Byla e2-6468-797/2017
Dėl skolos, palūkanų, bylinėjimosi išlaidų priteisimo

1Šiaulių apylinkės teismo teisėja Edita Kavaliauskienė rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovo uždarosios akcinės bendrovės „Šiaulių būstas“ ieškinį atsakovei A. K. dėl skolos, palūkanų, bylinėjimosi išlaidų priteisimo ir

Nustatė

2

  1. ieškovas prašo priteisti iš atsakovės 615,30 Eur skolą, 5 procentų dydžio metines palūkanas už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme dienos iki teismo sprendimo visiško įvykdymo ir bylinėjimosi išlaidas. Ieškovas prašo atsakovei nepateikus atsiliepimo į ieškinį, priimti sprendimą už akių.
  1. Atsakovei procesiniai dokumentai įteikti tinkamai, tačiau ji per teismo nustatytą 14 dienų terminą nepateikė teismui atsiliepimo į ieškinį. Ieškovui prašant, priimtinas spendimas už akių.
Formaliai įvertinus byloje pateiktus įrodymus, ieškinys tenkintinas.
  1. Iš byloje esančių dokumentų matyti, kad ieškovas teikia administravimo, eksploatavimo ir komunalines paslaugas name, esančiame ( - ). Atsakovei nuosavybės teise priklauso butas, esantis ( - ), todėl atsakovė privalėjo išlaikyti bendrosios dalinės nuosavybės objektus – mokėti mokesčius bei kitas rinkliavas už jų priežiūrą. Ieškovas nurodo, kad atsakovės skolą sudaro 615,30 Eur. Byloje nėra duomenų, kad atsakovė skolą būtų sumokėjusi.
  1. Pagal Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 4.82 straipsnį, butų ir kitų patalpų savininkams bendrosios dalinės nuosavybės teise priklauso namo bendro naudojimo patalpos, pagrindinės namo konstrukcijos, bendrojo naudojimo mechaninė, elektros, sanitarinė–techninė ir kitokia įranga. Minėto straipsnio 3 dalyje nurodyta, kad butų ir kitų patalpų savininkai privalo proporcingai savo daliai apmokėti išlaidas namui išlaikyti ir išsaugoti, mokėti mokesčius, rinkliavas ir kitas įmokas, taip pat reguliariai daryti atskaitymus kaupti lėšas, kurios bus skiriamos namui atnaujinti. Atsakovei atsirado prievolė sumokėti už ieškovo teikiamas administravimo paslaugas, todėl iš atsakovės ieškovui priteistina 615,30 Eur skola.
  1. Kadangi atsakovė praleido terminą įvykdyti piniginę prievolę, iš atsakovės ieškovui priteistinos 5 procentų dydžio metinės palūkanos už priteistą 615,30 Eur sumą nuo bylos iškėlimo teisme dienos (2017 m. gegužės 16 d.) iki visiško teismo sprendimo įvykdymo (CK 6.37 str. 2 d., 6.210 str. 1 d.).
  1. Kadangi ieškinys tenkintinas, iš atsakovės ieškovui priteistinos jo patirtos bylinėjimosi išlaidos: 15,00 Eur žyminis mokestis, 0,87 Eur mokestis už Nekilnojamojo turto registro išrašą, 0,84 Eur mokestis už Gyventojų registro tarnybos išrašą, 54,45 Eur - už teisines paslaugas (CPK 80 str., 88 str., 93 str. 1 d.).

3Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 142 straipsnio 4 dalimi, 262 straipsnio 2 dalimi, 279 straipsnio 2 dalimi ir 285-287 straipsniais, teismas

Nutarė

4ieškinį tenkinti visiškai.

5Priteisti iš atsakovės A. K. ieškovui UAB „Šiaulių būstas“ 615,30 Eur (šešių šimtų penkiolikos eurų, 30 euro centų) skolą, 5 (penkių) procentų dydžio metines palūkanas už priteistą 615,30 Eur sumą nuo bylos iškėlimo teisme dienos (2017 m. gegužės 16 d.) iki visiško teismo sprendimo įvykdymo ir bylinėjimosi išlaidas: 15,00 Eur (penkiolikos eurų) žyminį mokestį, 0,87 Eur (87 euro centų) mokestį už Nekilnojamojo turto registro išrašą, 0,84 Eur (84 euro centų) mokestį už Gyventojų registro tarnybos išrašą, 54,45 Eur (penkiasdešimt keturių eurų, 45 euro centų) už teisines paslaugas.

6Atsakovė negali šio sprendimo skųsti nei apeliacine nei kasacine tvarka, tačiau per 20 (dvidešimt) dienų nuo šio sprendimo priėmimo dienos gali paduoti pareiškimą dėl sprendimo už akių peržiūrėjimo Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 287 straipsnio 2 dalies ir 3 dalies nustatyta tvarka.

7Ieškovas per 30 dienų nuo šio sprendimo priėmimo dienos turi teisę paduoti apeliacinį skundą Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismą.

Proceso dalyviai