Byla e2-5836-429/2015
Dėl išieškotojo pakeitimo vykdymo procese

1Kauno apylinkės teismo teisėja Vida Jegorovienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi pareiškėjo Lindorff Oy, veikiančio per savo struktūrinį padalinį Lindorff Oy filialą, prašymą dėl išieškotojo pakeitimo vykdymo procese,

Nustatė

2pareiškėjas Lindorff Oy, veikiantis per savo struktūrinį padalinį Lindorff Oy filialą, pareiškimu kreipėsi į Kauno apylinkės teismą dėl išieškotojo pakeitimo vykdymo procese. Pareiškėjas nurodo, kad pradinis kreditorius AB „Citadelė“ bankas kreipėsi į Kauno m. apyl. teismą dėl skolos priteisimo iš skolininko R. U.. Kauno apylinkės teismas ieškinį tenkino ir išdavė vykdomąjį dokumentą, kurį pradinis kreditorius AB „Citadelė“ bankui pateikė vykdyti antstoliui. Vykdomojo dokumento pagrindu yra užvesta ir iki šiol vykdoma vykdomoji byla Nr. 0072/12/00544, kurioje yra vykdomas Kauno m. apyl. teismo išduotas vykdomasis dokumentas. Pareiškėjas nurodo, kad pagal 2014 m. gruodžio 10 d. Reikalavimo teisių į skolų portfelį pirkimo-pardavimo sutartį pradinis išieškotojas AB „Citadelė“ bankas perleido Lindorff Oy, veikiančiam per savo struktūrinį padalinį Lindorff Oy filialą, visas išieškotojo teises ir pareigas šiame procese bei prašo pakeisti išieškotoją iš AB „Citadelė“ bankas į Lindorff Oy, veikiantį per savo struktūrinį padalinį Lindorff Oy filialą.

3Pareiškimas tenkintinas.

4Pirmosios instancijos teismas, kuriame buvo išnagrinėta byla, antstolio ar suinteresuotų asmenų prašymu nutartimi vykdymo procese pakeičia išieškotoją ar skolininką, fizinio asmens mirties, juridinio asmens reorganizavimo ar likvidavimo, taip pat reikalavimo perleidimo ar skolos perkėlimo atveju, kitais įstatymų numatytais atvejais (CPK 596 str. 1 d.).

5Iš teismui pateiktų duomenų matyti, kad Kauno miesto apylinkės teismas išdavė vykdomąjį dokumentą Nr. 2-4747-429/2012, kuriuo iš skolininko R. U. priteista skola išieškotojo AB „Citadelė“ banko naudai. Vykdomasis dokumentas vykdomas antstolio Virginijaus Kučinsko kontoroje, šiuo pagrindu pradėta vykdomoji byla Nr. 0072/12/00544. 2014 m. gruodžio 10 d. Reikalavimo teisių į skolų portfelį pirkimo-pardavimo sutartimi, pradinis kreditorius perleido Lindorff Oy, veikiančiam per savo struktūrinį padalinį Lindorff Oy filialą, reikalavimo teisę į skolininką. Skolininkas apie išieškotojo pakeitimą informuotas raštišku pranešimu.

6Esant tokioms aplinkybėms pareiškėjo prašymas tenkintinas ir išieškotojas AB „Citadelė“ bankas vykdomojoje byloje, vykdomoje pagal Kauno m. apyl. teismo išduotą vykdomąjį dokumentą keistinas į naują išieškotoją Lindorff Oy, veikiantį per savo struktūrinį padalinį Lindorff Oy filialą.

7Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 290 str.,

Nutarė

8Pareiškimą tenkinti.

9Vykdomojoje byloje Nr. 0072/12/00544, vykdomoje pagal Kauno m. apyl. teismo išduotą vykdomąjį dokumentą, pakeisti išieškotoją iš AB „Citadelė“ bankas, į.k. 112029651, į Lindorff Oy, veikiantį per savo struktūrinį padalinį Lindorff Oy filialą, į.k. 111882842.

10Nutartis per 7 dienas nuo jos kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Kauno apygardos teismui per Kauno apylinkės teismą.

Proceso dalyviai
Ryšiai