Byla e2-44977-861/2016
Dėl pripažinimo, kad prievolė įvykdyta bei vykdomųjų dokumentų atšaukimo, laikinųjų apsaugos priemonių taikymo

1Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Donata Kravčenkienė rašytinio proceso tvarka civilinėje byloje pagal ieškovo VšĮ „Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos“ ieškinį atsakovams V. V., G. V., N. V. dėl pripažinimo, kad prievolė įvykdyta bei vykdomųjų dokumentų atšaukimo, laikinųjų apsaugos priemonių taikymo,

Nustatė

2ieškovas kreipėsi į teismą, prašydamas pripažinti, kad Santariškių klinikų prievolė Vitkauskams atlyginti žalą yra tinkamai įvykdyta ir pasibaigusi, atšaukti vykdomuosius dokumentus, išduotus LR Sveikatos apsaugos ministerijos Nr. 56-58 ir Vilniaus miesto apylinkės teismo Nr. 2-269-608/2011 ir priteisti bylinėjimosi išlaidas.

3Ieškinys yra neteismingas Vilniaus miesto apylinkės teismui.

4Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau – CPK) 29 straipsnyje nustatyta, kad ieškinys pareiškiamas teismui pagal atsakovo gyvenamąją vietą. Ieškovas ieškinyje nurodė, kad atsakovų gyvenamoji vieta yra Likiškėlių g. 11-34, Alytuje. Pažymėtina, jog atsakovų deklaruota gyvenamoji vieta taip pat yra Likiškėlių g. 11-34, Alytuje.

5CPK 137 straipsnio 2 dalies 2 punkte nustatyta, kad teismas atsisako priimti ieškinį jeigu jis neteismingas tam teismui. Atsižvelgiant į tai, kad atsakovų gyvenamoji vieta yra Likiškėlių g. 11-34, Alytuje, vadovaujantis CPK 29 straipsniu, ieškovo ieškinys dėl žalos pripažinimo, kad prievolė įvykdyta bei vykdomųjų dokumentų atšaukimo, laikinųjų apsaugos priemonių taikymo turi būti paduotas Alytaus rajono apylinkės teismui, todėl ieškinį atsisakytina priimti.

6Vadovaujantis CPK 87 straipsnio 1 dalies 3 punktu, ieškovui grąžinamas jo sumokėtas žyminis mokestis.

7Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 29 straipsniu, 137 straipsnio 2 dalies 2 punktu, 290-291 straipsniais teismas,

Nutarė

8atsisakyti priimti ieškovo VšĮ „Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos“ ieškinį atsakovams V. V., G. V., N. V. dėl pripažinimo, kad prievolė įvykdyta bei vykdomųjų dokumentų atšaukimo, laikinųjų apsaugos priemonių taikymo ir grąžinti jį padavusiam asmeniui.

9Išaiškinti ieškovui, kad su pateiktu ieškiniu jis turi teisę kreiptis pagal teismingumą į Alytaus rajono apylinkės teismą.

10Nutartis per 7 dienas nuo jos patvirtintos kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama Vilniaus apygardos teismui, paduodant atskirąjį skundą per Vilniaus miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai