Byla 2-251-752/2016
Dėl žalos, metinių palūkanų, procesinių palūkanų ir bylinėjimosi išlaidų priteisimo, priėmusi ieškovo prašymą dėl ieškinio atsisakymo

1Kauno apylinkės teismo teisėja Vida Agurkienė, rašytinio proceso tvarka, civilinėje byloje pagal ieškovo BUAB „AG Vimonta“ ieškinį atsakovams G. R., A. L., A. K. dėl žalos, metinių palūkanų, procesinių palūkanų ir bylinėjimosi išlaidų priteisimo, priėmusi ieškovo prašymą dėl ieškinio atsisakymo,

Nustatė

2Kauno apylinkės teisme 2013 m. gegužės 16 d. priimtas ieškovo BUAB „AG Vimonta“ ieškinys atsakovams G. R., A. L., A. K. dėl žalos, metinių palūkanų, procesinių palūkanų ir bylinėjimosi išlaidų priteisimo.

32016 m. vasario 1 d. teisme gautas ieškovo pareiškimas, kuriame nurodo, kad ieškinio atsisako, ieškinio atsisakymo pasekmės yra žinomos.

4Ieškovo prašymas spręstinas rašytinio proceso tvarka (LR CPK 140 str. 1 d.).

5Ieškovo atsisakymas nuo ieškinio priimtinas, byla nutrauktina.

6LR CPK 140 str. 1 d. numatyta, kad bet kurioje proceso stadijoje ieškovas, kreipęsis į teismą, turi teisę raštu ar žodžiu pareikšti teismui, kad jis atsisako ieškinio.

7Ieškovo prašymas neprieštarauja imperatyvioms įstatymų nuostatoms ar viešajam interesui (CPK 42 str. 2 d.). Ieškovui ieškinio atsisakymo ir bylos nutraukimo pasekmės yra žinomos (CPK 294 str. 2 d.), todėl atsisakymas priimtinas ir civilinė byla nutrauktina (CPK 140 str. 1 d.).

8Atsakovai G. R. ir A. K. šioje byloje buvo atstovaujami ir patyrė bylinėjimosi išlaidas, tačiau jų atstovė advokatė Mida Vengeliauskaitė 2016 m. vasario 2 d. teismo posėdyje nurodė, kad bylinėjimosi išlaidų priteisti neprašo. Todėl teismas šio klausimo nesprendžia.

9Atsakovui A. L. procesiniai dokumentai ir teismo šaukimai buvo įteikti viešo paskelbimo būdu, teismo posėdžiuose jis nedalyvavo ir bylinėjimosi išlaidų nepatyrė.

10Valstybė šioje byloje patyrė 16,89 Eur procesinių dokumentų įteikimo išlaidų. Vadovaujantis LR CPK 83 str. 1 d. 8 p., 2 d. ieškovas nuo šių išlaidų mokėjimo yra atleistas.

11Civilinę bylą nutraukus, panaikintinos 2013-05-16 Kauno apylinkės teismo nutartimi taikytos laikinosios apsaugos priemonės.

12Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 140 str., 290 str. – 291 str., 293 str. 1 d. 4 p.,

Nutarė

13Pareiškimą tenkinti.

14Priimti ieškovo BUAB „AG Vimonta“, juridinio asmens kodas 134025342, atsisakymą nuo ieškinio atsakovams G. R., asmens kodas ( - ) A. L., asmens kodas ( - ) A. K., asmens kodas ( - ) ir civilinę bylą Nr. 2-251-752/2016 nutraukti.

15Panaikinti 2013 m. gegužės 16 d. Kauno apylinkės teismo nutartimi taikytas laikinąsias apsaugos priemones – „areštą atsakovų G. R., asmens kodas ( - ) gyv. ( - ), A. L., asmens kodas ( - ) gyv. ( - ), asmens kodas ( - ), gyv. ( - ), nekilnojamajam ir kilnojamajam turtui, ne didesnei kaip 36600,00 LT (trisdešimt šešių tūkstančių šešių šimtų litų 00 ct) sumai, uždraudžiant areštuotu turtu disponuoti, tačiau paliekant atsakovams teisę nekilnojamąjį ir kilnojamąjį turtą valdyti ir naudotis juo, o šio turto nesant ar esant nepakankamai, likusiai reikalavimų sumai užtikrinti, areštuoti atsakovų pinigines lėšas ar turtines teises, priklausančias atsakovams ir esančias pas juos ar trečiuosius asmenis, uždraudžiant jomis disponuoti, tačiau leidžiant atsakovams iš piniginių lėšų atsiskaityti su ieškovu.“

16Nutartis per 7 dienas nuo jos nuorašo įteikimo dienos gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui per Kauno apylinkės teismą.

Proceso dalyviai