Byla B2-582-544/2010

1Panevėžio apygardos teismo teisėja Ramunė Čeknienė, susipažinusi su ieškovės UAB „Kartex“ vardu direktoriaus V. K. pateiktu pareiškimu dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovei UAB „Kartex“,

Nustatė

22010-02-22 gautas ieškovės UAB „Kartex“ vardu direktoriaus V. K. pareiškimas atsakovei UAB „Kartex“ dėl bankroto bylos iškėlimo.

3Ieškovės UAB “Kartex” vardu direktoriaus V. K. pareiškimą dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovei UAB “Kartex” atsisakytina priimti, nes pareiškimą suinteresuoto asmens vardu padavė neįgaliotas vesti bylą asmuo (CPK 137 str. 2 d. 8 p.).

4Ieškovas juridiniu ieškinio pagrindu nurodo Įmonių bankroto įstatymo 8 str. Šiame straipsnyje numatyta, kad, jeigu įmonė negali ir (arba) negalės atsiskaityti su kreditoriumi (kreditoriais) ir šis (šie) nesikreipė į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo arba yra sąlyga, nurodyta šio įstatymo 4 str. 4 p., įmonės vadovas, savininkas (savininkai) privalo pateikti pareiškimą teismui dėl bankroto bylos iškėlimo. Taigi, įstatymas numato, kad tinkamas subjektas kreiptis į teismą minėtuoju pagrindu dėl bankroto bylos iškėlimo yra įmonės administracijos vadovas (direktorius) arba savininkas. Pagal UAB „Kartex“ Įstatų 21 p., bendrovės vienasmenis valdymo organas yra bendrovės direktorius. Pareiškime nurodyta, kad atsakovės UAB „Kartex“ direktorius yra V. K. pagal 2010-01-26 vienintelio akcininko S. R. įsakymą Nr. 001. Tačiau pagal VĮ „Registrų centras“ Juridinio asmens registro viešai skelbiamus duomenis atsakovės UAB „Kartex“ vadovas (direktorius) nuo 2009-08-28 yra R. R., o ne V. K.. CK 2.81 str. 1 d. numatyta, kad juridiniai asmenys įgyja civilines teises, prisiima civilines pareigas ir jas įgyvendina per savo organus, kurie sudaromi ir veikia pagal įstatymus ir juridinių asmenų steigimo dokumentus. CK 2.66 str. 1 d. 6 p. numatyta, kad juridinių asmenų registre turi būti nurodyti juridinio asmens valdymo organų nariai. CK 2.66 str. 5 d. numatyta, kad juridinio asmens valdymo organų narių pakeitimai įsigalioja tik nuo jų įregistravimo juridinių asmenų registre. Nors, sprendžiant pagal 2010-01-26 vienintelio akcininko įsakymo Nr. 001 turinį, dėl V. K. paskyrimo įmonės vadovu (direktoriumi) yra priimtas akcininko sprendimas, tačiau jis nustatyta tvarka neįregistruotas Juridinių asmenų registre ir todėl negalioja prieš trečiuosius asmenis (CK 2.66 str. 5 d.).

5Pareiškėjui išaiškintina, kad teismo atsisakymas priimti pareiškimą CPK 137 str. 2 d. 8 p. pagrindu nekliudo vėl kreiptis į teismą su tuo pačiu ieškiniu, jeigu yra pašalintos arba išnyko aplinkybės, kliudžiusios priimti pareiškimą (pvz., nustatyta tvarka įregistravus juridinio asmens duomenų pakeitimus, kreipiantis į teismą juridinių asmenų registre nurodytam administracijos vadovui, savininkui, prokuristui ir pan.)

6Vadovaujantis CPK 137 str. 2 d. 8 p., 290, 291 str. , ĮBĮ 10 str.

Nutarė

8Atsisakyti priimti ieškovės UAVB „Kartex“ vardu V. K. pateiktą ieškinį atsakovei UAB „Kartex“ dėl bankroto bylos iškėlimo ir pareiškimą su priedais grąžinti jį padavusiam asmeniui.

9Nutartis per 7 dienas nuo jos nuorašo įteikimo dienos gali būti apskųsta Lietuvos Apeliaciniam teismui atskirąjį skundą paduodant per šį teismą.

Proceso dalyviai