Byla B2-369-577/2014
Dėl UAB „Lokantera“ įmonės pabaigos

1Vilniaus apygardos teismo teisėja Jadvyga Mardosevič,

2sekretoriaujant Renatai Vinckevičiūtei, žodinio proceso tvarka išnagrinėjusi bankrutavusios UAB „Lokantera“ administratoriaus UAB „Bankroto administravimo kontora“ įgalioto asmens V. G. prašymą dėl UAB „Lokantera“ įmonės pabaigos,

Nustatė

3teisme gautas UAB „Lokantera“ administratoriaus UAB „Bankroto administravimo kontora“ įgalioto asmens V. G. prašymas dėl įmonės pabaigos. Bankroto administratorius su prašymu teismui pateikė ir LR Aplinkos ministerijos Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Vilniaus miesto agentūros 2014-03-26 pažymą Nr. VR-14.6-459 (b.l. 192), kuri patvirtina, jog BUAB „Lokantera“ neturi sukaupusi atliekų, nėra užteršusi dirvožemio ar grunto, taip pat teismui buvo pateiktas 2014-03-31 balansas (b.l. 193). Be to, teismui buvo pateiktas ir 2014-03-19 kreditorių susirinkimo protokolas Nr. 3, iš kurio matyti, kad bankrutuojančios įmonės kreditoriai nusprendė nurašyti buvusio UAB „Lokantera“ vadovo ir akcininko J. S. skolą įmonei kaip beviltišką ir įpareigoti administratorių kreiptis į Vilniaus apygardos teismą dėl įmonės pabaigos (b.l. 184-186, 187). Administratorius teismui pateiktame prašyme nurodė, jog buvo atliktos visos įmonės likvidavimo procedūros, todėl yra pagrindas priimti sprendimą dėl UAB „Lokantera“ pabaigos.

4Prašymas tenkintinas.

5Vilniaus apygardos teismas 2012 m. liepos 18 d. nutartimi iškėlė bankroto bylą UAB „Lokantera“, bankroto administratoriumi paskyrė UAB „Bankroto administravimo kontora“. Vilniaus apygardos teismo 2012 m. spalio 17 d. nutartimi buvo patvirtintas kreditorių ir jų finansinių reikalavimų sąrašas, kuris vėliau buvo tikslinamas. Vilniaus apygardos teismo 2013 m. sausio 11 d. nutartimi įmonė buvo pripažinta bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto.

6Bylos medžiaga patvirtina, kad įmonė veiklos nebevykdo, jos mokumas neatstatytas. 2014-03-19 įvykusio kreditorių susirinkimo metu bankrutavusios UAB „Lokantera“ kreditoriai nutarė nurašyti buvusio UAB „Lokantera“ vadovo ir akcininko J. S. skolą įmonei kaip beviltišką ir įpareigoti administratorių kreiptis į Vilniaus apygardos teismą dėl įmonės pabaigos (b.l. 184-186, 187).

7Iš teismui pateikto 2014-03-31 BUAB „Lokantera“ balanso matyti, kad nepatenkinta kreditorinių reikalavimų suma sudaro 228 726 Lt, tačiau įmonė jokio turto nebeturi (b.l. 193). Iš Lietuvos teismų informacinės duomenų bazės LITEKO matyti, kad bylų, susijusių su bankrutavusia įmone, kituose teismuose nėra, išskyrus Vilniaus apygardos teisme nagrinėjamą civilinę bylą Nr. 2-2149-577/2014 pagal ieškovo UAB „Nekilnojamojo turto valdymas“ ieškinį atsakovui UAB „Medicinos bankas“ dėl kreditoriaus pripažinimo pažeidusiu prievolę, atleidimo nuo prievolės įvykdymo bei negrąžintos kredito dalies, palūkanų ir netesybų reikalavimo veiksmų pripažinimo neteisėtais, tretieji asmenys UAB „Žaidimų šalis“ ir partneriai, UAB „Onis Market“ ir UAB „Lokantera“. Nors minėtoje byloje BUAB „Lokantera“ ir yra įtraukta trečiuoju asmeniu, nepareiškiančiu savarankiškų reikalavimų, tačiau, teismo vertinimu, šios bylos baigtis neturės įtakos bankrutavusios įmonės teisėms ir pareigoms. Pažymėtina, kad UAB „Medicinos bankas“ yra įtraukta į BUAB „Lokantera“ trečios eilės kreditorių sąrašą.

8Taip pat teismui buvo pateikta LR Aplinkos ministerijos Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Vilniaus miesto agentūros 2014-03-26 pažyma Nr. VR-14.6-459, kurioje nurodyta, kad Agentūra neturi duomenų, jog bankrutavusioje UAB „Lokantera“ būtų sukauptos atliekos, užterštas dirvožemis ar gruntas (b.l. 192).

9Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 4 dalimi, po to, kai administratorius pateikia teismui likusio turto grąžinimo, nurašymo arba perdavimo aktus ir Aplinkos ministerijos regioninio departamento pažymą, teismas, nagrinėjantis įmonės bankroto bylą, priima sprendimą dėl įmonės pabaigos.

10Atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta, teismas laiko, kad LR Įmonių bankroto įstatymo nustatytos bankroto procedūros bendrovės atžvilgiu iki sprendimo dėl įmonės pabaigos stadijos yra atliktos.

11Esant tokioms aplinkybėms, pripažintina, kad yra įvykdyti Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 32 str. 4 d. reikalavimai, ir yra pagrindas priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos.

12Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 32 str. 4 d. ir 5 d., CPK 259 str. – 268 str., teismas

Nutarė

13bankrutavusios UAB „Lokantera“ bankroto administratoriaus UAB „Bankroto administravimo kontora“ įgalioto asmens V. G. prašymą dėl įmonės pabaigos tenkinti.

14Bankrutavusią UAB „Lokantera“ (j.a.k. 126358589, L. Giros g. 15, Vilnius) pripažinti pasibaigusia likvidavimu dėl bankroto ir išregistruoti ją iš juridinių asmenų registro.

15Pavesti bankrutavusios UAB „Lokantera“ administratoriaus UAB „Bankroto administravimo kontora“ įgaliotam asmeniui V. G. atlikti veiksmus, numatytus Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 5 dalyje.

16Sprendimas per 30 dienų nuo jo priėmimo dienos gali būti apskųstas apeliacine tvarka Lietuvos apeliaciniam teismui, apeliacinį skundą paduodant per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai
Ryšiai