Byla 2-2580-179/2012
Dėl teismo sprendimo panaikinimo bei taikos sutarties patvirtinimo civilinėje byloje pagal ieškovo V. Z. ieškinį atsakovei UAB „Skirnuva“ dėl neišmokėto darbo užmokesčio ir kitų su darbo santykiais susijusių išmokų priteisimo

1Alytaus rajono apylinkės teismo teisėjas Jonas Čirvinskas rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo ieškovo V. Z. ir atsakovės UAB „Skirnuva“ prašymą dėl teismo sprendimo panaikinimo bei taikos sutarties patvirtinimo civilinėje byloje pagal ieškovo V. Z. ieškinį atsakovei UAB „Skirnuva“ dėl neišmokėto darbo užmokesčio ir kitų su darbo santykiais susijusių išmokų priteisimo,

Nustatė

22012-06-25 teismo sprendimu tenkintas ieškovo ieškinys ir priteista iš atsakovės neišmokėtas darbo užmokestis, vidutinis darbo užmokestis už uždelstą atsiskaityti laiką, 5 proc. metinės palūkanos ir advokato teisinės pagalbos išlaidos ieškovui bei žyminis mokestis bei pašto išlaidos valstybei.

32012-07-03 teisme gauta šalių sudaryta taikos sutartis, prašymas ją patvirtinti ir bylą nutraukti bei panaikinti priimtą teismo sprendimą.

4Prašymas tenkintinas.

5Šalių sudarytos taikos sutarties sąlygos imperatyvioms įstatymų nuostatoms ar viešajam interesui neprieštarauja, ieškovo ir atsakovės interesų nepažeidžia. Šalys taikos sutartį dėl ginčo esmės sudarė ir pateikė ją teismui tvirtinti po sprendimo pirmosios instancijos teisme priėmimo, bet nepasibaigus jo apskundimo apeliacine tvarka terminui, todėl pateikta taikos sutartis tvirtintina (LR CPK 42 str. 2 d., 140 str. 3 d.), teismo sprendimas naikintinas ir civilinė byla nutrauktina (LR CPK 140 str. 4 d., 293 str. 1 d. 5 p.).

6Ieškovui išaiškintinos bylos nutraukimo pasekmės, kad bylą nutraukus vėl kreiptis į teismą dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu neleidžiama (LR CPK 294 str. 2 d.).

7Iš atsakovės valstybės naudai priteistini 25 procentai žyminio mokesčio, skaičiuojamo nuo patenkintos ieškinio reikalavimų dalies, t. y. 47,00 Lt, ir 12,60 Lt išlaidų, susijusių su procesinių dokumentų įteikimu (LR CPK 83 str. 1 d. 1 p., 87 str. 2 d., 94 str. 1 d., 96 str. 1 d.).

8Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 140 str. 3 d., 4 d., 290-291 str., 293 str.,

Nutarė

9Šalių prašymą tenkinti.

10Patvirtinti ieškovo V. Z. ir atsakovės UAB „Skirnuva“ sudarytą taikos sutartį Alytaus rajono apylinkės teismo civilinėje byloje Nr. 2-2580-179/2012 tokiomis sąlygomis :

  1. Atsakovė įsipareigoja sumokėti ieškovui 6287,88 Lt neišmokėto darbo užmokesčio ir kitų išmokų bei 350 Lt bylinėjimosi išlaidų, iš viso 6637,88 Lt, ne vėliau kaip per 1 mėnesį nuo šios sutarties patvirtinimo teisme.
  2. Ieškovas atsisako likusių ieškinyje keliamų reikalavimų.
  3. Laiku nesumokėjus Sutarties 1 punkte nurodytos pinigų sumos, atsakovė įsipareigoja papildomai sumokėti ieškovui 2000,00 Lt vidutinio darbo užmokesčio. Šalys pareiškia ir patvirtina, kad šiame Sutarties punkte numatyta sankcija yra protingo ir abiems šalims priimtino dydžio.
  4. Visos šioje Sutartyje nurodytos pinigų sumos bus mokamos į ieškovo atsiskaitomąją sąskaitą banke.
  5. Atsakovė įsipareigoja sumokėti valstybei išlaidas, susijusias su procesinių dokumentų įteikimu.
  6. Šalys supranta ir žino, kad pagal LR CK 6.983 straipsnio ir 6.985 straipsnio nuostatas, šia sutartimi šalys tarpusavio nuolaidomis išsprendžia kilusį teisminį ginčą, užkerta kelią kilti teisminiam ginčui ateityje ir išsprendžia kitus ginčytinus klausimus ir kad ši teismo patvirtinta sutartis jos šalims turi galutinio teismo sprendimo (res judicata) galią bei yra priverstinai vykdytinas dokumentas.
  7. Šalys pareiškia, kad jos yra supažindintos ir joms yra žinomos šios sutarties sudarymo ir jos patvirtinimo bei civilinės bylos nutraukimo teisinės pasekmės, numatytos LR CPK 42 straipsnio, 140 straipsnio 3 dalyje, 293 straipsnio 5 dalyje ir 294 straipsnyje, bei tuo pačiu šalims yra žinoma, kad patvirtinus šią sutartį ir nutraukus civilinę bylą, šalys vėl kreiptis į teismą dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu nebegali.
  8. Šalys pareiškia, kad ši sutartis yra sudaryta laisva abiejų šalių valia, vadovaujantis sąžiningumo, teisingumo, protingumo principais, nenaudojant spaudimo, dėl kurio šalys būtų priverstos sudaryti šią sutartį. Visos šios sutarties sudarymo aplinkybės šalims yra žinomos.
  9. Ši sutartis įsigalioja šalims ją pasirašius ir teismui ją patvirtinus. Ši sutartis gali būti keičiama ar nutraukiama tik rašytiniu šalių pasirašytu susitarimu.

11Panaikinti Alytaus rajono apylinkės teismo 2012-06-25 sprendimą civilinėje byloje Nr. 2-2580-179/2012 ir civilinę bylą nutraukti.

12Priteisti iš atsakovės UAB „Skirnuva 47,00 Lt žyminio mokesčio ir 12,60 Lt išlaidų, susijusių su procesinių dokumentų įteikimu, valstybei.

13Valstybės naudai priteistas bylinėjimosi išlaidas (59,60 Lt) reikia sumokėti į Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos biudžeto pajamų surenkamąją sąskaitą Nr. ( - ), esančią „Swedbank“, AB, banko kodas 73000, mokėjimo dokumente nurodant įmokos kodą 5660. Mokėjimą patvirtinantį dokumentą būtina pristatyti į Alytaus rajono apylinkės teismo Civilinių bylų raštinę (206 kab.).

14Nutartis per septynias dienas gali būti skundžiama atskiruoju skundu Kauno apygardos teismui per Alytaus rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai