Byla B2-2689-173/2012
Dėl kreditorinio reikalavimo patvirtinimo UAB „Skirnuva“ restruktūrizavimo byloje

1Kauno apygardos teismo teisėjas Leonas Jachimavičius, sekretoriaujant V. G., dalyvaujant kreditoriaus UAB „Betono mozaika“ atstovei D. D.-Pranckevičienei, viešame teismo posėdyje išnagrinėjęs civilinę bylą pagal kreditoriaus UAB :Betono mozaika“ prašymą dėl kreditorinio reikalavimo patvirtinimo UAB „Skirnuva“ restruktūrizavimo byloje,

Nustatė

2UAB “Betono mozaika” prašo patvirtinti 124 525, 80 Lt kreditorinį reikalavimą UAB „Skirnuva“ restruktūrizavimo byloje. Nurodo, kad 2011m. kovo 28 d. tarp UAB „Betono mozaika“ ir UAB „Skirnuva“ buvo sudaryta pirkimo-pardavimo sutartis Nr.11-09-35, pagal kurią UAB „Betono mozaika“įsipareigojo parduoti betono gaminius aplinkos tvarkymui, teikti prekių transportavimo paslaugas, o UAB „Skirnuva“, kaip pirkėjas, įsipareigojo pirkti prekes ir sutartyje nustatytais terminais bei tvarka už jas bei gautas jų transportavimo paslaugas atsiskaityti. Teismo nutarties dėl restruktūrizavimo bylos iškėlimo įsiteisėjimo dienai, 2012 m. birželio 29d., skolininko UAB „Skirnuva“ įsiskolinimas sudarė 124 525, 80 Lt: 106 483, 90 Lt-skola už įsigytas prekes/paslaugas ir 18 041, 90 Lt-priskaičiuoti delspinigiai.

3Restruktūrizuojama UAB „Skirnuva“ su kreditoriniu reikalavimu sutinka dalinai. Pripažįsta 106 483, 90 Lt įsiskolinimą už prekes ir 3 608, 38 Lt delspinigių. Nurodo, kad reikalaujami delspinigiai yra neprotingai dideli atsižvelgiant į pagrindinės prievolės dydį. Taip pat būtina atsižvelgti į sunkią skolininkės finansinę būklę. Patvirtinus dideles netesybas, pasunkėtų restruktūrizavimo tikslų pasiekimas, sunkiai būtų patenkinti kitų kreditorių reikalavimus. CK nenumato baudinių netesybų, o pinigų pabrangimą kompensuotų 0, 02 proc. per dieną netesybos. Tai būtų 3 608, 38 Lt delspinigių suma.

4UAB „Betono mozaika“ prašymas tenkintinas. 2011m. kovo 28 d. UAB „Betino mozaika“ ir UAB „Skirnuva“ 2011m. kovo 28 d. sudarė pirkimo-pardavimo sutartis Nr.11-09-35, pagal kurią UAB „Betono mozaika“įsipareigojo parduoti betono gaminius aplinkos tvarkymui, teikti prekių transportavimo paslaugas, o UAB „Skirnuva“, kaip pirkėjas, įsipareigojo pirkti prekes ir sutartyje nustatytais terminais bei tvarka už jas bei gautas jų transportavimo paslaugas atsiskaityti. Sutarties 5.1 punktu šalys sutarė, jog jei pirkėjas laiku ir tinkamai neatsiskaito už prekes, taip pat kartu su prekėmis pardavėjo suteiktas paslaugas, pirkėjas privalo sumokėti pardavėjui už kiekvieną uždelstą dieną, iki sueis trisdešimties dienų terminas, 0, 05 proc. delspinigių nuo laiku neapmokėtos sumos, o jei pirkėjas uždelsia apmokėjimą daugiau kaip 30 dienų-0,1 proc. delspinigių nuo laiku neapmokėtos sumos už kiekvieną uždelstą dieną. Ir CK 6. 261 straipsniu nustatyta, jog praleidęs piniginės prievolės įvykdymo terminą skolininkas privalo mokėti už termino praleidimą sutarčių ar įstatymų nustatytas palūkanas, kurios yra laikomos minimaliais nuostoliais. Be to, kreditorius, įrodęs kitus nuostolius, turi teisę ir į jų atlyginimą. Šalys laisvanoriškai sutarė dėl delspinigių dydžio, o 0, 05 proc. ir 0,1 proc. dydžio delspinigiai nėra neprotingai dideli, todėl juos mažinti iki 0, 02 proc. pagrindo nėra.

5RUAB „Skirnuva“ įsiskolinimą UAB „Betono mozaika“ patvirtina PVM sąskaitos-faktūros (b. l.13-43).

6Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos įmonių restruktūrizavimo įstatymo 13, 23 str.,

Nutarė

7patvirtinti UAB „Betono mozaika“ kreditorinį reikalavimą 124 525, 80 Lt sumoje UAB „Skirnuva“ restruktūrizavimo byloje.

8Nutartis per 7 dienas nuo jos gavimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

Proceso dalyviai