,08 Lt teismo turėtų pašto išlaidų (įmokos kodas 5660 sąsk. Nr. LT24 7300 0101 1239 4300).

17Nutartis per 7 dienas gali būti apskųsta Panevėžio apygardos teismui paduodant atskirąjį skundą per Anykščių rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai