Byla e2-15593-955/2017
Dėl skolos ir palūkanų priteisimo, rašytinio proceso tvarka

1Kauno apylinkės teismo teisėja Kristina Imbrasienė, civilinėje byloje pagal ieškovės uždarosios akcinės bendrovės „Geodezinis standartas“ ieškinį atsakovei uždarajai akcinei bendrovei „Kauno dujotiekio statyba“ dėl skolos ir palūkanų priteisimo, rašytinio proceso tvarka,

Nustatė

2Ieškovė ieškiniu prašo dokumentinio proceso tvarka priteisti iš atsakovės 8830,28 Eur skolą už suteiktas geodezinių matavimų paslaugas, 708,10 Eur palūkanų, 8 procentų palūkanas nuo bylos iškėlimo teisme dienos iki teismo sprendimo visiško įvykdymo ir 2675,86 Eur bylinėjimosi išlaidas.

3Kauno apylinkės teismo 2017 m. gegužės 4 d. nutartimi nutarta ieškovės ieškinį perduoti nagrinėti pagal bendrąsias ginčo teisenos taisykles (CPK 428 str. 7 d.) ir ieškovei nustatytas dienų procesinis terminas nuo nutarties patvirtintos kopijos įteikimo dienos pašalinti nutarties motyvuojamojoje dalyje nurodytus trūkumus.

4Teisme 2017 m. gegužės 4 d. gautas ieškovės prašymas leisti atsiimti ieškinį vadovaujantis CPK 139 str.

5Prašymas tenkintinas.

6Civilinio proceso kodekso 139 str. 1 d. numato, kad tol, kol teismas neišsiuntė ieškinio nuorašo atsakovui, ieškovas turi teisę atsiimti ieškinį. Tai reiškia, kad atsakovui neturi būti žinoma apie bylos iškėlimą, t. y. jis neturi būti gavęs teismo procesinių dokumentų, priešingu atveju, reikalingas atsakovo sutikimas. Pagal byloje esančią medžiagą matyti, kad atsakovei apie bylos iškėlimą nėra žinoma, kadangi ieškovės ieškinys dar nėra priimtas, civilinė byla neiškelta. Esant šioms aplinkybėms ieškovės prašymas dėl ieškinio atsiėmimo tenkintinas ir ieškovės UAB „Geodezinis standartas“ ieškinys atsakovei UAB „Kauno dujotiekio statyba“ dėl skolos ir palūkanų priteisimo, laikytinas nepaduodu ir grąžintinas jį padavusiam asmeniui (CPK 139 str. 2 d.).

7Išaiškintina, kad ši nutartis neturi res judicata galios, t. y. ši nutartis neužkerta kelio pakartotinai kreiptis į teismą tuo pačiu pagrindu ir dėl to paties dalyko.

8Įstatymas numato, kad jeigu ieškinys atsiimamas iki bylos nagrinėjimo pradėjimo iš esmės, grąžinamas visas sumokėtas žyminis mokestis (CPK 87 str. 1 d. 2 p.). Rašytiniai įrodymai patvirtina, kad ieškovė kreipdamasi į teismą sumokėjo 215 Eur žyminio mokesčio. Esant šioms aplinkybėms ieškovei grąžintinas jos valstybei sumokėtas žyminis mokestis (CPK 87 str. 1 d. 2 p.).

9Žyminį mokestį pavestina grąžinti Valstybinei mokesčių inspekcijai (CPK 87 str. 3 d.).

10Nutartis dėl bylinėjimosi išlaidų yra skundžiama CPK 100 str. 1 d. nustatyta tvarka. Turint omenyje, kad atsakovo prašymas yra patenkintas, nutartis dėl ieškinio atsiėmimo nėra skundžiama, jam nėra pagrindo šios nutarties dalies skųsti, todėl vadovaujantis protingumo bei proceso koncentracijos ir ekonomiškumo principais laikytina, jog ir ši nutarties dalis įsiteisėja nuo priėmimo momento (CPK 3 str. 7 d.).

11Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 139 str. 2 d., 290 - 291 str.

Nutarė

12Prašymą tenkinti.

13Leisti ieškovei UAB „Geodezinis standartas“, atsiimti ieškinį atsakovei UAB „Kauno dujotiekio statyba“ dėl skolos ir palūkanų priteisimo ir jos ieškinį civilinėje byloje Nr. e2-15593-955/2017 laikyti nepaduotu ir grąžinti jį padavusiam asmeniui.

14Grąžinti ieškovei UAB „Geodezinis standartas“, į. k. 300151400, buveinė Salomėjos Nėries g. 75-111, Vilnius, atsikaitomoji sąskaita Nr. ( - ), AB SEB bankas, valstybei 2017 m. balandžio 27 d. sumokėtą žyminį mokestį – 215 Eur (du šimtus penkiolika eurų).

15Žyminį mokestį pavesti grąžinti Valstybinei mokesčių inspekcijai.

16Nutartį su grąžintinais dokumentais, išskyrus registruotą teisme, siųsti ieškovės atstovui.

17Nutartis neskundžiama.

Proceso dalyviai