Byla A2.2.-171-242/2016
Dėl šio pažeidimo padarymo įrodyta parduotuvės „Maxima“ pareiškimu apie vagystę, taip pat pačios I. P. paaiškinimu administracinio teisės pažeidimo protokole

1Ignalinos rajono apylinkės teismo teisėjas Aleksandras Jakubovskis, išnagrinėjęs I. P., asmens kodas ( - ) gimusios ( - ), Lietuvos Respublikos pilietės, lietuvės, 10 klasių išsilavinimo, nedirbančios, neištekėjusios, teistos, gyvenančios ( - ), administracinę bylą,

Nustatė

2I. P. 2016 m. balandžio 2 d., apie 19 val. 55 min., Ignalinos mieste, parduotuvėje „Maxima“, esančioje Laisvės g. 63, pagrobė 0,7 litro talpos butelį degtinės „Sobieski“, kainuojantį 9,99 Eur. Savo veiksmais padarė administracinį teisės pažeidimą, numatytą Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) 50 straipsnyje (smulkusis svetimo turto pagrobimas).

3I. P. kaltė dėl šio pažeidimo padarymo įrodyta parduotuvės „Maxima“ pareiškimu apie vagystę, taip pat pačios I. P. paaiškinimu administracinio teisės pažeidimo protokole.

4I. P. atsakomybę sunkinanti aplinkybė yra ta, pirmiau buvo padarius nusikaltimą, lengvinanti jos atsakomybę aplinkybė yra ta, kad nuoširdžiai gailisi.

5Skiriant nuobaudą I. P. atsižvelgiama į tai, kad pažeidėja turi galiojančias administracines nuobaudas, taip pat į tai, kad už tokios rūšies teisės pažeidimą baudžiama pirmą kartą, todėl jai skiriama nuobauda bauda, kurios dydis artimas baudos minimumui, numatytam įstatymo sankcijoje už padarytą pažeidimą.

6Taip pat iš I. P. Maxima LT, UAB naudai priteisiama 9,99 Eur turtinio nuostolio, padaryto jos veiksmais, atlyginimui.

7Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos ATPK 50, 37, 283-284, 286-287 straipsniais, teisėjas

Nutarė

8I. P. pripažinti kalta padarius administracinį teisės pažeidimą, numatytą Lietuvos Respublikos ATPK 50 straipsnyje, ir paskirti jai nuobaudą - 100 Eur (vieno šimto eurų) baudą.

9Priteisti iš I. P. Maxima LT, UAB naudai 9,99 Eur (devynis eurus 99 ct).

10Nutarimas per 20 dienų nuo paskelbimo dienos gali būti apeliacine tvarka skundžiamas Panevėžio apygardos teismui, paduodant skundą Ignalinos rajono apylinkės teismui.

Proceso dalyviai