Byla e2-235-214/2016
Dėl įspėjimo apie ketinimą iškelti bankroto bylą pripažinimo neteisėtu, išnagrinėjo prašymus dėl taikos sutarties patvirtinimo ir dėl ieškinio atsiėmimo

1Kauno apylinkės teismo teisėja Sigita Bružienė, sekretoriaujant Marijai Karpaitei, nedalyvaujant šalių atstovams, teismo posėdyje civilinėje byloje pagal ieškovo UAB „Kauno energetikos remontas“ ieškinį atsakovui UAB Fire Experts dėl įspėjimo apie ketinimą iškelti bankroto bylą pripažinimo neteisėtu, išnagrinėjo prašymus dėl taikos sutarties patvirtinimo ir dėl ieškinio atsiėmimo, ir

Nustatė

2Ieškovas ieškiniu prašė pripažinti atsakovo įspėjimą apie ketinimą iškelti bankroto bylą ieškovui neteisėtu ir jį panaikinti. 2016-02-15 byloje gautas atsakovo pareiškimas dėl taikos sutarties patvirtinimo ir šalių taikos sutartis, kurioje susitariama dėl piniginių reikalavimų išsprendimo, ir nenustatytos sąlygos dėl ieškinio reikalavimo.2016-02-17 gautas ieškovo prašymas dėl ieškinio atsiėmimo šioje civilinėje byloje, kuriuo ieškovas atsiima ieškinį, ir prašo palikti ieškinį nenagrinėtu. Pateikė atsakovo sutikimą dėl ieškinio atsiėmimo, kuriuo atsakovas sutinka, kad ieškovas atsiimtų šioje byloje pareikštą ieškinį.

3Prašymas dėl taikos sutarties patvirtinimo atmestinas, Prašymas dėl ieškinio atsiėmimo ir palikimo nenagrinėtu tenkintinas.

4Prašymas dėl taikos sutarties patvirtinimo pateiktas atsakovo, taikos sutartis pasirašyta šalių, tačiau taikos sutartyje nustatyti susitarimai dėl piniginių reikalavimų kylančių iš rangos sutarties vykdymo dėl kurių nebuvo keliami reikalavimai šioje civilinėje byloje. CK 6.983 str.1d. nustato, kad taikos sutartimi šalys tarpusavio nuolaidomis išsprendžia kilusį teisminį ginčą< >.Šiuo atveju prašymas patvirtinti taikos sutartį sąlygomis, dėl kurių nebuvo reiškiami ginčo išsprendimo reikalavimai, ir ieškovui atsiimant ieškinį, netenkintinas(CPK 42 str.2d.).

5Tenkintinas prašymas dėl ieškinio atsiėmimo. Ieškinio nuorašas išsiųstas atsakovui, byla nagrinėjama, tačiau byloje pateiktas atsakovo sutikimas dėl ieškinio atsiėmimo. Esant nurodytoms aplinkybėms, ieškovo prašymas dėl ieškinio atsiėmimo priimtinas, atsiėmus ieškinį, ieškovo ieškinys paliktinas nenagrinėtu (CPK 139 str.).

6Ieškinį atsiėmus, ieškovui grąžintinas visas jo sumokėto žyminis mokestis – 31 Eur (CPK 87 str. 1 d. 2 p.). Žyminį mokestį gražinti privalo Valstybinė mokesčių inspekcija, suinteresuotam asmeniui pateikus įsiteisėjusią teismo nutartį ir žyminio mokesčio sumokėjimą patvirtinančio dokumento originalą (CPK 87 str. 3 d.).

7Teismas, vadovaudamasis, LR CPK 139 str., 290-291 str., 296 str. 1 d. 10 p.,

Nutarė

8Netenkinti prašymo dėl taikos sutarties byloje patvirtinimo .

9Ieškovo UAB „Kauno energetikos remontas“ ieškinio atsiėmimą priimti.

10Ieškinį palikti nenagrinėtu.

11Grąžinti ieškovui UAB „Kauno energetikos remontas“, į. k. 135617795, buveinė Chemijos g.17, Kaune – 31 Eur (trisdešimt vieną eurą 00 ct) sumokėtą byloje žyminį mokestį.

12Nutarties patvirtintas kopijas siųsti šalims.

13Nutartis per 7 dienas nuo nutarties patvirtintos kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Kauno apygardos teismui per Kauno apylinkės teismą.

Proceso dalyviai