Byla B2-110-267/2014
Dėl įmonės veiklos pabaigos

1Šiaulių apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Danutė Burbulienė teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės (toliau – ir UAB) „Euda“ bankroto administratoriaus UAB „Administratoriai LT“ įgalioto asmens E. Š. prašymą patvirtinti patikslintus nepatenkintus kreditorinius reikalavimus ir priimti sprendimą dėl įmonės veiklos pabaigos.

2Teismas, išnagrinėjęs bylą,

Nustatė

3Šiaulių apygardos teismas 2010-11-15 nutartimi UAB „Euda“ iškėlė bankroto bylą, 2011-10-10 įmonė pripažinta bankrutavusia ir likviduojama.

4Šiaulių apygardos teisme 2013-12-30 gautas bankrutavusios UAB „Euda“ bankroto administratoriaus prašymas patvirtinti nepatenkintų kreditorinių reikalavimų sumą ir priimti sprendimą dėl įmonės veiklos pabaigos.

5Prašymas tenkintinas.

6Visų pirma, pagal Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 26 straipsnio pirmos dalies nuostatas kreditorių sąrašo ir jų reikalavimų patikslinimai, susiję su bankroto procesu (nesumokėti mokesčiai, kitos privalomosios įmokos, įsiskolinimas atleistiems darbuotojams), tvirtinami teismo nutartimi. Bankroto administratoriaus įgalioto asmens prašymas dėl nepatenkintų kreditorinių reikalavimų sumos patvirtinimo atitinka minėto teisės akto nuostatas, pateiktas prašymas yra pagrįstas ir teisėtas, todėl tenkintinas.

7Iš byloje esančių duomenų (iš administratoriaus pateiktos jo veiklos ataskaitos) ir administratoriaus prašymo matosi, kad reikalavimams tenkinti lėšų ir turto įmonėje nėra. 2013-12-27 įvyko kreditorių susirinkimas, kuriame priimtas vienas iš nutarimų – įgalioti administratorių kreiptis į Šiaulių apygardos teismą dėl BUAB „Euda“ pabaigos (4 t., 150 b. l.). Taip pat pateikta Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Šiaulių miesto agentūros pažyma, kurioje nurodoma, kad bankrutavusiai UAB „Euda“ agentūra pretenzijų neturi (4 t., 151 b. l.).

8Atsižvelgiant į tai, kad įmonė veiklos nebevykdo, įmonės turto nėra, yra pagrindas priimti sprendimą dėl bankrutavusios UAB „Euda“ pabaigos.

9Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 26 str., 32 str. 4 d., Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 259 straipsniu, teismas

Nutarė

10Patikslinti nepatenkintus bankrutavusios UAB „Euda“ kreditorinius reikalavimus 3399403,59 Lt sumai.

11Pripažinti, kad bankrutavusios UAB „Euda“ veikla pasibaigė.

12Įpareigoti bankrutavusios UAB „Euda“ bankroto administratorių atlikti veiksmus, numatytus Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio penktoje dalyje.

13Sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui per šį teismą.

Proceso dalyviai