Byla 2-1098-169/2011
Dėl tėvystės nuginčijimo

1Mažeikių rajono apylinkės teismo teisėja Violeta Erlickienė civilinėje byloje pagal ieškovo O. J. ieškinį atsakovei R. L. dėl tėvystės nuginčijimo,

Nustatė

2ieškovas O. J. kreipėsi į teismą ieškiniu dėl tėvystės nepilnamečiui vaikui nuginčijimo prašydamas paskirti genominę (DNR) ekspertizę, siekiant nustatyti, ar jis yra nepilnamečio vaiko A. L., gim. ( - ), biologinis tėvas. Nustačius, kad jis nėra nepilnamečio A. L. biologinis tėvas, prašė panaikinti A. L. gimimo liudijime AA Nr. 726800, akto įrašo Nr. 587, išduoto 2007 m. rugsėjo 8 d. Mažeikių rajono civilinės metrikacijos skyriaus padarytą įrašą „Tėvas“ – O. J., a.k. ( - ) ir priteisti iš atsakovės turėtas bylinėjimosi išlaidas.

32011 m. liepos 19 d. teisme gautas ieškovo O. J. prašymas dėl ieškinio atsisakymo, kuriame nurodo ieškinio atsisakąs ir prašąs bylą nutraukti. Be to, ieškovas nurodė žinąs ieškinio atsisakymo ir civilinės bylos nutraukimo procesines pasekmes.

4Prašymas tenkintinas.

5Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 140 straipsnio 1 dalyje numatyta, kad bet kurioje proceso stadijoje ieškovas, kreipęsis į teismą, turi teisę raštu ar žodžiu pareikšti teismui, kad jis atsisako ieškinio. Teismui nustačius, jog ieškinio atsisakymas neprieštarauja imperatyvioms įstatymų nuostatoms ar viešajam interesui, bei esant duomenų, jog ieškovas O. J. žino bylos nutraukimo procesines pasekmes, jo ieškinio atsisakymas atsakovei R. L. dėl tėvystės nuginčijimo teismo priimtinas ir civilinė byla šiuo pagrindu nutrauktina (CPK 42, 140 straipsniai ir 293 straipsnio 4 punktas).

6Ieškovas Šiaulių valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos 2011-01-13 sprendimu dėl antrinės teisinės pagalbos teikimo Nr. SP-123-(7.3650) yra 100% atleistas nuo žyminio mokesčio ir kitų bylinėjimosi išlaidų mokėjimo, todėl bylinėjimosi išlaidų atlyginimo klausimas nespręstinas (CPK 99, 94 straipsniai).

7Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 94, 140, 290-292, 293 straipsniais, teismas

Nutarė

8priimti ieškovo O. J. ieškinio atsisakymą atsakovei R. L. dėl tėvystės nuginčijimo ir civilinę bylą, iškeltą pagal šį ieškinį, nutraukti.

9Dėl teismo nutarties per septynias dienas nuo nutarties nuorašo gavimo dienos gali būti paduotas atskirasis skundas Šiaulių apygardos teismui per nutartį priėmusį teismą.

Proceso dalyviai