Byla e2VP-14917-512/2016
Dėl teisių perėmimo vykdymo procese

1Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėjas Egidijus Mickevičius, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs civilinę bylą pagal pareiškėjo „Plus Plus Baltic“ OU Lietuvos filialo prašymą suinteresuotiems asmenims skolininkui R. G., pradiniam išieškotojui „Swedbank“ AB, antstolei Vidai Daugirdienei dėl teisių perėmimo vykdymo procese,

Nustatė

2pareiškėjas kreipėsi į teismą su prašymu pakeisti išieškotoją vykdomojoje byloje – vietoj „Swedbank“ AB išieškotoju paskirti „Plus Plus Baltic“ OU Lietuvos filialą.

3Prašymas tenkintinas (LR CPK 596 straipsnis).

4Pagal LR CPK 596 str. 1 d. pirmosios instancijos teismas, kuriame buvo išnagrinėta byla, antstolio ar suinteresuotų asmenų prašymu, nutartimi vykdymo procese pakeičia išieškotoją ar skolininką, fizinio asmens mirties, juridinio asmens reorganizavimo ar likvidavimo, taip pat reikalavimo perleidimo ar skolos perkėlimo atveju.

5LR CK 6.101 str. 2 d. numato, kad reikalavimo įgijėjui kartu su pagrindine perleista prievole pereina ir prievolės įvykdymui užtikrinti nustatytos teisės bei kitos papildomos teisės. Teismui įvertinus pareiškėjo pateiktus įrodymus, kuriais grindžiamas jo prašymas, nustatyta, kad sutartimi įsiskolinimo iš skolininko reikalavimo teisė pirminio kreditoriaus buvo perleista naujajam kreditoriui –„Plus Plus Baltic“ OU Lietuvos filialui. Atsižvelgiant į šias aplinkybes, pareiškėjo prašymas tenkintinas.

6Visi veiksmai, atlikti iki įstojimo į vykdymo procesą teisių perėmėjui privalomi tiek, kiek jie buvo privalomi išieškotojui AB Citadele bankas (LR CPK 596 str. 2 d.).

7Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 291, 596 straipsniais, teismas

Nutarė

8prašymą patenkinti.

9Pakeisti išieškotoją vietoj „Swedbank“ AB išieškotoju paskirti „Plus Plus Baltic“ OU Lietuvos filialą.

10Nutartis per 7 dienas nuo įteikimo dienos, gali būti skundžiama Klaipėdos apygardos teismui, paduodant atskirąjį skundą per Klaipėdos miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai