Byla eB2-261-657/2018
Dėl bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės „Augedra“ pabaigos

1Kauno apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Žibutė Budžienė,

2rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi civilinę bylą dėl bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės „Augedra“ pabaigos,

Nustatė

3BUAB „Augedra“ bankroto administratorius kreipėsi į teismą prašydamas priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos, bylą nagrinėti rašytinio proceso tvarka.

4Civilinio proceso kodekso 235 straipsnio 6 dalis numato, kad byla gali būti nagrinėjama rašytinio proceso tvarka, kai viena proceso šalis pareiškia prašymą bylą nagrinėti rašytinio proceso tvarka, o kita šalis per teismo nustatytą terminą nepareiškia prieštaravimo dėl tokio bylos nagrinėjimo.

5Apie teismo posėdžio datą, laiką, vietą ir teismo sudėtį buvo paskelbta specialioje interneto svetainėje (CPK 133 str. 3 d.). Teismas nustatė, kad BUAB „Augedra“ kreditoriai turi teisę iki teismo posėdžio pradžios pareikšti prieštaravimus dėl bylos nagrinėjimo rašytinio proceso tvarka. Prieštaravimų dėl bylos nagrinėjimo rašytinio proceso tvarka negauta, todėl byla nagrinėtina rašytinio proceso tvarka.

6Administratoriaus prašymas tenkintinas.

7Kauno apygardos teismo 2016 m. vasario 18 d. nutartimi UAB „Augedra“ iškelta bankroto byla. Kauno apygardos teismo 2017 m. gegužės 3 d. nutartimi UAB „Augedra“ pripažinta bankrutavusia ir likviduotina dėl bankroto.

8Įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 4 dalyje numatyta, kad po to, kai administratorius pateikia šio įstatymo 31 straipsnio 8 punkte nustatytus dokumentus ir Aplinkos ministerijos regiono aplinkos apsaugos departamento pažymą, teismas, nagrinėjantis įmonės bankroto bylą, priima sprendimą dėl įmonės pabaigos.

9Kauno apygardos teismas 2016 m. vasario 18 d. nutartyje UAB „Augedra“ iškelti bankroto bylą yra konstatavęs, kad įmonė nuosavybės teise registruoto nekilnojamojo turto, transporto priemonių neturi. Administratorius pateikė 2018 m. spalio 22 d. Turto nurašymo aktą, kuriuo nurašyta įmonės O. V. suteikta paskola (ĮBĮ 31 str. 8 p.). Prašyme dėl pabaigos administratorius nurodė, kad kito turto įmonė neturėjo, yra atliktos visos bankroto procedūros. Iš bylos duomenų spręstina, kad grąžinto ar perduoto turto nebuvo. Nustačius aukščiau nurodytas aplinkybes, darytina išvada, kad patenkinti likusius kreditorių finansinius reikalavimus nėra realių galimybių.

10Teismų informacinės sistemos LITEKO duomenimis teisminių ginčų, kuriuose BUAB „Augedra“ būtų dalyvaujančiu byloje asmeniu, nėra. Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Marijampolės valdybos 2018 m. rugpjūčio 29 d. pažyma Nr. (15.3)-AD5-2928 patvirtina, kad BUAB „Augedra“ su departamentu yra atsiskaičiusi.

11Atsižvelgęs į nustatytas aplinkybes, teismas sprendžia, kad yra pagrindas priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos (ĮBĮ 32 str. 4 d.).

12Vadovaudamasis Įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 4 dalimi, Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 259, 260, 270 ir 279 straipsniais, teismas

Nutarė

13Pripažinti uždarosios akcinės bendrovės „Augedra“ (juridinio asmens kodas 300092731, buveinės adresas Sasnavos g. 70, Marijampolė) veiklą pasibaigusia, ją likvidavus dėl bankroto.

14Įpareigoti administratorių atlikti veiksmus, numatytus Įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 5 dalyje.

15Sprendimas per 30 dienų nuo jo priėmimo dienos gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

Proceso dalyviai